GÖLGESİ YAŞADIĞI TOPRAKLARA UZUN DÜŞEN İNSANLAR

Afyonkarahisar her alanda ve her anlamda gelişiyor. Belediye olarak bu gelişimi sağlamak adına yetki ve sorumluluklarımızı toplum menfaatlerini göz önünde bulundurarak sonuna kadar zorluyoruz.Çağdaş belediyecilik anlayışının beklentilerini karşılamaya yönelik projelerin hayata geçirilmesine, her defasından çok daha fazla önem ve özen gösteriyoruz.Birçok alanda–zaferin, termalin, mermerin, sucuğun, lokumun, lezzetin- ülkemizin gözbebeği olan şehrimizin ismini, kültürel ve sportif aktivitelerle de duyurup, yeni bir çekim merkezi oluşturma noktasında ki çalışmalarımız hızla devam ediyor.

             Yerel yönetimler anlamında, göreve geldiğimiz ilk andan itibaren, insanımızın huzurlu bir yaşam sürmesini gerektirecek tüm alanlarda özgün ve kamuoyunca takdir gören çalışmalara imza attık.Bu bağlamda, hemşerilerimizin; sosyal, spotif ve kültürel ihtiyaçlarına yönelik çalışma ve yatırımlar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.Afyonkarahisar Belediyesi; yerel yönetimlerin, üniversiteler ile gerçekleştirdiği tüm çalışmaları daima çok önemsemiştir. Bu bağlamda Afyon Kocatepe Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ve örnek gösterilecek çalışmalar, toplum adına daima olumlu sonuçlar doğurmuştur.

             Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Türker Göksel ve öğrencilerinin artık geleneksel hale dönüştürdükleri proje çalışmalarını dikkatle takip ediyorum. Bu bağlamada 2015 yılında yine bu ekip tarafından sonuçlandırılan “Sorunlu Çemberler” kitabının basımını da Afyonkarahisar Belediyesi olarak gerçekleştirmiş, ülkemiz spor hayatına önemli bir eser kazandırmış olmaktan dolayı övgü dolu geri bildirimler almıştık.

           Bu vesileyle Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Türker Göksel ve öğrencilerinin bir yılı aşkın süreyle emek vererek vucuda getirdikleri “Gölgesi Yaşadığı Topraklara Uzun Düşen İnsanlar” başlıklı kitap çalışmasıyla da bu uyumlu çalışmalar halkasına bir yenisini eklemenin haklı gururunu duyuyoruz. Her biri birbirinden değerli toplum önderlerinin fikirleriyle, bizleri buluşturan bu kitabın yayına hazırlanmasında emeği geçen başta proje yürütücüsü Türker Göksel ve öğrencileri olmak üzere Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğünün yönetici ve çalışanlarını da tebrik ediyorum. Afyonkarahisar Belediyesi, kültür ve sanatın her alanında, yatırım yapmaya ve toplum yararına sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeye devam edecektir.