E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BEZ BEBEK ÜRETİMİ BAŞLADI     
  Geri
Orjinal Resim

BEZ BEBEK ÜRETİMİ BAŞLADI     

            Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi’nde kadınlar üretiyor, Gastronomi şehri Afyonkarahisar kalkınıyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in destekleri ile Kültür Evinde açılan oyuncak kursu, gönüllü kursiyerleri ile birlikte bez bebek üretimine başladı.

Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ımızı artık bez bebekler simgeleyecek. Belediyemiz himayesinde faaliyette bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi, bez bebek üreterek ekonomiye can katacak. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatı ile kentteki kadınları istihdama katmak amacıyla başlayan proje kapsamında aşçı, polis, asker, bekçi ve sporcu bebekler üretilmeye başlandı. Şimdiye kadar 200’den fazla bez bebek yapıldı. Ham maddeleri başta olmak üzere bebek yapımında kullanılan tüm ürünler Belediyemiz tarafından karşılanıyor, gönüllü kursiyerler ise ücret ödemeden bu kurstan faydalanabiliyor. Bu sayede kadınlar, hem sosyalleşiyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

AFYONLU HANIMLAR ‘GASTRO BEBEK’ ÜRETİYOR

"Bez Bebek" projesi kapsamında ekolojik oyuncak üretimi atölye çalışması başladı. Farklı meslek gruplarının yanı sıra gastro bebeklerde proje kapsamında ilerleyen günlerde raflarda yerini alacak. Aşçı erkek ve aşçı kadın olarak tasarlanan gastro bebekler Afyonkarahisar’ın mutfak kültürüne önemli bir değer sağlayacak. Ayrıca anneler için de gastronomi temalı mutfak önlükleri üretiliyor. Anneler önlükleri ile mutfaklarında zaman geçirirken çocukları ise tamamen organik şekilde yapılan gastro bebekler ile oynayabilecek. Kadınların bin bir emekle ürettiği bez bebekler Belediyemiz sosyal tesisleri, 5 farklı mağaza ve albikere.com’dan satışa sunulacak.

TÜM HANIMLAR MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK KADIN KÜLTÜR EVİ’NE

Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi Müdüresi Hilal Büyükben tüm kadınları davet ederek, atölye çalışmaları ve kurslar hakkında bilgi verdi. Her alanda kursların olduğunu belirten Büyükben açıklamasında; “Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile kurslarımız tamamen ücretsiz bir şekilde veriliyor. Kadın Kültür Evimizin amacı kadınlarımızın sosyal gelişimlerine katkı sunmak ve şehrimizin değerlerini, kültürünü hep birlikte yansıtmak. Kursiyerlerimiz kendilerini burada geliştirme imkânına sahip ve yeni hobiler edinebiliyorlar. Son olarak yeni bir çalışma yapıldı ve oyuncak atölyesi kuruldu. Gönüllü kursiyerlerimiz bez bebek üretmeye başladı. Bebeklerin satışından elde edilen gelir yine kadınlarımıza gelir olarak sunulacak. Gastronomi şehri olmamız nedeni ile de ‘Gastro Bebekler’ üretiyoruz. Kadın ve erkek aşçı şeklinde tasarlanan Gastro Bebeklerin yanına konsept olarak mutfak önlüğü de üretiyoruz. Anneler mutfak önlüğümüzü çocukları ise aşçı bebekleri kullanabilecek. Bize bu imkânları sunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ 

https://we.tl/t-I6ioKccJCw

 

 

                


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 18.1.2022 14:10:55
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 18.1.2022 14:26:01
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN MİLLET KÜTÜPHANESİ
  Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere şehrimize gelen Kültür ve Turizm Bakan Ya
35. UÇURTMA ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
Şehrimizde geleneksel hale gelen uçurtma şenliği 5 Haziran Pazar günü Zafer Kent Ormanınd
BEŞER´DEN ZEYBEK BAŞKAN´A ZİYARET
Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Genel Başkanı İhsan Beşer Belediye Başkan
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi