E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ANKARA´DA LEZZET RÜZGÂRI
  Geri
Orjinal Resim

UNESCO tarafından Türkiye'nin üçüncü "gastronomi şehri" ilan edilen Afyonkarahisar'da 14-17 Ekim'de düzenlenecek "3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali"nin tanıtımı yapıldı.

ANKARA’DA LEZZET RÜZGÂRI

GASTRO AFYON LEZZET FESTİVALİ’NİN İKİNCİ LANSMANI BAŞKENT’DE YAPILDI

      Afyonkarahisar 14-17 Ekim tarihleri arasında lezzet şölenini yaşatmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek önderliğinde 3.Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali öncesi lansman toplantılarının ikincisi İstanbul’un ardından şimdi de Ankara’da yapıldı.

         Afyonkarahisar lezzetleri Ankara’da bulunan şefler ve ünlü isimler tarafından tadıldı. GastroAfyon 2021 kapsamında festival öncesi tanıtım toplantıları düzenleyen Belediyemiz, ünlü yüzler ve ünlü şefleri bir araya getirdi. Afyonkarahisar’ın mutfağı bu kez de Ankara’da sergilendi.

        İlginin yoğun olduğu lansman gecesinde dikkat çeken Afyon Gastronomisi katılımcılardan tam not aldı. Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilen lansmana Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Festivalin Kurumsal İletişim Yönetmeni Akif Alataş, Afyonkarahisar Profesyonel Asçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan ve çok sayıda seçkin misafir katıldı

        Tanıtım toplantısında, katılımcılara başta "Kral Midas'ın Son Yemeği" Siyaz Buğdaylı Kuzu Sırtı başta olmak üzere Afyonkarahisar'a özgü çeşitli lezzetler sunuldu.Toplantında konuşan Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, katılımcıları Afyonkarahisar'da düzenlenecek festivale davet etti. İhsan Akar; "UNESCO’nun bu bayrağını devir aldıktan sonra Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatları ve destekleriyle büyük çalışmalara imza attık. Gastronomi Birimi adı altında bir birim kurduk.  2,5 yıldır hem marka çalışmaları hemde dijital çalışmalar yaparak önemli bir aşamaya geldik. Tüm konuklarımızı  14-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalimize bekliyoruz” dedi.

       Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan da tanıtım toplantısında servis edilen yemekler hakkında bilgi verdi. Festivalin Kurumsal İletişim Yönetmeni Akif Alataş ise Türkiye'de bu zamana kadar yapılmış en büyük turizm ve lezzet festivalini yapmaya aday olduklarını söyledi. Afyonkarahisar yöresel lezzetlerinin tanıtımı ve uygulamalı anlatımı, turizm ve gastronomi üzerine bilimsel panel ve söyleşiler, yemek yarışmaları, coğrafi işaretli ürünler üzerine workshop ve sunumların yapılacağı etkinlikte, kadın kültür evlerinin çalışmaları da sergilenecek. Etkinliğe, turizm ve gastronomi alanında başarılar elde etmiş akademisyen ve uzmanların yanı sıra turistik tesis yatırımcıları ile işletme sahiplerinin katılması bekleniyor.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-lxwA7wWitm


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 9.10.2021 15:38:56
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 9.10.2021 16:38:56
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ZEYBEK BAŞKAN TAŞPINAR MAHALLESİ´Nİ ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Taşpınar Mahallesi´ni ziyaret ederek, esnaf ve vatanda
BELEDİYE MECLİSİ 1 ARALIK´TA TOPLANIYOR
Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu´nun 20. maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma
TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PR
Sokak sağlıklaştırma alanında, Türkiye genelinde yapılan çalışmaların en büyüğü Afyonkara
8
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi