E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN BAŞKAN ÇOBAN´A BÜYÜK VEFA
  Geri
Orjinal Resim

                ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN BAŞKAN ÇOBAN'A BÜYÜK VEFA

                Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi, görev süresi boyunca şehit aileleri ve gazilere verdiği desteklerden dolayı dernek binasının bir köşesine fotoğrafını astıkları Başkan Çoban'a karşı büyük bir vefa örneği gösterdi. 

                Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, görev yaptığı iki dönemde her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı unutmadı. Şube Başkanı Kumartaşlı ve dernek üyeleri, 31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Başkan Çoban'ın derneği ziyareti sırasında dernek binasının bir köşesine Başkan Çoban’ın fotoğrafı astı.  Başkan Çoban, fotoğrafını gördüğünde çok duygulandığını belirterek Kumartaşlı ve dernek üyelerine teşekkür etti.

                "BİZİM İÇİN BAŞKANDAN ÖTE BİR AĞABEY"

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilendiğini de söyleyen Şube Başkan Kumartaşlı, Başkan Çoban’ın bir belediye başkanının ötesinde kendileri için bir ağabey olduğunu vurguladı. Kumartaşlı, “Göreve seçildiğiniz 2009 yılı Mart ayından bu güne kadar memleketimize 57 tane şehit gelmiş. Bu şehitlerimizin 10 tanesi şehir dışına defnedildiği için görmedik. 47 şehidimizi ebediyete sizinle beraber törenlere katılarak uğurladık. Sizin belediye başkanlığınızın ötesinde ağabeyliğinizi hem dernek olarak hem de şehit aileleri ve gaziler olarak hep hissettik. Biz de sizin 10 yıllık süre içerisinde verdiğiniz destekler karşılığında bu şekilde bir adım atarak vefamızı size karşı ödeyelim istedik. Yönetim kurulu üyelerimiz, şehit anne ve babalarımız ile gazilerimiz olarak bir karar aldık. Sizin resminizi derneğimizin duvarında şeref köşesine astık. Yaptığınız maddi ve manevi hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

                "ALLAH YENİ ÜYE NASİP ETMESİN İNŞALLAH"

                10 yıllık belediye başkanlığı görevi boyunca İsmail Kumartaşlı ile birlikte 9 yıldır görev yaptığını anlatan Başkan Çoban ise “Bizim de 10 yıllık görev süremizin 9 yılı İsmail kardeşimiz ve ekibi ile birlikte geçti. Bu süre zarfında müthiş olağanüstü bir gayret gördük. Yaptıkları işe özen gösterdiklerini gördük. Mevzuatın takibi, kurumlararası diyalog hem gazilerimizin hem şehit ailelerimizin hem de onların yakınlarının meselelerinin takibi dernek tarafından profesyonelce yerine getirildi. Ben herkese teşekkür ediyorum. İçerisinde bulunduğumuz mekan, Allah razı olsun dönemin Valisi İrfan Balkanlıoğlu zamanında birlikte çalışarak derneğimize kazandırdığımız bir alandır. Bu alanda 3 yıldır da belediyemize geçmiş durumda. İş merkezi girişinde bir yer olmasından dolayı gelen geçen tüm vatandaşımızın rahatlıkla gördüğü ve görüp de şehitlerimizi ve gazilerimizi hatırladığı bir alan. Ben konuşmamı İsmail kardeşimin bir sözü ile sonlandırmak istiyorum; ‘Bizim derneğimizin üyesi çok ama biz hiçbir zaman yeni üye kaydetmeyi düşünmüyoruz. Allah bu derneğe yeni gazi ve şehit üye kaydetmeyi durdursun inşallah” dedi.

                "BİZİM İÇİN EN BÜYÜK ŞEREF"

                Dernek binası içerisinde kendi fotoğrafının duvara asılmasının büyük bir şeref olduğunu söyleyen Çoban şöyle konuştu: “Mevcut üyelerimiz ile çalışmalarımızı iyi bir şekilde devam ettirelim. Bu vesile ile bu günlerimizi borçlu olduğumuz Kurtuluş Savaşımızdan bu güne kadar gerek Kıbrıs, gerek Kurtuluş gerekse sınır ötesi PKK ile mücadelede ve 15 Temmuz’da şehit olmuşları dernek binamızdan rahmet anıyorum. Dernek yönetimimizin de böyle anlamlı bir vefa örneği göstermesi de bizim için en büyük şereftir. Yani bize maddi değeri yüksek hediye verilse bu kadar mutlu olamayız ve duygulanmalıyız. Çok hoşuma gitti. Böyle bir davranıştan dolayı teşekkür ediyorum"


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 12.02.2019 14:23:40
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
15 TEMMUZ RUHU FOTOĞRAFLARLA ÖLÜMSÜZLEŞTİ
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhur
HIDIRLIK YAZ AKŞAMLARI BAŞLADI
     Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Hıdırlık Yaz Akşamları ba
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLL
      Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birl
7
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015