E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BÜYÜKELÇİLERE LEZZET PAKETİ (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

Gastronomi Alanında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olan Afyonkarahisar’da tanıtım atağı devam ediyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatı, Valimiz Gökmen Çiçek'in destekleriyle  Ankara’daki büyükelçiliklere 10 farklı dilde hazırlanan tanıtım broşürüyle birlikte yöresel ürünlerimizin yer aldığı lezzet paketi gönderdik.

BÜYÜKELÇİLERE LEZZET PAKETİ

       Gastronomi alanında tanıtım çalışmalarına devam eden Afyonkarahisar Belediyesi, daha önce 81 ilin Valisine, Belediye Başkanına ve Milletvekillerine gönderdiği lezzet paketlerine bir yenisini daha ekledi. Gastronomi Alanında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olan Afyonkarahisar’da tanıtım atağı devam ediyor.

       Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatı, Valimiz Gökmen Çiçek'in destekleriyle Afyonkarahisar'dan Ankara’daki büyükelçiliklere yöresel ürünlerimizin yer aldığı lezzet paketi gönderildi.

       Şehrimizin seçkin markalarının ürettiği, tescilli lezzetlerden oluşan lokum, sucuk, patatesli köy ekmeği ve haşhaşın bulunduğu hediye paketleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gastronomi Birimi tarafından hazırlandı. 

TANITIMA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

       Markalaşma ve tanıtım çalışmalarına büyük bir önem verdiklerini belirten Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Valimiz Sayın Gökmen Çiçek'in de destekleriyle şehrimizin başta termal turizmi olmak üzere, tüm tarihi ve kültürel değerlerini 'gastronomi' ekseninde toplayarak, markalaşma ve tanıtım çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Şehrimizin lezzetlerini ciddi bir tanıtım kampanyasına giriştik. Termal turizmin başkenti Afyonkarahisar, 2019 yılı Ekim ayında 'gastronomi' alanında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağına dâhil edilerek, Gaziantep ve Hatay'ın ardından ülkemizin üçüncü gastronomi şehri ilan edildi. Ciddi bir tanıtım atağına geçerek Afyonumuzun yöresel ürünlerini tanıtmaya başladık. 81 İlin Valilerine, bazıları olmamak şartıyla 81 İlin Belediye Başkanlarına yine TBMM İdari Amirliğine yöresel ürünlerimizden olan 600 paketi göndererek ilimizin ürünlerini tanıtmaya gayret sarf ettik.  Bugün itibariyle de Dışişleri Bakanlığımızdan aldığımız listeye göre ülkemizde faaliyet gösteren büyükelçilere 10 farklı dilden oluşan tanıtım broşürü de içine katarak gönderiyoruz.

"EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM"

       Afyonumuzun yöresel ürünlerini ülkemiz de tanıttığımız gibi dış temsilciliklerde de büyükelçiler vasıtasıyla tanıtmaya gayret sarf ediyoruz. Tabii bunu yaparken de Belediyemiz Gastronomi Birimi ekiplerimiz ciddi çalışma sergilediler. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar'ın tanıtımı, gelişmesi ve yöresel ürünlerimizin geniş kitlelere tanıtılması için belediye olarak elimizden gelenin fazlasını göstermeye gayret sarf ediyoruz. Bu da tabi ki üreticilerimize olumlu olarak döneceğinden hiçbir şüphemiz yok. Kazanan Afyon olacak. Katkıda bulunan ve emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi. Başkanımız Zeybek, son olarak lezzet paketlerine katkı sağlayan  Dan-Et, Ahmet İpek Sucukları, Alko Şekerleme ve Aşpa Gıda'ya teşekkür etti. 

“SON ZAMANLARDA GÖRDÜĞÜM EN PROFESYONEL BROŞÜR”

        Afyonkarahisar Belediyesi’nin gastronomi alanında yaptığı çalışmaları takdirle takip ettiğini söyleyen Valimiz Gökmen Çiçek ise “Lezzetlerimizin ve ilimizin tanıtımı ile ilgili yine muhteşem bir organizasyonun eşiğindeyiz. Özellikle yurt dışındaki vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışan bu uğurda mücadele eden büyükelçilerimizi unutmayarak lezzet paketlerimizi gönderen Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Kültür Müdürümüz İhsan Akar’a teşekkür ediyorum. Organizasyon için hazırlanan tanıtım broşüründen övgüyle bahseden Valimiz Gökmen Çiçek, “Gördüğüm bu broşür son zamanlarda gördüğüm en profesyonel broşürlerden bir tanesi. Özellikle kapağına Afyonkarahisarımızın önemli bir değeri Frigya’nın resminin konulması ve Almanca, İtalyanca, İngilizce, Arapça, Japonca, İspanyolca gibi 10 dilde hazırlanması bizim için çok önemli. Estetik zarfların hazırlanarak Afyonkarahisar mührüyle gönderilmiş olması bizi ayrıca mutlu etti. Projenin düşünülmesinden uygulanmasına kadar geçen süreçte emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-LudZckMYY6


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 11.2.2021 15:27:32
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 30.3.2021 17:04:03
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ ŞENLENDİRDİ
  Afyonkarahisar Belediyesi tarafından çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen
KÜLTÜREL ESERLERE BİR DESTEK DAHA
Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in talimatlarıyla kültürel ya
ZEYBEK BAŞKAN´DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Mesajında b
3
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi