E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
MİLLET HAMAMI MÜZESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

MİLLET HAMAMI MÜZESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

          Şehrimizin tarihine ışık tutan yapılardan birisi olan Millet Hamamı Müzesi, ziyaretçilerini bekliyor. Afyonkarahisar kalesi eteklerinde Afyon evlerinin arasında başlayan tarih yolculuğu Millet Hamamı Müzesine kadar uzanıyor.

          Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatları ile tarihi dokuya uygun bir şekilde restoresi yapılan Millet Hamamı Müzesi; açıldığı günden bu güne hamam kültürünün en iyi örneklerini yansıtan yapılardan biri olarak dikkati çekiyor. Millet Hamamı Müzesi şehrimizin simgelerinden birisi olan Afyon Kalesinin gölgesinde misafirlerini bekliyor.

           Gizemli şehir Afyonkarahisar'ın en gizemli yerlerinden birisi de Millet Hamamı Müzesi. Bünyesinde barındırdığı bölümlerle hamam kültürün mirası, Osmanlı mimarisi izlerini taşıyan, pek çok detay ve inceliği barından yapının tarihe tuttuğu ışık ise büyüleyici. Belediyemiz tarafından işletmesi yapılan Millet Hamamı'nın çevresinde oluşturulan dinlenme alanı ise harika bir deneyim sunuyor. Tarih, kültür ve eğitimin adresi olan Millet Hamamı Müzesini gelip ziyaret ettikten sonra Karahisar Kalesi ve meşhur Afyon Evleri'nin doyumsuz manzarasına karşı çay ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Muhteşem ihtişamı ile göz kamaştıran Millet Hamamı, zamana meydan okuyan dokusu ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

           Akustik yapısının oldukça dikkat çektiği müzede; Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri tarafından ney ve piyona eğitimi veriliyor. Ayrıca, Millet Hamamı'nda yerel ve ulusal konferanslar da düzenleniyor. Osmanlı mimarisi ve kültürünün en güzel örneklerinden birisi olan hamam kültürünün yaşatıldığı, aslına sadık kalınarak teşhir edilen soğukluk, ılıklık, sıcaklık bölümleri, hamam araç ve gereçleri, hamam adetleri ile kültür, eğitim ve tarihin bir arada olduğu Millet Hamamı Müzesi ziyaretçilerini bekliyor.

TARİHE IŞIK TUTAN ESER 'MİLLET HAMAMI MÜZESİ'

          Tac-ı Ahmet Mahallesi, Hamam Aralığı Sokağı'nda bulunan eser, 2 bin metrekare alan üzerine yerleşmiştir. XVII. yüzyılın ikinci yarısında inşa edildiği düşünülen hamam, o dönem Osmanlı mimarisinin güzel örneklerinden birisidir. Hamam alanı 400, konferans salonu 200 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Hamam bölümünün kuzeyi erkekler, güneyi ise bayanlar bölümüdür. Bu bölümler hamam görünümünü korumaktadır ancak aynı zamanda sergi salonu, satranç odası, kurs atölyeleri ve kafeterya olarak kullanılmaktadır. Hamamda sağlık odası da bulunmaktadır. Millet Hamamı restorasyonunda dikkati çeken önemli bir nokta yapılan çalışmanın sadece ziyaretçilerin hizmetine sunulması ile sınırlı kalmaması, aynı zamanda bu mekânın toplumsal ihtiyaçlar göz önünde tutularak çevre halkının hizmetine sunulmasıdır.

      HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ 

https://wetransfer.com/downloads/0d05fdef927c0aacd613e930343b291220211025065904/341adf


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 26.10.2021 09:05:54
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 26.10.2021 09:18:42
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ´NDEN ZİYARET
ocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´i ziyaret etti. Ziyarette
ZEYBEK BAŞKAN DEMİRÇEVRE MAHALLESİ´NDE 
Her hafta farklı bir mahalleye ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek b
SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen 3 A
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi