E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
TAŞPINAR DERGİSİ YİNE DOPDOLU
  Geri
Orjinal Resim

TAŞPINAR DERGİSİNİN 23. SAYISI ÇIKTI

TAŞPINAR DERGİSİ YİNE DOPDOLU

      Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi'nin 23. sayısı okuyucularıyla buluştu.Yerel kültürü tanıtma ve aktarma gayretiyle hazırlanan Taşpınar Dergisi’nin yeni sayısında da ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor.   

        1950 yılına kadar aralıksız olarak 161 sayı çıktıktan sonra çeşitli aralıklarla yayımlanan Taşpınar Dergisi'nin yeni sayıları okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor. Bir Misyonerin Gözünden Afyonkarahisar’da 1902 Yılında Yaşanan Büyük Yangın, Afyonkarahisar’daTapulama Çalışmaları, İngiliz Basınında Büyük Taaruz, Ebu’l Mücahid Külliyesi, Anadolu Tarihinin Gizli Kalmış  Beldesi Çayırbağ, Afyonkarahisar’ın Kırpınarı Karaadilli Yağlı Güreşleri, Mısırlı Prens Kadriye Hüseyin’in Afyonkarahisar Notları Bir Esnaf Hikayesi Keçeci Yaşar Usta gibi daha pek çok ilginç konuyu Taşpınar Dergisinde bulabilirsiniz.

Başkan’dan

Taşpınar Dergimizin 23.sayısıyla merhaba… 22. sayımızın çıkmasının hemen ardından tüm dünya ve ülkemizin karşılaştığı musibet hayatımızın merkezine oturdu. Bizler de yerel yönetimler olarak merkezî yönetimin aldığı kararlar çerçevesinde hızlı bir biçimde bu musibetin hemşehrilerimizi etkilememesi için tüm imkânlarımızla seferber olduk. Şükürler olsun ki kötü günleri geride bıraktık. Fakat tedbiri elden bırakmamak gerektiğinin bilincinde olmalıyız.

Elbette ki musibetle mücadele sadece tıbbî alanda olmuyor. Bu anlamda tıbbi tedbirlerimizle beraber evlerinde hizmet bekleyen insanlarımız için kültürel anlamda da elimizden geleni yapmaya çalıştık. Evlerinize kapandığınız günlerde Mehteran Takımımızın, Folklor ekibimizin sokak etkinlikleri ile sizleri mutlu etmeye çalıştık.

Geride kalan zamanda Ramazan’ı da idrak ettik. Önceki Ramazanlara göre buruk bir ay ve bayram geçirsek de asıl bayramın ibadetlerimizi en sağlıklı bir biçimde yapabilme imkânı olduğunun da bilincindeyiz.

Bütün bunlar bizi hizmetlerimizden elbette alıkoyamazdı. Bu sürede Taşpınar Dergisi’de sizler için 23. sayısı ile her zaman ki gibi özenle hazırlandı. Bu sayıda da şehrimizin tarihi, kültürü, sanatı ile dolu dolu birbirinden farklı konular, konuklar var. Yazıları, araştırmaları ile  şehrimizin tarihine, kültürüne,edebiyatına kalıcı izler bırakan kalem erbabına teşekkür ederim. Bir sonraki sayımızda buluşmak dileği ile hepinize keyifli, bereketli okumalar diliyorum.

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 17.7.2020 16:18:22
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 18.8.2020 11:55:05
 
AFYONKARAHİSAR TARİHİNİ ARAŞTIRIYOR
Afyonkarahisar Belediyesi şehrimizin tarihi, kültürel değerlerini toplumun her kesimine a
DOLANDIRICILARIN ´İŞ VAADİ´NE UYARI
    Sosyal medya üzerinden bazı kötü niyetli kişilerin Belediyemizin adını kullanarak vat
ZAFER KENT ORMANI´NDA UÇURTMA ŞENLİĞİ
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından gelenekselleşen Uçurtma Şenliği 18 Haziran Cuma günü
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi