E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AFYON MXGP İLE OYUN DÜNYASINDA (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

VALİ ÇİÇEK VE BAŞKAN ZEYBEK MXGP 2020’Yİ OYNADI

AFYON MXGP İLE OYUN DÜNYASINDA

                Dünyanın en popüler spor branşları arasında ilk on sırada yer alan Motokros Şampiyonası’nın resmi oyunu MXGP 2020’nin yeni versiyonu, meraklılarıyla buluştu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan, Afyonkarahisar Motor Sporları Pistinin de yer aldığı MXGP 2020’yi oynadı.

                MXGP Resmi Motokros video oyunu Play Station, Xbox ve PC versiyonlarıyla farklı dillerde oynanabiliniyor. Oyunda 2018 ve 2019 yıllarında ödül alan ve dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nin bütün özellikleri yer alıyor. Online platformlarda da yer alan oyun, milyonlarca kişinin karşılıklı rekabet etmesine de imkan sağlıyor.

“FESTİVAL HAVASINDA GEÇECEK”

                Cumhurbaşkanlığı himayelerinde en iyi teknik alt yapı ödülünü alan ve dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar, 2021 Motokros Şampiyonasına hazırlanıyor. Motokros Şampiyonası’nın resmi oyunu MXGP 2020’nin tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, 2021 yılında yapılması planlanan Dünya Motokros Şampiyonası’nın festival havasında geçeceğini ifade etti. Başkanımız, beş gün boyunca sürecek şampiyonada Afyonkarahisar'ın ülkemizde ve dünyada en güzel şekilde tanıtılacağını kaydetti.

                “HER 10 KİŞİDEN 4’Ü BU OYUNU OYNUYOR”

Toplantının açılış konuşmasını TMF As Başkanı Mahmut Nedim Akülke yaptı. Dünya genelinde 3 milyardan fazla oyuncu sayısının olması nedeniyle bu alanın büyük öneme sahip olduğunu belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke, “Her 10 kişiden 4'ü video oyunu oynuyor. İnsanlar için video oyunları artık bir ana eğlence aracı haline geldi. Salgın nedeniyle hayatın dijitalleşmesi eğlence araçlarının daha da yayılmasını sağlıyor. Biz de marka organizasyonumuz MXGP Türkiye ile hem Afyonkarahisar’ı hem de ülkemizi oyun dünyasına taşıdık. Dünyanın her hangi bir yerinden MXGP Afyon oyununa online olarak giren kişi hem şehri hem de spor tesisimizi tanıyıp oynayabilecek. Dünyanın en iyi pistleri arasına seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi böylece herkesin deneyimleyebileciği bir imkana sahip oldu. Artık gençler ve bu spora meraklı olanlar birebir aynı özelliklerin yer aldığı pistte önce oyun oynayıp daha sonra motosikletiyle pistimizi tecrübe edebilecek.” diye konuştu.

“TEK DİLEĞİMİZ COVİD HADİSESİNDEN KURTULMAK”

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise “2018 ve 2019 yıllarında Dünya Motokros Şampiyonası’nın ikinci ayakları gerçekleştirilmiş, dünya’nın en iyi pist ödülünü almıştı. 2019 yılında 2018 senesinden daha iyi bir organizasyon gerçekleştirerek motorsporunu seven insanları, Afyonkarahisar’da buluşturduk. 2020 yılında yapmayı düşündüğümüz bu organizasyonu, COVİD- 19 hadisesinden dolayı ötelemek mecburiyetinde kaldık. Bu sene inşallah geride kalan yıllara nazaran çok daha iyi bir organizasyon yapacağız. Tek dileğimiz Allah’ın izniyle COVİD hadisesinden kurtulmamız” dedi.

2020 yılında çok büyük hayalleri olduğunu ancak koronavirüs dolayısıyla bunları gerçekleştiremediklerini hatırlatan Başkan Zeybek; “Meydanı çok aktif kullanmayı düşünüyorduk ama  planladığımız organizasyonları da ötelemek zorunda kaldık. İnşallah bu sene yapacağımız organizasyon neredeyse bir festival havasında olacak. Organizasyon geçtiğimiz yıllarda iki günle sınırlıydı, bu seneki  5 gün olması planlanıyor’ dedi.

 “BU ŞEHİR HIZINI ALDI GİDİYOR”

                Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise sözlerine “Bu şehir, hızını aldı gidiyor” diyerek başladı. Afyonkarahisar’ın durdulamayacak şekilde ilerlediğini ifade eden Vali Çiçek; “Motokros Şampiyonasının yanında şehrimizin UNESCO tescilli Gastronomi ünvanını almasıyla birlikte özgüvenimiz tam. Kendimize güveniyoruz, bu şehri Belediye Başkanımızla, Belediyemizle birlikte marka şehir haline mutlaka ve mutlaka getireceğiz. Çıtayı yükseltiyoruz, Afyonkarahisar’ı sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve dünyada bilenen şehir haline getirmek, sözümüz olsun. Bunu başaracağız. En azından başarmak için gece gündüz çalışacağız” dedi.

“BELEDİYEMİZ BU İŞİ SIRTLANMIŞ GÖTÜRÜYOR”

                Şampiyonaya büyük önem verdiklerini aktaran Vali Gökmen Çiçek, “2021’i milat olarak kabul ediyoruz. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yarışmanın  2020’de de düzenlenmesi için çok istekliydi. Ancak pandemi dolayısıyla organizasyon, ötelendi.  Özellikle belediyemiz bu işi sırtlanmış götürüyor. İlin valisi olarak elimden gelen desteği sonuna kadar vereceğimi bildirmek istiyorum. Bu seneki şampiyonanın geçmiş yıllardan daha farklı olmasını temenni ediyorum. Özellikle şehrin tüm paydaşlarıyla birlikte şehrimizin tanıtımı için neler yapabileceğimizin istişarelerini yapmalıyız” dedi. Konuşmaların ardından Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan, Afyonkarahisar'ın da yer aldığı MXGP 2020’yi oynadı.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-cbjq3gGtWb


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 6.1.2021 14:24:54
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 19.2.2021 14:33:59
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ZEYBEK BAŞKAN´DAN BAYRAM ZİYARETİ
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Ramazan Bayramı´nın ardından ilk mesai gününde bina
BAŞKAN ZEYBEK´TEN 19 MAYIS MESAJI
      Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik S
ŞEHİT AİLELERİMİZDEN ZEYBEK BAŞKAN´A ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri De
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi