ZEYBEK BAŞKAN´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Orjinal Resim

ZEYBEK BAŞKAN’DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demokrasinin ilk halkasını muhtarların oluşturduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, muhtarların halkla yerel yönetimler arasında köprü vazifesi gördüğünü belirtti.

       Yerel demokrasinin en kadim örneğini temsil eden muhtarlık teşkilatının devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisi olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, muhtarlık müessesesinin kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olduğunu söyledi. Muhtarlar, gerçek demokrasinin temsilcileri olduğuna dikkat çeken Başkanımız Mehmet Zeybek, zellikle belediyelerin vatandaşlara hizmeti ulaştırmasında muhtarların önemi büyük olduğuna işaret etti.

Muhtarlarımızın Afyonkarahisar’ımızın tüm mahallelerinde görevlerini fedakârca yerine getirdiğini ifade eden Başkanımız Mehmet Zeybek; “Afyonkarahisar Belediyesi olarak, tüm muhtarlarımızla dayanışma halindeyiz. Onlardan gelen her türlü talep ve şikâyeti değerlendiriyor, yaşanan sıkıntılara birlikte çözüm arıyoruz.Hemşerilerimizin sorunlarını ve taleplerini yerinde tespit ederek yetkili makamlara ileten, demokrasiye katkı sağlayan muhtarlarımız, devletimizin gören gözü, işiten kulağıdırlar. Muhtarlarımız vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapıdır. Bu bilinç ile muhtarlarımız halkımızın her zaman yanında ve hizmetinde olmuşlardır. Demokrasinin ilk halkası Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, huzurlu bir yaşam sürmesi için bir köprü vazifesi görmektedir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada muhtarlarımızla birlikte el ele, gönül gönüle vererek, Kadim Şehrimiz Afyonkarahisar’ımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.  Yerel Yönetimlerde, hükümetimizin ve devlet kurumlarının adeta eli ve gözü konumunda bulunan Afyonkarahisarlı muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Şehrimizde görev yapan muhtarlarımıza değerli aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve esenlik diliyorum.”

Diğer Haberler