E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BAŞKANIMIZ MEHMET ZEYBEK BOSNA HERSEK´TE
  Geri
Orjinal Resim

BAŞKANIMIZ MEHMET ZEYBEK BOSNA HERSEK’TE

LEZZETLERİMİZİ DÜNYAYA TANITIYORUZ

            Şehrimizin gastronomi lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak için büyük çaba harcayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, beraberindeki heyetle birlikte Bosna Hersek’in Maglaj şehrinde temaslarda bulundu. Gastronomi Kültür Buluşmaları kapsamında ilk ziyaret Bosna Hersek’e yapıldı.

           UNESCO tarafından gastronomi alanında Afyonkarahisar’ın ‘Yaratıcı Ağlar’ listesine giren dünyada 36, ülkemizde de 3’üncü şehir olması nedeniyle Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; eşi Sevim Zeybek, Belediye Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Benol Kaplan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz İhsan Akar ve beraberindeki heyetle birlikte Bosna Hersek’e gitti.

“SİZLERİDE ŞEHRİMİZDE AĞIRLAMAK İSTİYORUZ”

            Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ilk olarak beraberindekilerle birlikte Maglaj Belediye Başkanı Miksat Mahmutaqic’ı makamında ziyaret etti. Misafirperverliklerinden dolayı Başkan Mahmutaqic ve ekibine teşekkür eden Başkanımız Zeybek; “Maglaj ile her türlü anlamda iş birliğimiz devam edecektir. Sizleri Afyonkarahisar’ımıza bekliyoruz. Lezzetlerimizi ve şehrimizin öne çıkan değerleri ile sizleri tanıştırmak, Türk topraklarında sizleri ağırlamak bizleri onurlandıracaktır” diye konuştu. Başkanımız Zeybek, Maglaj ziyareti ardından elçilik ziyaretinde de bulunarak Müsteşar Özgür şahin ile görüştü. Ayrıca Başkanımız Zeybek, Yunus Emre Enstitüsü’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

            AFYON YEMEKLERİNE HAYRAN KALDILAR

           Çeşitli temaslarda bulunan Başkanımız Zeybek ve ekibi Saray Bosna heyetini akşam yemeğinde misafir etti. Gastronomi ve Kültür buluşması programı kapsamında verilen akşam yemeğinde Afyonkarahisar’a özgü yemekler tanıtıldı. İki ülke arasındaki kardeşlik ve dostluk bağları pekiştirildi. Yemekte Afyonkarahisar’ın tescilli lezzetleri tandır çorbası, çullama köfte,  afyon kebabı, kaymaklı ekmek kadayıfı tatlısı ikram edildi. İki ülke bağlarının güçlenmesi, kültür kaynaşması hedefi ile Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tarafından verilen yemeğe; Yunus Emre Enstitüsü Saray Bosna Müdürü Mehmet Akif Yaman, Basın ateşesi Ömer Cetres, Marif Vakfı Bölge Müdürü, Saraybosna Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Amina Deljkoviç, Askeri Ateşe Albay Mustafa Sıtkı Tatar, Dr. Faruk Berat Akçeşme, Egitim Müsteşarı Bosnahersek Marif Vakfı Koordinatörü Yakup Gül, Bosna TİKA Koordinatörlüğü Yardımcısı Ahmet Boyraz, News editörü Kayhan Gül Balkan katıldı. Misafirler Afyonkarahisar’ın meşhur yemeklerine hayran kaldı. Program kapsamında Başkanımız Zeybek ve ekibi Afyonkarahisar’ın kültürel miraslarını, tarihini, tarihi şanlı zaferlerini, mutfağını, termal ve maden kaynaklarını, şehrin ekonomik potansiyelini ve sektörel faaliyetlerini anlattı.

            “KENDİMİZİ BURADA YABANCI HİSSETMİYORUZ”

            Yemek ardından açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Bosnalı heyete Afyonkarahisar’dan bahsetti, şehrimizin dinamikleri hakkında bilgiler verdi. Zeybek Başkan; “Merkezi konumu olan dört yol kavşağında bir iliz. Yolların kesişme noktası Afyonkarahisar’dan geçiyor. Türkiye’de 17 ile 1 ila 3 saatlik ulaşım mesafesi olan tek iliz. Bosna ile Afyonkarahisar’ın kültürleri birbirine benziyor. Rahmetli Abdülhamit Han zamanında Bosna’dan gelen Boşnakların ikamet ettiği Hamidiye Mahallemiz var. Yapılara baktığımızda Bosna ile benzerlik arz ediyor.  Bundan dolayı kendimizi burada yabancı hissetmiyoruz. Misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin değil ümmetin lideridir. Bende partimizin ilk kurucularındanım. Bu dönemde Belediye Başkanı oldum, halkımızın takdirleri ile seçildim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

“AFYON VE AFYON LEZZETLERİNE HAYRAN KALDIK”

             Saraybosna Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Amina Deljkoviç ise açıklamasında teşekkürde bulunarak; “Ben ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız adına sizleri selamlamak istiyorum. Öncelikle bu güzel davet için hem ev sahibimiz hem de misafirimiz Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Yediğimiz yemekleri ilk defa tattık. Çok lezzetli ve güzel yemeklerdi. Bu gecede kimin misafir kimin ev sahibi olduğunu bir anda unuttuk, çünkü biriz. Bu geceyi hep kalplerimizde koruyacağız. Bosna Hersek’i hep hatırlaması için Başkanımıza hediye takdim etmek istiyoruz. Teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

“ŞEHRİMİZİ SİMGELEYEN HEDİYELER KONUKLARA TAKDİM EDİLDİ”

           Program sonunda Saraybosna Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Amina Deljkoviç, Başkanımız Zeybek’e çeşitli hediyeler takdim ederken, Başkanımız Zeybek ise Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Taş Medresede yapılan el emeği ürünleri, lezzet paketi, Gastronomi hatıra parası ve Afyon’un simgelerinin resmedildiği saati hediye etti. Karşılıklı görüş alışverişinin de yapıldığı program hoş sohbetler ardından sona erdi. Başkanımız Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek konuklara şehrimizin lezzetlerinin yer aldığı ‘Lezzet Paketlerinden’ takdim ettiler.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 23.10.2021 16:14:06
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 23.10.2021 16:16:14
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ´NDEN ZİYARET
ocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´i ziyaret etti. Ziyarette
ZEYBEK BAŞKAN DEMİRÇEVRE MAHALLESİ´NDE 
Her hafta farklı bir mahalleye ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek b
SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen 3 A
8
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi