E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
YOLUNUZ AÇIK OLSUN
  Geri
Orjinal Resim

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

ÖMER HALİSDEMİR 3. ULUSAL BİSİKLET TURU

          Arnavutköy Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehit ve gazilerini anmak amacıyla başlatılan "Ömer Halisdemir 3. Ulusal Bisiklet Turu'' kapsamında, dün Afyonkarahisar'a ulaşan bisikletçiler, Konya'ya doğru yola çıktı.

         Bisikletçilerin pedal çevireceği Afyonkarahisar-Konya etabı için Valilik binası önünde, uğurlama töreni düzenlendi. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile Belediye Başkanı Mehmet  Zeybek, dün Afyonkarahisar Şehitliklerinden alınan toprağı, 15 Temmuz kahramanı Şehidimiz Ömer Halisdemir'in mezarına konulması için bisikletçilere teslim etti.

"ŞEHİT MEZARLIKLARIMIZDAN TOPRAK ALIYORUZ"

         Geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turu’nun bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştirdiklerini belirten Arnavutköy Belediyesi Spor Müdürü Mahmut Okur, “ 3 yıldır İstanbul Arnavutköy’den çıkıp, şehirleri gezerek Şehidimizin Ömer Halisdemir’in mezarına kadar ulaşıyoruz. Spor camiasının böyle bir farkındalık çalışması yoktu. Amacımız spor camiasının, 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmadığını ve şehidimizin unutulmayacağını hissettirmek. Gittiğimiz illerde şehit mezarlarımızı ziyaret ediyoruz. Şehirlerden aldığımız toprakları şehidimizin mezarına götürüyoruz. Bu sayede geçtiğimiz illerin katkısını sağlıyoruz. 15 Temmuz’u unutturmamaya çalışıyoruz” dedi.

ARALARINDA MİLLİ SPORCULARDA VAR

30 sporcuyla yola çıktıklarını söyleyen Arnavutköy Belediyesi Spor Müdürü Mahmut Okur “Arkadaşlarımızın hepsi profesyonel bisikletçi, aralarında Milli sporcularımız da var. İstanbul’dan başlayarak konaklamadığımız illeri de sayarsak toplam 7 il sonra şehidimizin mezarının olduğu ilde yani Niğde’de olacağız. Güzergahımız İstanbul, Yalova, Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray ve Niğde illerinden oluşuyor. Toplam 1000 km.’lik bir mesafe. Türkiye’de benzeri bir etkinlik bildiğim kadarıyla yok. İnşallah katılım her geçen yıl büyüyerek geniş bir kitleye ulaşacak. Yıllar sonra etkinliğimizin çok daha düzenli hale geleceğini düşünüyoruz. Afyonkarahisar’da bizleri ağırlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM”

        Darbeci General Semih Terzi’yi başından vurarak darbenin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’in anısına pedal çeviren sporcuları gönülden tebrik eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek 15 Temmuz 2016 gecesi karanlık ve lanetli bir geceydi. 15 Temmuz; hain ellerin harekete geçtiği, ülkemizin işgal edilmek istendiği ve demokrasi ile gelen yönetimin alçakça azlinin düşünüldüğü bir tarihtir.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza meydanlara inin çağrısıyla çıktıkları sokaklarda,  halkımız yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etti.  O gece halkımızın gösterdiği kahramanlık tüm dünyaya örnek olmuştur” dedi.

“ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN”

           Ömer Halisdemir 3. Ulusal Bisiklet Turu’nun takdire şayan bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Başkan Zeybek; “Ülkemizin bekası için canını, kanını feda ederek ülkemize hainlerin ayak basmasına engel olan Ömer Halisdemir’in anısına Arnavutköy Belediyemizin böyle bir etkinliği gerçekleştirmesi takdire şayan bir etkinlik. Bu organizasyonu gerçekleştiren Arnavutköy Belediyemizin Spor İşleri  Müdürü Mahmut Okur kardeşimiz ve ekibini canı gönülden tebrik ediyorum. Böyle değerlerin unutulmaması için emek sarfediyorlar. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

“CANI PAHASINA ÖLÜMÜ GÖZE ALMIŞTI”

       Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise 3 yıl önce Türkiye'nin hain darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını söyledi. Bu girişimin tarihte görülmemiş bir darbe girişimi olduğunu dile getiren Vali Tutulmaz, "Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve değişik kademelerdeki yöneticilerimiz olmak üzere, halkımız ve güvenlik güçlerimiz içerisinde, gerek askerde gerekse de polisin içerisinde, buna ciddi şekilde müdahale eden kişilerin sayesinde ülkemiz darbe girişimini atlattı. Bu kalkışmada şehit Ömer Halisdemir kardeşimiz, milletimizin sembolü oldu. Çünkü o canı pahasına, ölümünü bile bile bir operasyon yaptı. Onun operasyonuyla da çok şükür milletimiz bağımsız ve hür bir ülke içerisinde yaşama imkanına kavuştu. Şehit Halisdemir, bir sembol. Bunun yanında da 250 kardeşimiz şehit oldu. Binlerce kardeşimiz o gün gazi oldu. Allah, onların hepsinden razı olsun. Mekanları cennet olsun."

       Arnavutköy Belediyesi Spor Müdürü Mahmut Okur, Vali Tutulmaz ile Belediye Başkanı Zeybek'e 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in fotoğrafının bulunduğu plaketi takdim etti.  Konuşmaların ardından, bisikletçiler Konya'ya doğru hareket etti.

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 12.07.2019 11:28:04
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 12.07.2019 12:01:13
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
HİZMET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR
    Gönül belediyeciliğini şehrin her alanına yansıtmaya çalışan Afyonkarahisar Belediyes
BAŞKAN ZEYBEK´TEN İADE-İ ZİYARETLER
   Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, iade-i ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Zeybek gün i
24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
     Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınl
5
Evlendirme Evrakları
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright © 2019