E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
GASTRONOMİ ŞEHRİ HATIRA PARALAR BASTIRILDI
  Geri
Orjinal Resim

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne;

GASTRONOMİ ŞEHRİ HATIRA PARALAR BASTIRILDI

MARKA ŞEHİRDEN BÜYÜK TANITIM ATAĞI

                Gastronomi alanında 2019 UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dâhil olan ilimizde tanıtım çalışmalarına yenisini eklendi. Marka şehir unvanını alarak dünyada 36, Türkiye’de 3 şehirden biri olan Afyonkarahisar, bir ilke imza attı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ne özel seri, sertifikalı ‘Gastronomi Şehri Afyonkarahisar Hatıra Paraları’ bastırıldı.

        Gümüş üzeri altın kaplama, gümüş ve bronzdan oluşan hatıra paralarının, şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlaması beklenirken, paralar Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü mağazası ile https://emagaza.darphane.gov.tr/ adresinden satışa sunuldu. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nden teslim alınan hatıra paraları inceledi.  Gümüş paranın değeri 100 lira, bronz paranın değeri 275 lira, altın paranın değeri ise 300 liradan satışa sunuldu.

“TANITIMI AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI”

                 Bastırılan hatıra paraların gastronomi alanında büyük bir kazanım olduğuna dikkat çeken Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, “Gastronomi alanında marka şehir olduktan sonra Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla yapılan faaliyetlere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi bu alanda dünyada 36, Türkiye’de 3 şehirden birisiyiz. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ne sertifikalı hatıra para bastırdık.  Marka şehir unvanını tanıtmak ve gerekli kişi ve kurumlara ulaştırmak üzere başkanımıza teslim ediyoruz. Afyon’un tanıtımı açısından önemli bir kilometre taşı olacak. Hayırlı olsun” dedi.

                “MARKA ŞEHRİN TESCİLLENMİŞ NİŞANESİ”

                Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise Afyonkarahisar Belediyesi olarak gastronomi alanında tanıtım atağına geçtiklerini söyledi.Başkanımız Mehmet Zeybek; “2019 yılı 31 Ekim tarihi itibariyle gastronomi şehri unvanını aldıktan sonra Belediyemizde Gastronomi Birimi oluşturduk. Arkadaşlarımız ciddi bir çalışma sergilediler. Marka şehrimizi tescilletmenin nişanesi olarak da darphaneye gümüş, bronz ve altın kaplama hatıra para basımı gerçekleştirdik. Afyon’un tanıtımına ciddi katkı sağlayacağından şüphemiz yok. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.  

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 23.1.2021 15:39:50
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 19.2.2021 14:05:42
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ZEYBEK BAŞKAN´DAN BAYRAM ZİYARETİ
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Ramazan Bayramı´nın ardından ilk mesai gününde bina
BAŞKAN ZEYBEK´TEN 19 MAYIS MESAJI
      Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik S
ŞEHİT AİLELERİMİZDEN ZEYBEK BAŞKAN´A ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri De
8
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi