E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR
  Geri
Orjinal Resim

SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR

          Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına katıldı. İl protokolünün tam katılım sağladığı programda engelliler gününün farkındalık oluşturması adına özel bir gün olduğuna dikkat çekildi.

ENGELSİZ GASTRONOMİ VE TERAPİ MERKEZİ MÜJDESİ

          3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Korel Otel’de program düzenlendi. Programa katılım sağlayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şehrimizde yaşayan engelli bireylere müjde verdi. Başkanımız Zeybek 3 Aralık’ın engellilerin hakları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın artırılması açısından anlamlı bir gün olduğunu belirterek şöyle konuştu; “ Engellilik bir ayıp değildir, bizleri yaratan Allah bu şekilde takdir buyurmuş imtihan ediyor olabilir. Engelli olmayacağız diye bir garantimiz yok. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizlere düşen görev kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırıcı işler yapmaktır. Bu kapsamda kaldırım taşlarını yeniden düzenliyoruz, rampalar yapıyoruz. Yollara engelli bireylerimiz için sarı şeritler çekiyoruz. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve sosyal hayatlarını daha da aktifleştirmek adına onlar için özel Engelsiz Gastronomi ve Terapi Merkezi yapıyoruz. Kısa zamanda da hizmetinize sunacağız. Bu merkezde engelli bireylerimizin istihdamı da sağlanacak, onlar için yeni bir iş ve aktivite sahası oluşturup, kurslar ve aktivitelerden yararlanabilecekler. Sevgi var ise engel yoktur düşüncesi ile bu programın farkındalık oluşturmasını temenni ederek, sizlere sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.” diye konuştu.

ZEYBEK BAŞKANDAN KRAVAT HEDİYESİ

          Başkanımız Mehmet Zeybek, konuşmasının ardından tüm masaları tek tek dolaşarak engelli bireylerle yakından ilgilendi. Kravatını beğenen engelli bireye Başkanımız Zeybek, günün anısına kravatını hediye etti. Başkanımız Zeybek, engelli bireylerle bol bol fotoğraf çektirerek, sohbet etti.

GÖNÜLLERİ MEST ETTİLER

           Afyonkarahisar’ın gururu down sendromlu milli atlet Münevvere Yılmaz’ın da katıldığı programda İl Müftüsü Sinan Kazancı tarafından "İslam'ın engellilere bakışı ve sağladığı kolaylıklar" konulu bilgiler paylaşılırken, din görevlileri de tasavvuf müziği eserlerini icra etti. Engelli vatandaşları temsilen konuşan Kübra Saltık ise engelli bireylerin toplumdan beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Program, protokolün engelli bireylere hediye takdimiyle sona erdi.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-M7gjIp19u2


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 3.12.2021 14:58:54
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 3.12.2021 15:30:02
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
DÖRT MEVSİM AFYON
2022 yılının ilk festivali niteliğindeki KaravanFest, dünyanın ilk termal altyapılı karav
ZEYBEK BAŞKAN AKÇİN MAHALLESİNDE
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in mahalle ziyaretleri sürüyor. Bu haftanın ziyaret d
KARAVAN TUTKUNLARININ FESTİVALİ BAŞLIYOR
Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği?nin destekleriyle Uluslararası Kamp ve
3
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi