E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYESİNE ALINDI [Video Haber]
  Geri
Orjinal Resim

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYESİNE ALINDI

BU ONUR AFYONKARAHİSAR’IN

           Afyonkarahisar Valiliği’nin destekleriyle Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğinde 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde ilimizde düzenlenecek olan Dünya Motokros Şampiyonası, Cumhurbaşkanlığı’nın Himayesine alındı.

FEDERASYON BAŞKANI YETKİ BELGESİNİ TAKDİM ETTİ

               Motorsporlarında dünyanın en gözde organizasyonları arasında yer alan ve ilki geçen yıl düzenlenerek gerek ilimizin gerekse ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan Dünya Motokros Şampiyonası, Cumhurbaşkanlığı’nın Himayesine alındı. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacağını bildiren yetki belgesini, Afyonkarahisar ili adına Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e takdim etti.

          Dünya Motokros Şampiyonası 7-8 Eylül’de Dünyanın en iyi Motokros pisti olan Afyon Motor Sporları Merkezinde, Dünya Kadınlar ve Avrupa Şampiyonası ile birlikte yapılacak.  MXGP, MX2, Kadınlar ve Avrupa Şampiyonası'nda yaklaşık 150 sporcunun mücadele edeceği organizasyona ilişkin basın toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke’nin katılımıyla yapıldı.

AFYONKARAHİSAR İÇİN BÜYÜK ONUR

            Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar yaptı. Geçen yıl yapılan organizasyonla ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağladıklarını söyleyen  Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, bu sene düzenlenecek organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayesine alınmasının şehrimiz için büyük bir onur olduğunu ifade etti. Yunus Uçar konuşmasında şunları ifade etti; “Anadolu’nun incisi, Türkiye’nin gözdesi ilimizde bizler için gurur verici bir vesile için toplandık.  Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak koşarak bu topraklara gelmiştik. Eski Belediye Başkanımız İl Genel Meclisi Başkanımızın daveti üzerine geldiğimiz bu topraklarda Dünya Şampiyonası organizasyonu için bize bir ufuk açılmıştı. Açtığı o ufkun peşinden koştuk ve bugün ulusal şampiyonalarla başlayan bu organizasyonumuz dünya şampiyonası formatına taşındı. İlkini geçen yıl dünyanın en iyisi formatıyla gerçekleştirdikten sonra Allah bizlere bugün bambaşka bir onuru yaşattı.

 

 “25 SENEDİR SPOR HAYATIMDA NADİR OLARAK GÖRDÜĞÜM BİR HADİSEDİR”

             Bu onuru yaşatan başta Afyonkarahisar Valimize, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban’a ve Afyonkarahisar Belediyesi’nde çalışan ekibe sonsuz teşekkür ediyorum. Organizasyonun ülkemizde daha büyük bir ilgiyle izlenmesi açısından böylesi bir himayeye ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Yunus Uçar; “Bu organizasyon Dünya çapında bir organizasyon ama ülkemizde daha büyük bir ilgiyle izleniyor olması için bizim bu himayeye ihtiyacımız vardı. İkinci senesinde ülkemizin tanıtımına sağladığımız katkı ile yaptığımız sportif başarı ve organizasyonun kusursuz olması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı himayesine alınma performansı göstermiş olması Afyonkarahisar  ve federasyonumuz için çok büyük bir onur ve gururdur. Bir spor organizasyonun Cumhurbaşkanlığı Himayesine alınmış olması 25 senedir spor hayatımda nadir olarak gördüğüm bir hadisedir.

CUMHURBAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

         İstanbul’da 210 milyon dolar harcanmak suretiyle inşa edilmiş olan Formula- 1 Pisti vardır. 13,5 milyon dolar gibi bir bütçeyle sadece isim hakkı ödenerek Türkiye’de düzenlenen Formula 1 yarışları yarışları bu kapsamda değerlendirilmişti. 2020 Yılında ülkemizde düzenlenecek olan Dünya Okçuluk Şampiyonası ile ilgili yine bir himaye söz konusu. Birde Cumhurbaşkanlığı Makamı adına düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu vardır. O organizasyon makamın adına düzenlendiği için himayededir. Dolayısıyla bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda sportif organizasyonlar bu onura layık görülürler.  Ülkemize ve şehrimize sağladığımız faydadan dolayı bu onura layık görüldük. Bizi bu onuru, temsil hakkına layık gören başta ülkemizdeki bütün güzelliklerin mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Bu organizasyonun üzerinde emeği olan başta Afyonkarahisar Belediyemizin çalışanları olmak üzere bu gayrette emeği olan herkese  teşekkür ederim” dedi.

“BU ONUR AFYONKARAHİSAR’A VERİLDİ”

            İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar için çok önemli bir güne şahitlik ettiklerine dikkat çekerek; “Bu gün Afyonkarahisar için çok önemli bir gün. Çok mutluyuz kıvanç duyuyoruz. Daha ilkini yaptığımız bir organizasyonla hem Dünya Motosiklet Federasyonu’ndan güzel ödüller aldık. Hemde ikinci yılımızda bizim bu faaliyetimiz Cumhurbaşkanımız tarafından himayeye alındı. Cumhurbaşkanlığımıza, Belediye Başkanlığı dönemimizde himaye için başvurmadık. Böyle bir talebimiz olmadı. Ancak içimizden böyle bir destek geçiyordu. Bu faaliyetimizin Türkiye ve dünyadaki yansımaları ve daha ilk yılında sağladığı üstün başarı, Cumhurbaşkanlığımızın ekipleri tarafından da dikkat çekmiş ki, bu onur bu şehre verildi.

DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR

           Yeni dönemde de Belediye Başkanımız adaylığı döneminde çalışmalara destek vereceğini ifade etti. Huzurlarınızda Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e bu çalışmayı devam ettirmesinden dolayı verdiği destekten ötürü, kutluyorum, tebrik ediyorum teşekkürlerimi sunuyorum. Organizasyonun Cumhurbaşkanımızın himayesine alınması il olarak bizim devletten destek almamızı, sponsor noktasındaki gayretlerimizi müspet anlamda etkileyecek. İşin başından bu tarafa desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen belediye çalışanlarına, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanımız Bekir Yunus Uçar Bey’e,  destekleriyle çalışmayı devam ettirecek olan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Bey’e,  bu organizasyonu sahiplenen ve her türlü desteği veren Valimiz Mustafa Tutulmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

“AFYONKARAHİSAR İÇİN BÜYÜK KAZANIM”

           Organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayesine alınmasının Afyonkarahisar’ın tanıtımı için atılmış en büyük adımlardan birisi olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise ilimiz açısından büyük kazanım olduğunu söyledi. Başkan Zeybek; “Bu şampiyonanın ilimize kazandırılmasında emeği geçen Sayın Valimize, dönemin Belediye Başkanı şu anki İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban'a ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Yunus Uçar'a çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar tanıtımı için atılmış en büyük adımlardan birisi. 7-8 Eylül'de ikincisini gerçekleştireceğimiz şampiyona dört ayakta yapılacak. Dünya Erkekler Motokros Şampiyonası, Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası, Avrupa Kadınlar Motokros Şampiyonası ve yine Avrupa Şampiyonası’nın finallerinin ilimizde yapılacak olması ilimiz açısından büyük bir kazanım. Bundan ülkemiz de kazanç sağlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu desteğinden dolayı şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

“MARKA DEĞERİMİZ ARTACAK”

           Cumhurbaşkanlığı desteğinin mutluluk verici olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz ise  “Yapılan tüm etkinlikler ilimizin marka değerini artırmaya yöneliktir. Sarf ettiğimiz çabalar sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız etkinliğin önemini kavramış ve bize bir yönüyle sizin yanınızdayız anlamı taşıyan desteği vermişlerdir. Afyonkarahisar adına büyük bir mutluluk duymamız gerekiyor. Marifet iltifata tabidir. Afyonkarahisar halkı, kurumları ve Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak girdiğimiz bu yolda iyi işler yaptığımızı görmüş olduk. Bu da bizi ayrıca mutlu ediyor. Geçen yıl organizasyonun ilki yapıldı. Eksi ve artı yönleri muhakkak olmuştur. Ama daha başarılı bir organizasyon olması adına halkımız ve kurumlarımızın daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

HALKIMIZIN DAHA FAZLA DESTEK VERMESİ GEREKİR

            Dünya Motokros Şampiyonasına vatandaşlarımızın da destek vermesi gerektiğinin önemle vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlk organizasyon bize 2 dalda ödül getirdi. Afyonkarahisar bu organizasyonla lig atlamıştır. Ülkemizde Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilen bir kaç vilayetten biridir. Yerelde çok sayıda spor organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Ancak uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmak her İl’e nasip olmaz. Geçen yıl benim gözlemlediğim eksiklik halkın ilgisi azdı. Bu yıl desteğin biraz daha fazla olması gerekir. Afyonkarahisar son zamanlarda turizm anlamında adından sıkça söz ettirmektedir. Spor tesislerinin ilimize kazandırılmasında ve bu organizasyonun Afyonkarahisar’da yapılmasında emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu organizasyon diğer büyük organizasyonlara da öncü olacağına eminim. Afyonkarahisar sıradan bir il değil. Biz buna inanıyoruz. Halkımızın da inanmasını bekliyoruz.” dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 26.4.2019 15:39:58
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 17.5.2019 11:32:35
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ŞEHİR GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINI YEŞİLE BOYUYORUZ
Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budam
DUMLUPINAR BİLSEM ÖĞRENCİLERİNDEN ATIK SU AR
TÜBİTAK -4004 İklim Değişikliğine Çözüm OlaBİLSEM projesi kapsamında Dumlupınar Bilsem öğ
ASFALT ATAĞIMIZ SÜRÜYOR
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in talimatları ile güvenli ve konforlu yollar oluşturma
6
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi