E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BÜYÜKELÇİLER´DEN ZEYBEK BAŞKAN´A ZİYARET
  Geri
Orjinal Resim

BÜYÜKELÇİLER'DEN ZEYBEK BAŞKAN’A ZİYARET

BÜYÜKELÇİLER GASTRONOMİ FESTİVALİ İÇİN AFYONKARAHİSAR’DA

     Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in davetlisi olarak “Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Çin Ankara Büyükelçisi LIU Shaobin ve Letonya Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars Afyonkarahisar Belediyesi’ni ziyaret etti.Her iki ziyaretten de büyük memnuniyet duyan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek konuklarıyla yakından ilgilendi.

ŞEHRİMİZLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

       Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer'in de katıldığı ziyarette  konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Büyükelçilere şehrimizle ilgili bilgiler verdi. Afyonkarahisar’ın milattan önce 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olduğunu söyleyen Başkanımız: “Şehrimiz kavşak noktasında bir il.  Afyon aynı zamanda ürettiği ürünlerle kendi kendine yete bilen iller arasında Türkiye’de ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemizin yumurta üretim borsasını Afyonkarahisar belirler. Kırmızı et üretiminde ise İstanbul’un yüzde 25 et ihtiyacını karşılıyoruz.  Termalin başkentiyiz. 27 bin yatak kapasitesi ve 35 bin konutun sıcak suyla ısıtıldığı Türkiye’de tek şehiriz. Yine seracılıkta özellikle tercih edilen bir iliz. 620 tane tescillenmiş tarihi konağımız var.  Şehrimiz aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç noktasıdır. Bu vesileyle sizleri şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

“DOSTLUĞUMUZU GÜÇLENDİRMEK NOKTASINDA BİRLİKTE ÇALIŞMAYA HAZIRIM”

        Çin Ankara Büyükelçisi LIU Shaobin ise misafirperverliğinden dolayı Başkanımıza teşekkür etti. Pandemiden dolayı ilk ziyaretini Afyonkarahisar’a gerçekleştirdiğini ifade eden Büyükelçi LIU Shaobi, “Buraya gelmeden önce Afyon’un köklü bir geçmişe sahip olduğunu biliyorduk. Kale’den başlayarak birçok yeri ziyaret ettik. Afyonkarahisar hakkında çok güzel bir izlenimler edindim.Bu sene Çin Türkiye diplomatik ilişkilerinin 50 yıldönümü. 50 yıl içinde ilişkilerimiz hızla gelişti. Son yıllarda iki devlet başkanımızın bizzat yönlendirmesi sayesinde de somut alanlarda iş birliğimiz hızlı bir şekilde gelişti. Çin Afyon ilişkilerinin gelişmesinde göstermiş olduğunuz çabadan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra sizinle birlikte dostluğumuzu güçlendirmek noktasında birlikte çalışmaya hazırım” dedi.Letonya Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars ise “Davetinizden dolayı çok mutluyum. Daha önce Afyonkarahisar’ın lezzetlerini tatma fırsatım olmadı. Ancak burada olduğum sürede 30’a yakın yöresel lezzetlerinizi tattım. Kesinlikle şehrin simgesi olan kaleyi ziyaret programıma koydum. Misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ...

https://we.tl/t-leaKlH8tlO

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 14.10.2021 18:30:50
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 14.10.2021 19:34:42
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ ENCÜMEN TOPLANTISI
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, başkanlığında Çevre Hizmetleri Birliğinin Ekim Ayı Ola
BELEDİYE MECLİSİ 2 KASIM´DA TOPLANIYOR
Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6. maddesi hükümleri gereğince 02 KASIM 2021 SALI
ZEYBEK BAŞKAN´DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Belediye Başka
3
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi