E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
  Geri
Orjinal Resim

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

 

            Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. 1 Şubat Cuma günü saat 18:00’de Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Başkanlığında AFBEL Termal Otel’de gerçekleşen toplantı, bir önceki toplantıda ait tutanak özeti okunmasıyla başladı.

BİZ ZATEN ÖĞRENCİLERİ 1 LİRAYA TAŞIYORUZ

          Zabıta personeline ve İtfaiye personeline 2019 yılında verilecek fazla mesai ücreti hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 2019 yılında işletilecek olan şehir içi toplu taşıma hizmeti karşılığında alınacak ücretlere ilişkin fiyat tarifesi karara bağlandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çoban yerel seçim öncesi Belediye Başkan Adaylarının çeşitli vaatlerde bulunduğunu hatırlatarak; “Özellikle Belediye Başkan Adaylarımızdan bir arkadaşımız “Ben seçilirsem toplu taşıma ücretini 1 TL yapacağım” diyor. Bizde zaten 60 TL’ye öğrenci kartı alındığında günde iki sefer binildiğinde 1 TL, dört sefer binildiğinde 50 kuruşa yol ücreti alınmış oluyor. Biz bunu zaten Temmuz ayından bu tarafa uyguluyoruz” diye konuştu.

          Belediyemize ait Kocatepe Mezarlığında tespit edilen boş mezar yerlerinin  tahsis bedel ve şartlarının belirlenmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliği kabul edildi. Mülkiyeti Belediyemize ait, Afyonkarahisar  Merkez Çakır, Mahallesi, 104 Ada, 8 Parsel Nolu 5.818,25 m2 lik taşınmazı eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Afyon Eğitim Vakfı adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayından sonra tahsis edilmesi hakkında teklif kabul edildi. Belediyemiz sınırları ve mücavir alanı içerisindeki üzerinde yapılanma bulunan Hazineye ait taşınmazlardan Belediyemize devri uygun görülenlerin devri için Belediyemiz ileMilli Emlak Müdürlüğünün bağlı olduğu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Belediyemiz arasında devir protokolü yapılmasına, yapılacak olan protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi, satış şart ve bedelini belirlenmesi hususunda Belediye Encümenine yetki verildi.

           Afyonkarahisar Merkez Karaman Mahallesi, 3811 Ada, 4 Parsel üzerinde, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, B Blok, 2.Kat 22, 23 ve 24 bağımsız bölüm nolu taşınmazların belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 5 yıl süre ile kiralanması hakkında teklif kabul edildi.İlimizde sosyal yaşam ve eğitim-öğretim seviyesinin yükseltilmesi; afet, savaş ve olağan zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak ve sair bütün hususlarda ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak amacıyla, Afyonkarahisar Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında ortak işbirliği kapsamında Ortak İşbirliği protokolü yapılması, yapılacak protokolü imzalamak için Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a yetki verildi. Gençleri spora teşvik etmek için malzeme desteğinde bulunmak amacıyla, Belediyemizve Afyonkarahisar Bilardo İl Temsilciliği arasında ortak işbirliği protokolü yapılması, yapılacak protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verildi.

YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENECEK

            Belediyemizin katkıları ile Kent Konseyi tarafından yöresel yemek yarışması düzenlenmesi, yöresel yemek yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödül verilmesi hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Geleneksel olarak düzenlenen Klasik Müzik ve Caz Festivalinin bu yılda düzenlenmesi konusunda Belediyemiz ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında protokol düzenlenmesi, protokol imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi, hakkında teklif kabul edildi. İlimiz genelinde halkımızın ve özellikle gençlerimizin kitap okumaya ilgisini artırmak  ve bilgili bir toplum oluşturmak amacıyla Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Belediyemiz arasında ortak işbirliği protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a yetki verildi. İlimizde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla Afyon Eğitim Vakfı ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında işbirliği protokolü yapılması için Belediye Başkanına yetki verildi. Belediyemiz İşletme Müdürlüğü tarafından işletilen AFBEL Termal Otelde uygulanan konaklama fiyat tarifesine ilave yapılması hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi.

            Belediyemize ait kapalı polyester kasalı gıda ve ikram aracının TİKA aracılığıyla Arnavutluk Cumhuriyeti Geleceğin Alternatifi Vakfına (ALSAR) hibe edilmesi, bu hususta protokol yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi, yapılacak işlemler ve protokol uygunluğu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izin alınması hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Trafik Komisyon Raporları ve Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporlarının da görüşülerek karara bağlandığı toplantıda bir sonraki Mart ayı toplantısının 1 Mart Cuma günü saat 18:30’da yapılması oy birliği ile kabul edildi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 02.02.2019 14:50:10
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 02.02.2019 14:52:15
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
15 TEMMUZ RUHU FOTOĞRAFLARLA ÖLÜMSÜZLEŞTİ
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhur
HIDIRLIK YAZ AKŞAMLARI BAŞLADI
     Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Hıdırlık Yaz Akşamları ba
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLL
      Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birl
1
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015