E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
İkinci El Oto Alım Satım İle İlgili Yönetmelik
  Geri

BELEDİYE MECLİSİNİN 2012 YILI DÖNEMİNİN

MART AYI TOPLANTISININ

1. BİRLEŞİMİNİN 2.OTURUMU

01 MART 2012 PERŞEMBE 

 

 

           Belediye Meclisinin 01/03/2012tarihli toplantısında Trafik Komisyonuna havale edilen Zabıta Müdürlüğünün27/02/2012 tarih ve 158/71306 sayılı yazıları ile; Belediye Başkanlığımızca şehir içinde faaliyet gösteren oto galerilerişehir merkezi dışına alınmıştır. Fuar alanı içerisinde pazar günleri  ikinci el oto pazarı kurulmaktadır. Sonzamanlarda apartman girişlerinde, yol kenarlarında ve caddelerde ikinci el otoalım satımı yaygınlaştığına dair vatandaşlarımızdan  ve oto galerisahiplerinden şikayetler gelmektedir. Oto pazarına gitmeden şehir merkezindeoto alım satımı yapmak için araçların üzerinde "Satılık Araç" ilanı  bulunan araçlar  hakkında zabıta memurları tarafındanhaklarında yasal işlem yapılabilmesi için 02/06/2008 tarih ve 227 sayılı BelediyeMeclis kararı ile kabul edilen ve yürürlüğe giren "Afyonkarahisar  Belediyesi Tembih, Yasakları ve CezalarınınNizam ve İntizam ile ilgili Emir ve Yasaklar Bölümünün 67-1 ek bir madde olarak; " şehir merkezinde oto alım satımı yapmak için araçların üzerinde satılıkaraç  ilanı  bulundurmak yasaktır. Aykırı hareket edenlerpara cezası ile cezalandırılır." hükmünün eklenmesi ile ilgili yazıları.

Komisyon üyelerimiz tarafından değerlendirilmiş;Belediye Meclisinin 02/06/2008 tarih ve 227 sayılı kararı ile kabul edilen "Afyonkarahisar  Belediyesi Tembih, Yasakları ve Cezalarının Nizamve İntizam ile ilgili Emir ve Yasaklar Bölümünün 67-1 ek bir madde olarak; "şehir merkezinde oto alımsatımı yapmak için araçların üzerinde satılık araç  ilanı bulundurmak yasaktır. Aykırı hareket edenler para cezası ilecezalandırılır." hükmünün eklenmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür.

 

            Diye yazılı Trafik Komisyonunun01/03/2012 tarihli ve 10 sayılı raporu okunup gereği düşünüldü.  

 

 

           VERİLEN  KARAR              :

             Afyonkarahisar  Belediyesi Tembih, Yasakları ve CezalarınınNizam ve İntizam ile ilgili Emir ve Yasaklar Bölümünün 67-1 ek bir madde olarak; "şehir merkezinde oto alım satımıyapmak için araçların üzerinde satılık araç ilanı  bulundurmak yasaktır.Aykırı hareket edenler para cezası ile cezalandırılır." hükmünün eklenmesi isteğihakkında Trafik Komisyonunun sureti yukarıya çıkarılan raporu Meclisimizce deuygun görülüp, kabul edildiğinden;

           BelediyeMeclisinin 02/06/2008 tarih ve 227 sayılı kararı ile kabul edilen "Afyonkarahisar  Belediyesi Tembih, Yasakları ve CezalarınınNizam ve İntizam ile ilgili Emir ve Yasaklar Bölümünün 67-1 ek bir madde olarak; "şehir merkezinde oto alımsatımı yapmak için araçların üzerinde satılık araç  ilanı bulundurmak yasaktır. Aykırı hareket edenlerpara cezası ile cezalandırılır." hükmünün eklenmesine, kararın Yerelgazetelerde veya  Resmi İnternetsitesinde yayımlanmasına gereği için evrakın Zabıta Müdürlüğüne  gönderilmesine oybirliği ile karar verildi.


7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2020 Bilgi İşlem Merkezi