E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
KAVŞAK İNŞAATINDA "ÇINAR" HASSASİYETİ
  Geri
Orjinal Resim

 PLAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

        Yol yapımı gerekçesiyle ağaç kıyımının olağan hale geldiği bir dönemde Belediyemiz, Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatı ile örnek bir karara imza attı.

        Karayolları kavşağı alt geçidi yapım işi kapsamında güzergâh üzerinde kalan çınar ağacını korumak için proje değiştirildi. İsmail Şükrü Çelikalay Alt Geçidinin üst bölümünde yıllanmış çınar ağacı tespit edildi.  Ekiplerimiz bunun üzerine projede değişikliğe giderek çalışma planında kaydırmalar yaptı.

“ÇINAR AĞACINI KORUMAK İÇİN PLANI DEĞİŞTİRDİK”

         İsmail Şükrü Çelikalay Alt Geçidi görkemli bir törenle trafiğe açıldı. Şehrimizin trafik yoğunluğunu büyük oranda azaltacak geçit, açılır açılmaz büyük ilgi gördü. İlk günden binlerce araç, geçiş yaparken vatandaşlar ise alt geçitte hatıra fotoğrafı çektirdi. Sürücülerden ve çevre esnaftan takdir toplayan bu proje en kısa sürede tamamlanmasının yanı sıra doğayı korumak adına yapılan hassasiyet noktasında da dikkat çekti. Geçit yapımı sırasında, kavşağın orta noktasında kalan yaklaşık 40 yıllık çınar ağacının korunması kararı alındı ve ardından planda değişikliğe gidildi. İsmail Şükrü Çelikalay Alt Geçidi, çevreye en ufak bir zarar verilmeden tamamlandı. Alt geçit doğal hayatın bir parçası olan diğer canlıların hayatını da etkilemeyecek şekilde inşa edildi.

KAVŞAK İNŞAATINDA “ÇINAR” HASSASİYETİ

İsmail Şükrü Çelikalay Geçidi’nin yapımı sırasında, kavşağın orta noktasında kalan yaklaşık 40 yıllık çınar ağacının zarar görmemesi için özel ihtimam gösterildi. Çınar ağacının zarar görmemesi için plan üzerinde küçük kaydırmalar yaptıklarını belirten Başkanımız Mehmet Zeybek, “Tüm çalışmalarımızda yeşil dokunun zarar görmemesi için özel ihtimam gösteriyoruz. Bu kapsamda bu önemli projede çınar ağacının zarar görmemesi adına planı değiştirdik. İlk planlamalarda bu güzel çınar ağacımızın zarar görme ihtimali vardı. Planlar üzerinde küçük kaydırmalar yaparak bu çınarımızı koruduk. İnşallah uzun yıllar yaşayacak olan bu ağaç geçidimize de ayrı bir güzellik kattı. Orta refüjde kaydırmalar yaparak, çınar ağacının aynı yerinde kalmasını sağladık. Tüm çalışmalarımızda yeşil dokuya özel önem gösteriyoruz. Bizler şehrimize sevdalı insanlarız. Bu şehrin değerlerini korurken, doğamıza da sahip çıkacağız. Bu hassasiyeti göstermek bizim görevimiz, bunun da yerine gelmesini sağlamış olduk. Yeşili doğayı sevelim, ülkemizi hep birlikte koruyalım.” dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 7.12.2021 10:59:46
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 7.12.2021 11:02:08
 
DÖRT MEVSİM AFYON
2022 yılının ilk festivali niteliğindeki KaravanFest, dünyanın ilk termal altyapılı karav
ZEYBEK BAŞKAN AKÇİN MAHALLESİNDE
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in mahalle ziyaretleri sürüyor. Bu haftanın ziyaret d
KARAVAN TUTKUNLARININ FESTİVALİ BAŞLIYOR
Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği?nin destekleriyle Uluslararası Kamp ve
2
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi