E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BELEDİYEMİZ SIFIR ATIKTA FARKINDALIĞINI ORTAYA KOYUYOR (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

BELEDİYEMİZ SIFIR ATIKTA FARKINDALIĞINI ORTAYA KOYUYOR

            Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, belediyemiz ve Zafer Kalkınma Ajansı iş birliğinde hazırlanan "Ulusal Sıfır Atık Projesini Destekleme ve Afyonkarahisar’da Gıda Atık Yönetimini Geliştirme" projemiz kapsamında 'Gıda Atığı, Farkındalık ve Bilinçlendirme' seminerlerinin açılış toplantısına katıldı.

            İngiltere Büyükelçiliği Uluslararası Program Fonu çağrısına yaptığımız ve 29 proje arasından desteklenmeye hak kazanan "Ulusal Sıfır Atık Projesini Destekleme ve Afyonkarahisar’da Gıda Atık Yönetimini Geliştirme" isimli projemizin ilk video konferans toplantısı belediye başkanımız Mehmet Zeybek’in katılımlarıyla gerçekleşti.               

               BELEDİYE OLARAK SIFIR ATIK PROJELERİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

                Açılış toplantısı Proje Koordinatörü Dr. Fatih Bıyıklı’nın moderatörlüğünde Başkanımız Zeybek’in yanı sıra İngiltere Büyükelçiliği Müsteşarı Marianne Young ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz’da yer aldı. Video konferans sistemi ile yapılan toplantıda konuşan Zeybek başkan,  belediye olarak öncelikli projeleri arasında sıfır atığın geldiğini söyledi. Zeybek, “Bu projeyle birlikte Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ımızın Sıfır Atık misyonu çerçevesinde 4 farklı proje çıktısı elde etmeyi planlamaktayız. Projemiz de ilk olarak şehrimizde yaşayan gıda üreticileri, yerel restoranlar ve gıda zincirinde yer alan diğer kurum ve kuruluşlara gıda atığı farkındalık anketi yaptık ve ilgili paydaşlarımızın gıda atığı çerçevesinde mevcut durumunu ortaya koyan detaylı bir rapor hazırladık.

Diğer proje çıktımız olarak ise Belediyemizin geri dönüşüm çalışmalarına rehber olması için ‘Gıda Atığı Yol Haritası’ oluşturduk ve mevcut durumumuz ile gelecekte hangi durumda olmamız gerektiği arasındaki farklılıkları görüp bu çerçevede gerekli adımları atarak gıda atıklarını daha verimli ve etkili bir şekilde dönüştürmeyi planlamaktayız” dedi.

                SIFIR ATIK KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Gıda atığında farkındalık oluşturulması konusunda öğrencilere verilecek eğitime değinen Zeybek konuşmasına şöyle devam etti; “Bugün ise Gıda Atığı Farkındalık ve Bilinçlendirme Seminerlerinin İlki olan öğrencilere yönelik verilecek olan eğitimlerle diğer bir proje çıktımızın başlangıcını vermiş bulunuyoruz. Yine 22 Şubatta Kamu kurum-kuruluşlarına ve 24 Şubatta da Çiftçi, yerel restoranlar ve üreticilere vereceğimiz eğitimlerle de bu faaliyetimizi tamamlamış olmayı planlıyoruz. Proje çıktılarımızdan bir diğeri ise Sheffield Belediyesi ile yapacağımız ‘kıyaslama’ faaliyeti ile belediyemizin ilgili personelinin iyi uygulama örneklerini daha iyi görmesini sağlayarak benzer süreçlerin Afyonkarahisar belediyemize de uygulanmasını sağlamayı planlamaktayız. Bu kapsamda sürdürülebilir bir dünya için gıda atığına Hayır! Diyoruz ve projemizi destekleyen İngiltere Büyükelçiliğine teşekkür ediyoruz.” 

             AKÜ'DEN SIFIR ATIĞA DESTEK

Gıda Atığı ve Farkındalığını artırmak ve bilinçlendirmek için Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi öğretim elemanları tarafından kamu kuruluşları, öğrenciler, yerel restorant ve yerel üreticilere eğitim verecekler. Aynı zamanda yine Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim elemanları tarafından 'Gıda Atığı Yol Haritası hazırlanacak. 

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-4VVMUc2NX8


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 19.2.2021 11:50:03
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 23.2.2021 17:10:06
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
BAĞKUR BİNASI YIKILIYOR, YERİNE MEKANİK OTOP
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in seçim öncesi vaatlerinden olan otopark projesinde ye
İFTARI VATANDAŞIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ
 Afyonkarahisar Belediyesi, pandemi dolayısıyla toplu iftarların yapılmadığı şehrimizde i
TARİHİ CAMİİ´DE MUKABELE GELENEĞİ BU YILDA S
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı #Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine kon
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi