E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
TRAFİK EĞİTİM MERKEZİ, MİNİK KONUKLARINI BEKLİYOR 
  Geri
Orjinal Resim

TRAFİK EĞİTİM MERKEZİ, MİNİK KONUKLARINI BEKLİYOR 

        Afyonkarahisar Belediyesi tarafından çocuklara trafik kültürü ve bilincini aşılamak amacıyla yapımı tamamlanan trafik eğitim merkezi çocuklarımıza trafik kurallarını eğlenerek öğrenmesine imkân sağlayacak. Trafik kurallarına duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla yaptırılan, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in öncülüğünde inşaatı hızlandırılan ve tamamlanan çocuk trafik eğitim merkezinde miniklerin eğitim heyecanı başlayacak.

BAŞKAN ZEYBEK:"ÇOCUKLARIMIZI HAYATA HAZIRLAYACAĞIZ"
       

   Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şehrimizde yaşayan çocukların trafik bilgi ve becerilerinin artırılması ve trafik kurallarına uymanın davranış haline getirilmesi amacıyla merkezin hizmet vereceğini söyledi.

           Başkan Zeybek: "Çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz. Gelecek nesillerin kentsel ve sosyal yaşantı içinde karşılaşacakları durumları küçük yaşlarda tecrübe etmeleri ve eğitim almaları için farklı uygulama alanları oluşturduk. Bunlardan bir tanesi de trafik eğitim merkezimiz. Burada çocukların eğitimi için bütün ayrıntıları düşünüp bu merkeze yer verdik. Burası gelecek nesillere önemli kazanımlar sağlayacak. Yaşam standartlarının yükseltilmesi ve toplumsal gelecekleri açısından trafik eğitimi çok önemlidir. Çocuklarımızın trafik bilgi ve becerilerinin artırılması, trafik kurallarına uymanın davranış haline getirilmesini amaçlıyoruz. Verilen trafik eğitimleriyle kazaların daha da azalacağına inanıyorum. Merkezin çocuklarımız için akülü arabalar, ışıklı, ışıksız kavşaklar, yaya geçitleri var. Aynı zamanda merkezin farklı noktalarında trafikte yer alan trafik levhalarını koyduk. Bu merkezde çocuklarımıza hem trafik eğitimi veriliyor hem de sosyal yaşantıya hazırlayacağız. Biz şehrimizde trafik eğitimi almayan çocuğumuzun kalmaması için bütün çocuklarımızı trafik eğitim merkezimize bekliyoruz.’’ dedi

MİNİKLER, MİNYATÜR PARKUR ALANINDA TRAFİK KURALLARINI EĞLENEREK ÖĞRENECEK

        Çocukların trafikle ilgili her şeyi eğlenerek öğrendiği Afyonkarahisar Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Merkezi’nde, trafik eğitimi uzman eğitmenler eşliğinde verilecek. Öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanacağı merkezde; alt ve üst geçitten yaya geçidine, iki şeritli yollardan trafik lambalarına kadar tüm trafik düzeni gerçeğiyle bire bir aynı tasarlandı.

        Trafik işaretlerini erken yaşta öğrenen çocuklar, teorik derslerden ardından uygulamalı eğitime geçecek. Merkezde karşıdan karşıya geçerken yapılması gerekenler, sinyalizasyon kuralları hatta bisiklet kullanımına kadar tüm trafikle ilgili bilgiler kapsamlı bir şekilde verilecek. Eğitimlerin son aşamasında ise minyatür parkurda akülü araçlarla direksiyon başına geçen minikler, sürücülerin uyması gereken kuralları da tek tek tatbik edecek.

         Trafik levhalarıyla geniş bir alanda eğitime tabi tutulan çocuklar; trafik kurallarına özen göstermeyi, trafikte can güvenlikleri için neye dikkat etmeleri gerektiği ve insan hayatının ne kadar değerli olduğunu öğrenecek.

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 10.5.2021 15:10:40
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 1.6.2021 17:47:41
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
KAHRAMAN GAZİMİZİN AİLESİNE ZEYBEK BAŞKAN´DA
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Kuzey Irak´ın Hakurk Bölgesinde terör saldırısı esnası
 UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ
  Afyonkarahisar Belediyesi tarafından çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen
KÜLTÜREL ESERLERE BİR DESTEK DAHA
Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in talimatlarıyla kültürel ya
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi