E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
MOTOSİKLET MARKALARININ TÜRKİYE YÖNETİCİLERİ AFYON´A GELİYOR
  Geri
Orjinal Resim

MOTOSİKLET MARKALARININ TÜRKİYE YÖNETİCİLERİ AFYON'A GELİYOR

            Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası öncesi dünyanın en büyük motosiklet markalarının Türkiye yöneticileri 22-23 Mayıs tarihlerinde Afyonkarahisar’da bir araya gelecek. “Gizemli Şehir Afyon” gezisi kapsamındaki etkinlik NG Afyon’un katkılarıyla düzenlenecek.

              Afyonkarahisar’da yapılacak organizasyonların değerlendirileceği “Gizemli Şehir Afyon” gezisi kapsamında iki gün boyunca Afyonkarahisar'ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı rota motosikletlerle kat edilecek. İlk gün Müzik Müzesi, Emre Gölü ve 3 bin yıllık tarihi yerleşim merkezi, oyma kaya mezarları, kilise ve kaya evlerin yer aldığı tarihi Ayazini Ören Yeri gezilecek. İkinci gün; Kocatepe’nin ardından Zafer Meydanı’nda toplanılarak Mevlevihane ve Ulu Camii ile tarihi şehir merkezi ziyaret edilecek.

            “Gizemli Şehir Afyon” gezisi boyunca, gastronomi şehri Afyonkarahisar mutfağının birbirinden güzel lezzetleri de sunulacak. Spor Turizmi alanında Afyonkarahisar’ın ciddi anlamda ön plana çıktığını kaydeden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Motor sporlarıyla birlikte Spor Turizmi alanında şehrimiz artık ön plana çıkmaya başladı. Dünya Şampiyonası’nın tanıtım katkısının meyvelerini bahar aylarıyla birlikte toplamaya başladık. “Gizemli Şehir Afyon” gezileri kapsamında dünya motosiklet sektörünün en önemli marka yöneticilerini Afyonkarahisar’da ağırlayacağız. Başta BMW, Yamaha, Honda olmak üzere motosiklet sektörününün Türkiye temsilcileri şehrimizin tarihi yerlerini hem gezecek hem de motor sporları alanındaki yatırımlarımızı inceleyecek. Baştan beri hedefimiz, şehrimizin dünyanın takip ettiği alternatif ve motor sporlarının yapıldığı önemli bir spor merkezi haline getirmekti. Bu yöndeki adımlarımız çok şükür sonuç vermeye başladı. Afyonkarahisar, bir yanda gastronomi olsun bir yanda barındırdığı tarihi zenginlikleriyle birlikte Spor Turizmi alanında farklı bir destinasyon oldu. Bu önemli organizasyonumuza katkı sağlayan Türkiye Motosiklet Federasyonu ve NG Afyon grubuna teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.5.2021 14:27:36
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 1.6.2021 17:51:27
 
KAHRAMAN GAZİMİZİN AİLESİNE ZEYBEK BAŞKAN´DA
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Kuzey Irak´ın Hakurk Bölgesinde terör saldırısı esnası
 UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ
  Afyonkarahisar Belediyesi tarafından çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen
KÜLTÜREL ESERLERE BİR DESTEK DAHA
Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in talimatlarıyla kültürel ya
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi