E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
ŞAMPİYONA YAKIŞIR KUTLAMA [Video Haber]
  Geri
Orjinal Resim

TAHİNCİOĞLU BASKETBOL SÜPER LİGİ’NE YÜKSELEREK GÖĞSÜMÜZÜ KABARTAN AFYON BELEDİYESPOR’UN ŞAMPİYONLUK KUTLAMASINDA AFYONKARAHİSARLILAR SÜPER LİGE YÜKSELMENİN KEYFİNİ ÇIKARTTI. TAKIM OTOBÜSÜYLE ALANA GİREN BASKETBOLCULAR MEŞALELER VE TEZAHÜRATLAR EŞLİĞİNDE KARŞILANDI. ‘O SENE BU SENE’ PAROLASIYLA YOLA ÇIKAN BELEDİYESPOR BASKETBOL TAKIMI GURURUMUZ OLDU. KUPA SEVİNCİNE ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANIMIZ VEYSEL EROĞLU’DA ORTAK OLDU.

 

ŞAMPİYONA YAKIŞIR KUTLAMA

O SENE BU SENE OLDU

TARİH BUNU DA YAZDI

        Basketbol 1. Ligi (TBL) play-off finali dördüncü maçında deplasmanda Bahçeşehir Koleji’ni 74-70 yenerek seriyi 3-1 kazanan ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükselerek göğsümüzü kabartan  Afyon Belediyespor’un şampiyonluk kutlaması yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve binlerce Afyonkarahisarlı’nın katıldığı kutlamalar, renkli görüntülere sahne oldu.

BİNLERCE AFYONKARAHİSARLI DOYASIYA EĞLENDİ

         Şampiyonluk kutlamasında taraftarlar süper lige yükselmenin keyfini çıkarttı. Takım otobüsüyle alana giren basketbolcuları meşaleler ve tezahüratlarla karşılayan taraftarların sevinci görülmeye değerdi.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Belediyespor Kulüp Başkanı Hüseyin Çetinbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, teknik heyet, sporcular ve binlerce taraftarın eşlik ettiği kutlama töreninde şampiyonluk kupasını kaldıran Afyonkarahisarlılar doyasıya eğlendi.

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR

           Afyon Belediyespor’un muhteşem bir zafere imza attığını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, basketbolcuların göğsümüzü kabarttığını söyledi.  Afyonkarahisar’ın birçok alanda olduğu gibi sporda da büyük bir değişime imza attığına dikkat çeken Bakan Eroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın gayretleriyle bu yıl Dünya Motokros Şampiyonası’nın ilimizde düzenleneceğini hatırlattı. Afyonkarahisarın termal, sağlık ve spor turizminde şampiyon olduğunu dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, spora destek olan herkese teşekkür etti.   Başarının mimarı Afyon Belediyespor Yönetimi, teknik heyeti ve sporcuları tebrik eden Bakan Eroğlu, taraftarların takımı yalnız bırakmadığına dikkat çekti.

“SPORDA ÇAĞ ATLADIK”

            Afyonkarahisar’ın sporda çağ atladığını söyleyen Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise başarıda emeği olan herkesi tebrik etti. Afyonkarahisar’ın içine sığamayan bir konumda olduğuna işaret eden Vali Tutulmaz; üç büyük şehrin dışında hiçbir ilde Afyonkarahisar kadar futbol, basketbol ve voleybolda üst ligde başka bir vilayetin olmadığını dile getirdi. Şampiyonluğun hayırlı olmasını temenni eden Vali Tutulmaz; “Afyonkarahisar’a bu mutluluğu yaşatan başta Sayın Bakanımız olmak üzere Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclisi Başkanımıza, futbolcularımıza, basketbolcularımıza ve özellikle sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“51 İL ARASINDA SÜPER LİG’DE BASKETBOL TAKIMI OLAN TEK İL AFYONKARAHİSAR”

          Kutlamalara katılan tüm Afyonkarahisar’lılara selam ve muhabbetlerini sunarak konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise “2013 yılında üç tane sıfırdan kulüp kurduk.  Biri basketbol, biri futbol bir diğeri ise voleybol kulübüydü. Futbolda dört yılda Spor Toto 1. Lig, voleybolda üç yılda en üst lig olan Efeler Ligine yükseldik. Futbol’da Türkiye’de en üstteki 36 ilden bir tanesiyiz. Voleybolda Türkiye’de en üstteki 12 ilden bir tanesiyiz. Basketbolda da tarihi başarıyla Türkiye’deki 16 kulüpten bir tanesiyiz. Ancak, basketbolda şöyle bir fark var. Türkiye’de 51 il arasında Süper Lig’de basketbol takımı olan tek il Afyonkarahisar…. İstanbul’un yedi tane kulübü var. İstanbul’u çıkardığımız zaman sadece Anadolu’dan sekiz ilin Süper Lig’de basketbol takımı var. O sekiz ilden bir tanesi de Afyonkarahisar” dedi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR”

         Tarihi başarıda büyük emeği olan herkesi tebrik eden Başkan Burhanettin Çoban, “Teknik heyetimizden, sporcularımıza Kulüp Başkanımız Hüseyin Çetinbaş ve değerli yönetim kurulu üyelerimizi yürekten tebrik ediyorum. Sayın Valimiz geldiği günden bu tarafa futbola basketbola büyük destek veriyor. Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum. Yine Belediye çalışanlarımız, kulüplerimize kaynak bulma noktasında büyük gayret gösteriyorlar kendilerine teşekkür ediyorum. AFJET şirketimize teşekkür ediyorum onlarında büyük katkıları oldu. Buralara çok zor çıktık. Ancak buralarda kalmak için hem futbolda hemde basketbolda ciddi desteğe ihtiyacımız var. Afyonkarahisarlılar’ın bu desteği vereceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygularla şampiyonluğumuzun ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederken, emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyorum” diye konuştu.

“O SENE BU SENE PAROLASIYLA YOLA ÇIKMIŞTIK”

           Basketbolda alınan tarihi başarıda emeği geçenleri tebrik eden İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel; başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere, Kulüp Başkanı Hüseyin Çetinbaş, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve sporcuları tebrik etti. Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ise spordaki başarıların kendisini onurlandığına işaret etti. Futboldan sonra basketbolda da Afyonkarahisar’ın yeni bir bayram yaşadığını aktaran Özkal, başarıda emeği geçenleri tebrik etti. “O sene bu sene “ parolasıyla çıktıkları yolda tarihi bir başarıya imza attıklarını dile getiren Kulüp Başkanı Hüseyin Çetinbaş ise desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür ederek yönetim, teknik heyet ve sporcuları ayrı ayrı tebrik etti.  Havai gösterileriyle doruğa çıkan kutlamalarda yapılan konuşmaların ardından sporcular taraftarların tezahüratları eşliğinde alandan ayrıldı.  


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 03.06.2018 04:15:52
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 10.07.2018 11:51:09
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
YÖRÜKLER TÜRKMEN DERNEĞİNDEN BAŞKAN ÇOBAN´A
        Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler Türkmen De
MOTOKROS ŞAMPİYONASI İÇİN 7 MİLYON LİRA HARC
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak´ın,
MUHTARLARDAN BAŞKAN ÇOBAN ONURUNA YEMEK
Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban?ın onuruna akşam ye
4
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015