ÇEVRE MÜFETTİŞLERİ

Orjinal Resim

2013-2014 SEZONU “ÇEVRE MÜFETTİŞLERİ” ÇOCUK OYUNU

Yazan ve Yöneten : Hasan H. ELMAS

 

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas tarafından yazılıp yönetilen Çevre Müfettişleri isimli tiyatro oyunu Ram salonu ve Afyonkarahisar’ın çeşitli okullarında ilkokul ve okul öncesi çocukları için sahnelendi.

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu “Çevre Müfettişleri” çocuk oyununa İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan davet…

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncularından oluşan ekip İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına 10 farklı kültür merkezinde "Çevre Müfettişleri" isimli oyunu sahneledi.

Çevre duyarlılığına sahip bir neslin yetişmesine katkıda bulunabilmek amacıyla hazırladıkları oyunu, İstanbul'da sahneleyecek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas, "Çevre duyarlılığının önemini bildiğimiz için, bu çalışmamızı projelendirerek çeşitli kurumlarımıza sunmuştuk. Çalışmamız İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın da dikkatini çekmiş ve kendilerine sunduğumuz projemizi desteklenmeye değer bulmuşlar. Böylece, Belediye Şehir Tiyatromuzda sanat icra eden birbirinden kıymetli beş arkadaşımızla birlikte bu oyunu sahnelemek üzere davet edildik." dedi. İlkokul ve okul öncesi çağındaki çocuklara çevre bilincini, elektrik-su tasarrufunu, yeşilin ve doğanın korunmasını amaçlayan oyunların sonunda yaklaşık 10 bin çocuğa fidan dağıtıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatrolarında sahnelenen oyunumuz 10.000 seyirciye ulaşmıştır.

Çevre Müfettişleri isimli oyunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda oynandığı sahneler…

18 Ocak 2014 - Cumartesi - GÜNGÖREN ERDEM BEYAZIT KÜLTÜR MERKEZİ

19 Ocak 2014 - Pazar - EYÜP YEŞİLPINAR KÜLTÜR MERKEZİ

15 Mart 2014 - Cumartesi - BAKIRKÖY CEM KARACA KÜLTÜR MERKEZİ

16 Mart 2014 - Pazar - EYÜP YEŞİLPINAR KÜLTÜR MERKEZİ

15 Kasım Cumartesi saat 12.00 Çekmeköy Alemdağ Kültür Merkezi

16 Kasım Pazar saat: 12.00 Bağcılar Kültür Merkezi

19 Aralık Cuma saat 12.00 Şile Kültür Merkezi

20 Aralık Cumartesi saat 12.00 Hadımköy Kültür Merkezi

24 Ocak 2015 Cumartesi Ümraniye Atakent Kültür Merkezi

25 Ocak 2015 Pazar günü Bağcılar Kültür Merkezi