BAŞKANIMIZ BURCU KÖKSAL´IN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Orjinal Resim


BAŞKANIMIZ BURCU KÖKSAL’IN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

 

Belediye Başkanımız Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Millet iradesinin yansıması olan Yüce Meclis’in kuruluşunun yıldönümüne erişmenin büyük mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkanımız Burcu Köksal, asırlık gururu şehrimizde yaşamanın verdiği sevinçle Afyonkarahisarlılar ve Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutladığını ifade etti.

Aziz milletimizin, tarih boyunca en kötü zamanlarda, yokların ve yoklukların üstesinden yalnızca birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek geldiğine dikkat çeken Başkanımız Burcu Köksal, “Bitti denilen yerde yeniden başlamak, hürriyet sevdası ile karanlığa ışık yakmak ve istikbalimizi birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü kurmak Türk milletinin en karakteristik özelliklerindendir. Yüce Meclis’in kuruluşu da bu birlik ve beraberlik ile halkımızın iradesinin yönetime yansımasının yapı taşı olmuştur.  TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümü vesilesiyle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günde, halkın iradesini her şeyin üstünde tutan ulusal egemenliğimizin ve demokrasimizin Türkiye'nin geleceğini şekillendirmedeki önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi.

Mesajında geleceğimizin teminatı çocuklara seslenen Başkanımız Köksal, “Sevgili Çocuklar;  sizler de, milletimizin gelecekte ve gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olması, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalaması, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi için en iyi şekilde kendinizi yetiştirmelisiniz. Çünkü günümüzde yetişmiş insan gücü milletimizin geleceğe sağlam adımlarla ulaşması için en çok ihtiyaç duyulan nitelikler arasındadır. Bu anlamlı ve özel günde çocuklarımızın yüzlerinde oluşturduğumuz her tebessüm, yarınlarımızı aydınlatacak, ülkemize umut ışığı olacaktır. Çünkü biliyoruz ki; onların neşesi, enerjisi ve yaşama bağlılığı geleceğe olan inancımızı pekiştirmekte, bizleri daha güçlü kılmaktadır.  Afyonkarahisar Belediyesi olarak geleceğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklara daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakmanın en önemli sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz. Bu hedefimizi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır, ortak akla değer veren yönetim anlayışıyla; çalışarak, üreterek, paylaşarak gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizle dayanışma içinde Millî Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimiz ile tüm isimsiz kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla yâd ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler