SAĞLIKLI GELECEK İÇİN DİYABETİN FARKINDAYIZ, ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ

Orjinal Resim


SAĞLIKLI GELECEK İÇİN DİYABETİN FARKINDAYIZ, ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ”

      Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla şehrimizde diyabet hastası yavrularımız ve aileleriyle buluştuk.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

         Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Veysel Eroğlu Parkı’nda düzenlenen kahvaltılı programa, Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Aysun Ata, Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez, TİP 1 Diyabetli Çocuklar Derneği Başkanı Meryem Arı, Belediyemiz Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Abdurrahman Özdilekler, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük ve çok sayıda davetli katıldı.  

     Dünya Diyabet Günü dolayısıyla çocuklarımızla güzel ve keyifli dakikalar geçiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek. Tip 1 diyabet farkındalığını arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte çocuklarımızın her zaman yanındayız mesajı verdi.  

“RABBİM YAVRULARIMIZA ŞİFA VERSİN”

          Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Gönüllerine girmek, yüzlerini güldürmek ve hayatlarını kolaylaştırmak için her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

       Başkanımız Mehmet Zeybek; "14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Belediyesi olarak böyle bir etkinlik düzenleyelim istedik. Göreve geldiğimiz andan itibaren sosyal belediyeciliğin her alanında var olmaya çalıştık. Mümkün olduğu kadar sizlerle biraraya gelmeye özellikle gayret sarf ettik. Farkındalık oluşturalım istedik. Ciddi bir katılım oldu.  Ailelerimiz ve çocuklarımız için moral oldu. Amacına ulaşmıştır diye düşünüyorum. Allah hiç kimseye böyle bir rahatsızlık vermesin. Tıp da akıl almaz gelişmeler var, ümit ediyorum ki bunun da bir çaresi bulunur” dedi.

AİLELERDEN ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

         Diyabet hastası çocuklarımızın aileleri ise Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. böylesi bir etkinlikte biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden aileler, “Sağolsun Başkanımız bizlerin yanında olduğunu gösterdi.  Desteklerinden dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyoruz” dediler. Çeşitli etkinliklerinde yapıldığı programda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tarafından tüm çocuklarımıza çeşitli hediyeler verildi.  

 

Diğer Haberler