E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BÖYLE BİR PARK BÖYLE BİR İSME YAKIŞIRDI [Video Haber]
  Geri
Orjinal Resim

BELEDİYE’DEN BAKAN EROĞLU’NA VEFA

“BÖYLE BİR PARK BÖYLE BİR İSME YAKIŞIRDI”

        Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın 10 yıllık hizmet süresi boyunca park bahçelerde destan yazan Afyonkarahisar Belediyesi, İzmir Yolu Kocatepe Asri Mezarlık karşısında 55 bin metrekare alan üzerine oluşturduğu ‘Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ parkını hizmete açtı. Şehrimize ve ülkemize kazandırdığı eserlerle 'SUYUN FATİHİ' unvanını alan eski Orman ve Su İşleri Bakanımız, Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun ismine yakışır bir esere imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, bir parktan fazlası olan bölgede sadece çocuklar için değil, yetişkinlerinde büyük keyif alacağı bir projeye imza attı.

KATILIM YOĞUN OLDU

          Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun ismine yakışır parkı vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'millet kıraathanesi'nin de içerisinde yer aldığı parka yürüyüş yollarından, süs havuzuna, yetişkinlerinde keyif alacağı ayak voleybolu, ayak bilardosu, ayak tenisi, langırt, bowlink, plaj voleybolu, macera parkuru, mini golf, halı saha, basket ve voleybol sahası, hava bisikleti, kafeteryaya kadar her şey düşünüldü. Afyonkarahisar’da bir ilk olan hava bisikletleri açılışa özel ücretsiz oldu. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, İlçe Başkanı Bülent Eser, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan,  AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, kurum müdürleri, sevil toplum örgülerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“BİRÇOK PARKIMIZA ÖZENDİK AMA BU PARKIMIZA BİRAZ DAHA ÖZENDİK”

           Törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Burhanettin Çoban yaptı. 10 yıllık hizmet süresi içerisinde  Afyon’da birçok ilkleri başardıklarına dikkat çeken Başkan Çoban, yaptığı bu hizmetlerde şehrimizin önemli bir ilerleme kaydettiğini söyledi. Afyonkarahisar’da göreve gelmeden . Akarçay bunlardan bir tanesiydi. Kent Ormanı yine bunlardan bir tanesiydi. Kent Ormanı, 1 milyon 130 bin metrekarelik bir alandır. Akarçay içinden geçen dere ile birlikte 200 bin metrekarelik bir alandır. Biz 2009 yılında göreve başladığımızda Afyonumuzun en büyük parkı 12 bin metrekare Anıtparkımız, 15 bin metrekare Devlet Parkımız, 30-40 bin metrekare ise Fuar Alanındaki toplam yeşil alanlarımız vardı. Biz sadece Akarçay’da 200 bin metrekarelik alanı rekreasyon alanı yaptık. Atatürk Parkımız 130 bin metrekaredir. Orhun Parkımız 60 bin metrekare, Yusuf Ağa Parkımız 60 bin metrekare, Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkımız 36 bin metrekare, Erdal Akar Parkımız 30 bin metrekaredir. Şehit Ömer Halis Demir Parkımız 25 bin metrekaredir. Açılışını yapacağımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkımızın park bölümü 55 bin metrekare, halı saha bölümü semt pazarı ile birlikte 65 bin metrekarelik bir alanı içermektedir. Bu parklarda yaptığımız bir farkımız var. Her parkımızı özel tema ile yapıyoruz. Sıradan bir park yapmıyoruz. Bir defa çok güzel yürüyüş yolları yapıyoruz. Parklarımızın en önemli unsurlarından biri olan güvenlik için etrafını çevirip girişe bir görevli koyarak burada bulunan çocukların, yaşlıların erkeklerin, kadınların güvenli bir şekilde parkta bulunmasını sağlıyoruz. Birçok parkımıza özendik ama bu parkımıza biraz daha özendik. Eksiklerimiz yok mu? Var, onları da değerli Belediye Başkanı Adayımız Mehmet Zeybek ağabeyimiz de inşallah bu eksikleri tamamlayacaktır. Park Bahçeler Müdürümüz Kasım Baydar Bey ve ekibini de canı gönülden kutluyorum bir aydır yağış ve soğuğa rağmen hummalı bir çalışma yapıyorlar.

“BİR PARKTAN DAHA FAZLASI”

            Prof. Dr. Veysel Eroğlu parkı hakkında katılımcılara bilgi veren Başkan Çoban; “Parkımızda 850 metrekarelik bir süs havuzumuz var. Kafeteryamız ki burayı inşallah sadece bir kafeterya değil, üst katın tefrişatını yaptık kitaplarımız geldi gelmeye devam edecek günlük gazetelerimiz, haftalık- aylık dergilerin olduğu Millet Kıraathanemiz olacak. Üst katta çay kahve ve diğer içecekler, yiyecekler ücretsiz olacak. Alt katta ise normal kafeteryamız olacak. Toplam kapalı alanımız 845 metrekaredir. Etrafında oturma yerleri açık alanda yaklaşık bin metrekareye yakında kafeteryamızın oturma yeri vardır. Buraya şimdiye kadar 40 bin 700 fidan ve süs bitkisi dikilmiş. Buraya yine 120 adet büyük ağaç taşıdık yine boylu fidanlardan diktik. 3600 metrekare tartan yürüyüş yolumuz mevcuttur.  Çocuk oyun guruplarımız, açık alan spor aletlerimiz, basketbol sahamız, halı sahamız, ayak voleybol sahamız, ayak tenisi sahamız, ayak bilardo sahamız, ayak langırt alanımız, bowling sahamız, macera parkurumuz, golf sahalarımızla bir parktan daha fazlasını Afyonkarahisar’ımıza kazandırdık. İlk defa burada bir hava bisikleti yaptık. Oturma alanlarımız pergellerimiz ve otopark alanlarımızla parkımıza 10 milyon 163 bin TL bir yatırımı ilimize kazandırdık.

“AFYON’DAN VEYSEL EROĞLU GİBİ BİR BAKAN ÇIKARDIK DİYE ÖVÜNÜYORUZ”

             Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun sadece ilimize ve ülkemize değil, dünyanın dört bir yanına hizmet ettiğine dikkat çeken Başkan Çoban; Böylesine özendiğimiz bir parka Sayın Bakanımız önce üniversitede sonra İSKİ Genel Müdürlüğü’nde İstanbul’a değil, Türkiye’ye hizmet etmeye başladı. Sadece alt yapıda, su da, kanalizasyonda, arıtmada  değil, her alanda Sayın Bakanımız Türkiye’nin her yerine koştu. Sonra DSİ Genel Müdürü, daha sonra Orman Su İşleri Bakanı olarak Çevre Orman Bakanı olarak sadece ülkemize değil, dünyanın dört bir tarafına hizmet etti. Türkiye’nin her ilinde, dünyanın dört bir tarafında göğsümüzü gere gere Afyon’dan Veysel Eroğlu gibi bir bakan çıkardık diye övünüyoruz.  Böyle bir isme de böyle bir park yakışırdı. Bundan dolayı da tüm Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Sizlerden yeşili, çevreyi, arıtmayı, çöp toplamayı öğrendik. Büyükşehir olmamıza rağmen 2009 yılından bu tarafa büyükşehirmiş gibi köylerimizin, kasabalarımızın sularını arıtıyoruz. Ondan daha önemlisi Sayın Bakanımızın sayesinde 14 ilçemizde 40’a yakın beldemizde 300’den fazla köyümüzde artık çöplük diye bir şey kalmadı. Projesini benden önceki Belediye Başkanımız Abdullah Kaptan Bey kendisine de teşekkür ediyoruz.  Onun zamanında projesiyle bizzat kendiniz ilgilendiniz. Yerini, projenin nasıl yapılacağını, birlik kurulması ile ilgili sistemi tavsiye etmişsiniz. 15 Ekim 2009 tarihinden itibaren 14 ilçemizde şehir merkezimizde kasabalarımızda köylerimizde çöplük diye bir şey kalmadı” dedi.

 BANA ‘VEYSEL EROĞLU NASIL BİR İNSANDIR’ DİYE SORUYORLAR

         Parka Prof. Dr. Veysel Eroğlu ismini vermekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Başkan Çoban, “Böyle bir parka Bakanımızın ismini vermekten çok mutluyum. 10 yıllık süre zarfında sizden çok destek gördük. Daha ilk göreve geldiğimde ilk ayda personel maaşını ödemeyecektim. Sayın Bakanımıza gittim ben oradayken siz telefon açtınız 2 milyon lira hesabımıza geçti. Bugün bana 20 milyon o gün 2 milyondan aldığım mutluluğu alamam. İlk ay personel maaşını ödeyemeyen bir belediye başkanı durumuna düşecektim. Beni bundan kurtardınız. Cenab-ı Hak Sadece Türkiye’ye değil, her ülkeye bir Veysel Eroğlu değil, 100’lerce Veysel Eroğlu nasip etsin. Çünkü ülkelerin kaderi böyle can siper hane çalışan insanlarla değişiyor. Bana ‘Veysel Eroğlu nasıl bir insandır’ diye soruyorlar. Bende bir doktor arkadaşımız vardır, çok iyi muhafazakar, dindar düzgün bir insandır, ama doktorluğu zayıftır. Çok iyi bir doktor vardır, dervişliği zayıftır, dindarlığı zayıftır, muhafazakârlığı zayıftır. Veysel Bey iyi bir mühendis, ama aynı zamanda iyi bir derviş diyorum. Çünkü ben yakinen, gecesini gündüzünü biliyorum. Gerçekten kendisi iyi bir derviş, iyi de bir teknokrat. Ülkelere böyle insanlar lazım.  Sayın Başkanım Mehmet Zeybek Bey’e de sesleniyorum;  burada Karayolları Parkı’nda yaptığımız kapalı çocuk oyun gurubunun daha büyüğü var. 3 bin metrekare. Yeri de hazır. İnşallah burada çocuklarımız yaz kış, doyasıya eğlenebileceği çok güzel etkinlikler yapılabileceği imkan burada mevcut. Biz sadece o bölümü yapamadık. İnşallah onu yapmakta size nasip olur. Çünkü bu park göreceksiniz insanların çokça rağbet ettiği bir park olacak. Emeği geçen Park ve Bahçeler Müdürü Kasım Baydar Bey’e tüm personeline canı gönülden tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Parkımızın Afyonkarahisarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

"BAŞKANIMIZ ÇOK BÜYÜK HİZMETLERE İMZA ATTI"

         Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nın hem Uydukent bölgesi için hemde ilimiz için çok önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyleyen Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise “Devlette devamlılık esastır. Sayın Başkanımız 10 yıldır gerçekten şehir ormanıyla, temalı parklarıyla, macera parklarıyla sayamadığımız bir sürü ilklerle çok güzel hizmetlere imza attı. İnşallah bundan sonraki süreçte de Sayın Mehmet Zeybek Başkanımızla daha güzel hizmetleri birlikte yapmaya devam edeceğiz.  31 Mart seçimleri çok önemli ciddi bir sınac vereceğiz. Buna inanıyoruz. Parkımızda Millet Kıraathanesi’nde bulunan kitaplar, Sayın Hocamız Veysel Eroğlu’nun simgesi, yine buradaki ağaçlar havuzlar, süs bahçeleri Sayın Bakanımızın simgesi. İsminin bu parka verilmesi çok önemli. Bundan dolayı da başta Sayın Başkanımız olmak üzere tüm Belediye Meclis Üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.  

 

“MARİFET İLTİFATA TABİDİR”

          Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise Afyonkarahisar’ın son 15 yılda büyük bir gelişim katlettiğini söyledi. Vali Tutulmaz; “ 35 yıldır Afyonkarahisar’ı bir yönüyle tanıyorum. Bu yoldan 35 yıldır geçiyorum. Her geçtiğimde Afyonkarahisar biraz daha gelişti ama bilhassa son 10-15 yıllık süreçte akıl alamayacak şekilde hızlı bir şekilde gelişti. Gerek şehir içerisinde yapılan Belediye’nin yatırımlarıyla gerek hükümetlerimizin yaptığı yatırımlar gerek Özel İdaremizin yaptığı yatırımlarla ve özellikle de özel sektörümüzün yaptığı yatırımlarla artık Afyonkarahisar gözle görülür bir şekilde gelişiyor. Bunda emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Tabii bunda özellikle Sayın Bakanımızın, Sayın Belediye Başkanımızın önemli katkıları var ikisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum özellikle. Genelde şehirler parklarıyla anılırlar yani Gençlik Parkı dediğinde Ankara akla gelir, Gülhane Parkı dediğinde İstanbul akla gelir ve şehirlere ruh veren yerlerdir buralar. Biraz da şehirleri şehir eden yerlerdir açıkçası. İnşallah yol üzerinde olan bu park da Afyonkarahisar’ımızın önemli özelliklerinden ve anıldığında Afyonkarahisar akla gelecek parklardan birisi olacaktır ben buna inanıyorum. Marifet iltifata tabidir sözünü yerine getiren değerli Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gerçekten Sayın Bakanımız sadece Afyonkarahisar için değil ülkemiz için bir değerdir. Bu değeri de gören ve değerlendiren değerli Belediye Başkanımıza ve Meclis üyelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız bütün devlet büyüklerini bu millete, bu devlete hizmet etmiş şahsiyetleri bütün eserlerinde yaşatma gayreti içerisinde oldu. Bundan sonra da inşallah benzer çabalar, gayretler devam edecektir. Ben tesisin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

“BÖYLE GÜZEL BİR TESİSE BENİM İSMİMİ VERDİKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

                Afyonkarahisar'ın muhteşem bir park daha kazandığını belirten Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise konuşmasının başında parka kendi isminin verilmesine açıklık getirdi. "Ben hiç bir tesise ismimin verilmesini istemedim" diyen Milletvekili Eroğlu, "Şu ana kadar Allah'ın lütfü ile Türkiye'de İSKİ dahil 8 bin 500 tesisin açılını yaptık. Fakat hiç birisine ismimin verilmesini istemedim. Türkiye'nin en büyük barajını, en büyük sulama tesislerini ve en büyük viyadüklerini biz yaptık. 4 milyondan fazla fidanı toprakla buluşturduk. Burhanettin Çoban kardeşim ve belediye meclis üyeleri 'Marifet iltifata tabidir' diyerek böyle güzel bir tesise benim ismimi verdikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

                Afyonkarahisar'a vefa borcu olduğunu ve bu borcu ödemek için gece gündüz çalıştığını kaydeden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Bu memlekete hizmet etmek bana göre ibadettir. Burası şehitler diyarı, Cumhuriyet'in kazanıldığı topraklar. Ben de bu şehrin suyunu içmiş, ekmeğini yemiş ve havasını solumuş biri olarak vefa borcum olduğun düşünüyorum ve şuana kadar bu borcumu ödeyebilmiş değilim. İnşallah bu can bu tende olduğu müddetçe Afyonkarahisar'a hizmet etmeye devam edeceğim. Afyon'u çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Bu azim ve irade bizde, hepimizde var. Kalbimiz Afyonkarahisar için atıyor Türkiye için atıyor." ifadelerini kullandı.

                “AKARÇAY'I HİÇ KİMSE PORSUK'LA MUKAYESE ETMESİN”

         Afyonkarahisar'a bugüne kadar hükümet kanalıyla 23 milyar 400 milyon Lira yatırım yapıldığını açıklayan Eroğlu, "Ülkemizde kişi başına en büyük yatırımın yapıldığı şehir Afyonkarahisar'dır. Peki, bu yatırımlarla ne yaptık. Afyonkarahisar'ı termal, sağlık, kongre ve spor turizminde Türkiye'nin merkezi ve başkenti yaptık. Özellikle spor turizminde yapılan yatırımlardan dolayı Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban'a teşekkür ediyorum. Büyükşehir belediyelerinin bile cesaret edemediği Dünya Motokrosa Şampiyonasını Afyon'da yaptı. İlimizi ve ülkemizi dünyaya tanıttı. Şampiyona için ilimize gelen yarışmacılar ve aileleri ile motorsporları tutkunları ilimizde otellerde kaldı, giderken de lokumunu sucuğunu aldı buradan gitti. Afyonkarahisar'da işsizlik azsa sebebi bu ve bunun gibi yatırımlardır" diye konuştu.

                Akarçay'ın Porsuk'la karşılaştırılmasına sert dille karşı çıkan Veysel Eroğlu, "Akarçay, Burhanettin Başkanımızın projesiydi. Çok şükür el birliğiyle yaptık. Pis kokan ve görüntü kirliliği oluşturan bir nehrin, doğru yatırımla şehrin havasını nasıl değiştirdiğini gördük. Daha önce orada 50 bin lira etmeyen evler şimdi katbekat değer kazandı. Çevrecilik budur, Afyonkarahisar'a hizmet budur. Bir de Akarçay, Porsuk'la karşılaştırılıyor. Porsuk'la Akarçay arasında çok fark. Akarçay, Porsuk'a 10 basar. Orada yapılan işlerle burada yapılan işler çok farklı. Akarçay şehrin muhteşem bir yeşil alan ve gelişme merkezi oldu. Akarçay'ı hiç kimse Porsuk'la falan mukayese etmesin. Ben Porsuk'un doktorasını yaptım, ilmi konuda tevazu yoktur bizde" dedi.

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a yaptığı yatırım ve hizmetlerden dolayı övgüler yağdıran Eroğlu şöyle konuştu: "Görev yaptığı 10 yılda büyük hizmetler yapan Burhanettin Çoban'ı tebrik ediyor ve kucaklıyorum. Gerçekten muhteşem, hayal edilemeyecek işler yaptı. Bütün altyapıyı tamamladı, şehre memba suyu gibi su getirdi. Türkiye'nin en modern asfalt tesisini kurdu. Belediye iştiraki YÜNTAŞ ile birlikte parke tesisi kurdu. Asfaltını ve parkesini kendisi üretti. Dosdoğru oldu dimdik durdu. Yeni başkanımız Mehmet Zeybek de vizyon sahibi, çalışkan ve gerçekten güvendiğimiz bir arkadaşımız. Projelerini biliyoruz ve arkasındayız. Bizi izlemeye devam edin. Bu duygularla bir kez daha bu güzel parka ismimi veren Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban'a ve değerli meclis üyelerine teşekkür ediyor, Afyonkarahisar halkına hayırlı olmasını diliyorum"Yapılan konuşmaların ardından açılışa geçen davetliler, hep birlikte parkı gezdi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 21.3.2019 11:58:23
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 21.3.2019 16:11:00
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ŞEHİR GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINI YEŞİLE BOYUYORUZ
Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budam
DUMLUPINAR BİLSEM ÖĞRENCİLERİNDEN ATIK SU AR
TÜBİTAK -4004 İklim Değişikliğine Çözüm OlaBİLSEM projesi kapsamında Dumlupınar Bilsem öğ
ASFALT ATAĞIMIZ SÜRÜYOR
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in talimatları ile güvenli ve konforlu yollar oluşturma
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi