E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ATAKÖY ŞEHİTLER PARKI AÇILDI (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

ATAKÖY ŞEHİTLER PARKI AÇILDI

        Modern bir şehir oluşturmak ve geleceğin Afyonkarahisar'ını inşa etmek adına çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şehrin dört bir yanında projelerini tek tek hayata geçiriyor.

       Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatları ile şehrimiz her alanda gelişmeye ve güzelleşmeye devam ediyor ve sosyal donatı alanları sayısı da her geçen gün artırıyor.

       5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen patlamada şehit düşen 25 kahraman askerimizin anısına yapılan Şehit Parkı açılışına Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in yanı sıra Valimiz Gökmen Çiçek, AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Belediye Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner, daire müdürleri, Ataköy Mahallesi Muhtarı Muharrem Özdemir, şehit aileleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

      Açılışta konuşan Ataköy Mahallesi Muhtarı Muharrem Özdemir Parkın yapılmasına vesile olan Belediye Başkanımıza teşekkür ederek halka hizmet etmekten mutlu olduklarını belirtti.

“ÇOCUKLARIMIZ UNUTULMAYACAK”

       Şehit aileleri adına konuşan Şehit Onbaşı Tolga Taştan’ın Babası Ali Taştan ise mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “Bu vatan hepimizin vatanı. Başkanımız bu isteğimizi kırmadı. Belediye Başkanıma bu parkı açtığı için çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız unutulmayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

         Valimiz Gökmen Çiçek açıklamasında Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek vatan topraklarının kutsallığının bu park sayesinde yeniden hatırlanacağına dikkat çekti. “Vefa örneği sergileyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARI BU PARKTA YAŞATILACAK”

          Başkanımız Zeybek, Ataköy mahallemizde 52 bin metre kare alana 25 şehidimiz anısına Şehitler Parkının yoğun bir çalışmanın ardından hizmete açıldığı belirtti. Şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarına vurgu yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Maalesef 2012'de Ataköy'de yaşanan mühimmat deposu patlaması bizleri ve ülkemizi oldukça yaraladı, 25 şehit verdik. Bu olay bizleri derinden üzdü. Şehitlerimizi unutturmamak adına 52 bin metre karelik bu araziyi park yaptık. Özverili şekilde çalışan belediye ekiplerimiz parkımızda çalışmaları tamamladı. Belediye olarak şehitlerimizin isimlerini bu parkta hatırlatmak isteyerek projenin de adını Şehitler Parkı koyduk.  Milletvekillerimiz ve Valimiz ile birlikte el ele vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Şehitlerimizi ve Şehit Ailelerimizi her zaman hatırlıyoruz onlar ile bir arada oluyoruz. Onlar bizim baş tacımız, her zaman destek çıkıyoruz. Ülkemizin bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyor, şehitlerimize rahmet ailelerimize sabır diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİN YENİ GÖZ BEBEĞİ ATAKÖY ŞEHİTLER PARKI

          52 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu 36 000 metrekare yeşil alana sahip olan parkta; (288 m2) basketbol sahası, (2400 m2) futbol sahası, (1000 m2) 3 adet çocuk oyun gurupları, (250 m2) açık hava spor alanları, (1100 m2) yürüyüş yolları, oturma alanları, sosyal aktivite alanları ve dinlenme alanları mevcut. Hemşehrilerimiz Ataköy Şehitler Parkı'nda huzur ve güven içerisinde vakitlerini değerlendirebilecek, spor yapma imkânına sahip olacak ve çocuklarımız da oyun ve macera guruplarında çeşitli aktiviteler yapabilecek.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-aUnkNdlAZ3

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 5.9.2021 16:37:39
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 21.9.2021 09:01:53
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ SEMİNERİ YAPILDI
Türkiye Belediye Başkanları Birliği koordinasyonunda Afyonkarahisar Belediyesi Belediye B
BELEDİYE MECLİSİ 1 ARALIK´TA TOPLANIYOR
Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu´nun 20. Maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma
BELEDİYEMİZDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL KONSE
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek?in himayelerinde ?24 Kasım Öğretmenler Günü? dolayısıyl
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi