E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
10 YILDA 118 MİLYON TL DEĞERİNDE 300 ARAÇ [Video Haber]
  Geri
Orjinal Resim

CUMHURİYET TARİHİ'NİN REKORUNU KIRDIK

10 YILDA 118 MİLYON TL DEĞERİNDE 300 ARAÇ

 

             Afyonkarahisar'a tarihinde görülmemiş yatırımlara imza atan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bu süreçte filosuna kattığı iş makinası, araç, gereç ve ekipmanlarla da Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı.   

           10 yıllık hizmet süresi boyunca sadece Afyonkarahisar Belediyesi’ne bugünkü rakamlarla 88 milyon TL değerinde 235 adet iş makinası, araç gereç ve ekipman (Yüntaş hariç) kazandıran Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Yüntaş bünyesinde alınan 30 milyon lira değerindeki araçlarla beraber 118 milyon TL değerindeki yaklaşık 300 adet araç gereç ve iş makinası filosunu Afyonkarahisar’ın hizmetine sundu.

"ARAÇLARIN ALTI DELİKTİ"

         2009 yılında Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait 100’e yakın araç, gereç iş makinasının bulunduğunu ifade eden Başkan Burhanettin Çoban bu araçların birçoğunun ekonomik ömrünü tamamladığını ifade etti. Son 10 yılda 235 adet araç, gereç ve iş makinasını Afyonkahisar Belediyesi’ne kazandırdıklarını açıklayan Başkan Burhanettin Çoban, “Belediye Birim Müdürlerimizin bindiği Toros Marka araçlar vardı, seyir halinde altı delik olduğu için yol görünüyordu. Böyle bir durumdaydı. İş makinası, asfalt makinaları yada yüksek kaliteli ihtiyaç duyulan ekipmanlar yoktu. İlk defa asfalt kazı makinası, ilk defa dozer aldık, ilk defa hassas greyderler, ilk defa son sistem asfalt finişerleri, silindirleri filomuza kattık. Yine ilk defa itfaiyemize yüksek merdivenli teknolojik araçlar aldık. Binek araçlarımızın tamamını ise yeniledik” dedi.    

"VİDANJÖRÜMÜZ DAHİ YOKTU"

           Göreve geldiği 2009 yılında Afyonkarahisar Belediyesi’nin vidanjörünün dahi olmadığını kaydeden Başkan Çoban;” Ben göreve geldiğimde Belediyemizin bir vidanjörü dahi yoktu, Organize Sanayi Bölgesinden kiralanıyordu. Böyle bir durumdaydık, bugün Belediyemizin son sistem dört adet vidanjörü var. Su Kanalizasyon Müdürlüğümüzün çok hassas araç gereçleri var. Bu araçlar robot teknolojisiyle, kamera sistemleriyle frekanslarla yer altını kontrol edebiliyor. Düşünün asfalt sereceksiniz elinizde doğru dürüst bir finişer yok, sistemleri dahi çalışmıyordu. 1980 model finişerle asfalt sererseniz şehrin durumu ne olur? Siz düşünün. Bu durumu gördük ve hemen üç adet  Vögele marka son sistem asfalt finişeri aldık. Sadece Belediyemize kazandırdığımız araç gereçlerin bugünkü rakamlarla değeri 88 milyon TL. Yüntaş’a da aldığımız araç gereçlerin değeri ise 30 milyon TL.  Son on yılda 118 milyon TL değerinde araç, gereç ve iş makinasını Belediyemize kazandırdık. Bu rakamlar Cumhuriyet tarihinin rekorudur” dedi. 

"BÖLGEDEKİ BİRÇOK BELEDİYEDEN ÖNDEYİZ"

             Belediye’ye kazandırılan bunca araç gereç ve iş makinası sayesinde iş veriminin ve kalitenin artarak giderlerin ise azaldığını vurgulayan Başkan Burhanettin Çoban; “Bu sayede işlerimiz hızlandı, giderlerimiz azaldı, kalitemiz arttı" dedi.  Şu anda Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde 300 adet araç, gereç, iş makinasının olduğunu ifade eden Başkan Çoban, mevcut 300 adet aracın 235 tanesinin döneminde alındığına dikkat çekti. Başkan Çoban; “ Her şey artık imajla oluyor. Benim Müdürüm Toros marka eskimiş devamlı arıza veren, ses yapan hizmet aracıyla bir yere gitse sıkıntı yaşanır. Arkadaşlarımızın artık 4x4 arazi araçları var, kamyonetleri, binek araçları var.  Yine her türlü ihtiyacı karşılayacak hizmet araçları var.  Sepetli araçlarımızdan itfaiyedeki en modern araçlara kadar ‘yok; yok’ diyebileceğimiz bir araç gereç ekipmana sahip olduk.  Şu anda 300 araç, gerecimiz ve iş makinamız var. Bunun 235 tanesini dönemimizde aldık. Bu rakama Yüntaş araçları dâhil değil. Örneğin Yüntaş’a aldığımız sadece 40 otobüsün bugünkü değeri 20 milyon TL’dir. Bu sayede bölgemizdeki birçok belediyeden de öne çıkmış bir durumdayız. İnşallah bizden sonra da bu araç gereç, iş makinası ve ekipmanlarımız Afyonkarahisarımıza, yetmedi ilçelerimize, yetmedi bölgemize hizmet etmeye devam edecek”  diye konuştu.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 9.3.2019 14:07:41
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 9.3.2019 18:58:33
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ŞEHİR GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINI YEŞİLE BOYUYORUZ
Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budam
DUMLUPINAR BİLSEM ÖĞRENCİLERİNDEN ATIK SU AR
TÜBİTAK -4004 İklim Değişikliğine Çözüm OlaBİLSEM projesi kapsamında Dumlupınar Bilsem öğ
ASFALT ATAĞIMIZ SÜRÜYOR
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in talimatları ile güvenli ve konforlu yollar oluşturma
4
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi