E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ÇÖLYAK HASTALIĞININ FARKINDAYIZ, HASTALARIMIZIN YANINDAYIZ (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi:

ÇÖLYAK HASTALIĞININ FARKINDAYIZ, HASTALARIMIZIN YANINDAYIZ

         Afyonkarahisar Belediyemiz, şehrimizde çölyak hastası vatandaşlarımıza, glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunacak. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatlarıyla Belediyemiz öncülüğünde, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin katkılarıyla, glütensiz gıda temininde sıkıntı yaşayan çocuklarımıza bundan böyle rutin olarak gıda paketi desteğinde bulunulacak.

         Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından proje hakkında detaylı bilgilerin anlatıldığı bir toplantı organize edildi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş, YÜNTAŞ Genel Müdürü Selim Arıcı ile çölyak hastası çocuklar aileleriyle birlikte katıldı.

GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

         Afyonkarahisar genelinde çölyak tanısı konulmuş 80 çocuğun bulunduğu ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, her konuda olduğu gibi sosyal sorumluluk anlayışımız gereği  hasta olan çocuklarımıza da kucak açmanın önemine dikkat çekti. Çölyak hastası ailelere 'Emrinizdeyiz' mesajı veren Zeybek Başkan, gönüllere dokunmaya devam edeceklerini söyledi.  

YALNIZ DEĞİLSİNİZ, YANINIZDAYIZ

          Afyonkarahisar Belediyesi olarak Çölyak hastası hemşerilerimizin ve ailelerimizin her zaman yanında  olduklarını söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, "AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez hocamızla yapmış olduğumuz istişarede şehrimizde 80'e yakın çölyak hastamızın olduğunu öğrendik. Bu konuda Ayşegül hocamız ve YÜNTAŞ Genel Müdürümüz Selim Arıcı ortak bir çalışma yürüttü" dedi.

          Çölyak hastası vatandaşlara glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketini belirli aralıklarla vereceklerini ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, "Beslenmelerinde ciddi sıkıntılar yaşayan çölyak hastası çocuklarımız ve ailelerine bir nebze de olsun katkıda bulunmak istedik. Bunu sürekli hale getirmek istiyoruz. Her üç ayda bir hazırladığımız paketleri ulaştırmayı kendimize hedef edindik. İnşallah bunu görevde kaldığımız süre boyunca devam ettirmek istiyoruz. Bir kez daha vurgulamak istiyorum; yalnız değilsiniz, yanınızdayız. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞKANIMIZ BİZZAT İLGİLENDİ

       Projeye verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'e teşekkür eden Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhöyük ise "Sağolsun Sayın Başkanımız, vatandaşlarımızı ilgilendiren her konuda duyarlı ve hassas olduğu gibi  bu konuda da ,bizzat ilgi ve alaka göstererek, Çölyaklı çocuklarımızın ve  ailelerinin yaşamış oldukları sorunlara nasıl bir çözüm üretebiliriz onların hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz diyerek yardım elini uzatmaya karar verdi" dedi.

        AFSÜ Hastanesi yetkilileriyle ve çölyaklı çocuklarımızın aileleriyle bir dizi görüşme yaptıklarını söyleyen Müdür Demirhöyük şöyle konuştu; "Glutensiz gıda temininde zorluk  yaşadıkları  bilgisini Sayın Başkanımıza  arz ettiğimizde , bizlere hemen  Glutensiz gıdalardan oluşan zengin bir gıda paketi  oluşturarak bizzat ailelere  ulaştırmamızı istemiştir. Kendisine projeye verdiği destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum." Toplantıda AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı  Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez Çölyak Hastalığı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Haberi videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-eSA5lqMTdk

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 7.6.2021 15:09:57
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 7.6.2021 20:34:00
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
KAHRAMAN GAZİMİZİN AİLESİNE ZEYBEK BAŞKAN´DA
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Kuzey Irak´ın Hakurk Bölgesinde terör saldırısı esnası
 UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ
  Afyonkarahisar Belediyesi tarafından çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen
KÜLTÜREL ESERLERE BİR DESTEK DAHA
Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in talimatlarıyla kültürel ya
4
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi