E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
LOKUMUMUZUN COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ GELDİ (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

LOKUMUMUZUN COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ GELDİ

                Afyonkarahisar Belediyesi'nin coğrafi işaret tescili için başvuruda bulunduğu "Afyon lokumu"na Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil belgesi verildi.

Başvuru ve onay süreçleri tamamlanarak coğrafi işaret tesciline hak kazanan "Afyon Lokumu" için tescil belgesinin takdimi amacıyla TÜRKPATENT'te tören düzenlendi. Törene, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek. TÜRKPATENT Başkan Yardımcısı Mehmet Duyar ve AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay katıldı.

“Lezzetin başkenti olma yolunda hızla ilerliyoruz”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın bugüne kadar 17 ürününün tescil edildiği söyleyerek " Afyonkarahisar Türkiye’de termalin başkenti. 26 bin yatak kapasitesi ile Türkiye’de tek iliz. Yumurta’da Türkiye’nin borsasını belirleyen bir iliz. Bu güne kadar 17 ürünümüz tescil edildi. Tescil sırasında bekleyen 16 ürünümüz var. Bunların peşinden ilave tescillerimiz de gelecek. 99'a yakın sıra bekleyecek yöresel ürünümüz var.  Yöresel lezzetlerimizin tescillerini bitirdikten sonra 'lezzetin başkenti' olma yolunda adım atan bir il olacağız. Yöresel lezzetlerimizi tatmaya herkesi davet ediyoruz." dedi.

"Afyonkarahisar, Türkiye'nin gastronomi illerinden biri"

                AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise Afyonkarahisar’ın Türkiye'nin gastronomi illerinden biri olduğuna dikkati çekerek, "Afyonkarahisar, termalin, mermerin, lezzetin başkenti. Bugün de 'Afyon lokumu' için bir yeni tescil aldık." ifadelerini kullandı.
Afyonkarahisar'ın kaymak, sucuk, pastırma ve kilim gibi ürünlerinin tescil edildiğini belirten Yurdunuseven, "Bu tescillerimiz devam edecek. Afyonkarahisar'ı Türkiye'ye ve dünyaya bir gastronomi şehri olarak tanıtmayı sürdüreceğiz" dedi.

“Afyon lokumunun tescili şehre yeni bir ivme katacak”

                TÜRKPATENT Başkan Yardımcısı Mehmet Duyar ise  "Afyon lokumu"nun tesciliyle Türkiye genelinde 654 coğrafi işaret tescil sayısına ulaşıldığını, 708 de başvuru süreci devam eden ürün olduğunu söyledi. Afyon lokumunun ticarileşme potansiyeli olduğuna dikkati çeken Duyar, şöyle konuştu: "Tescil sonrası çalışmalarda ürünümüzün ülke ekonomisine büyük bir değer katmasını bekliyoruz. Coğrafi işaretler artık hayatımızın her alanına giren güçlü bir kavram. Bununla birlikte şehirlerimizde gastronomi kavramı da önemli bir yer edinmeye başladı. Afyonkarahisar'ın zaten güçlü olduğu gastronomi alanında Afyon lokumunun tescilinin şehre yeni bir ivme katacağına inanıyoruz."

VİDEOLU HABER İÇİN TIKLAYINIZ

https://wetransfer.com/downloads/bdd8a03d1826bf142f5cbb1fd652d15520210204061126/05ec38


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 4.2.2021 09:47:48
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 19.2.2021 14:04:48
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ZEYBEK BAŞKAN´DAN BAYRAM ZİYARETİ
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Ramazan Bayramı´nın ardından ilk mesai gününde bina
BAŞKAN ZEYBEK´TEN 19 MAYIS MESAJI
      Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik S
ŞEHİT AİLELERİMİZDEN ZEYBEK BAŞKAN´A ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri De
8
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi