E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AVRUPA MOTOKROS ŞAMPİYONASI HEYECANI
  Geri
Orjinal Resim

AVRUPA MOTOKROS ŞAMPİYONASI HEYECANI

         Türkiye, Avrupa Gençler ve BMU Motokros Şampiyonaları Afyonkarahisar'da başladı. İlkleri gerçekleştirmeye devam eden Belediyemiz, bu yıl aynı anda 3 şampiyonayı spor şehri Afyonkarahisar’da gerçekleştiriyor.

Türkiye, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonası antrenman ve sıralama turlarıyla başladı.

Dünyanın en iyi motokros parkuru alanı Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde düzenlenen 3 şampiyona kapsamında ilk gün; MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX senior, veteran, kadınlar, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde antrenman ve sıralama turları başladı. Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası'nın üçüncü ayak yarışı, BMU Motokros Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışı ve Türkiye Motokros Şampiyonası'nın ilk yarışında sporcular, kürsüye çıkmak için mücadele etti. Şampiyonalarda MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX senior, veteran, kadınlar, 50cc, 65cc ve 85 cc kategorilerinde ilk etap yarışlar yapıldı. Başkanımız Mehmet Zeybek öncülüğünde Belediyemizin destekleriyle gerçekleştirilen organizasyonlara Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, Macaristan, Hırvatistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden sporcular katıldı. Sporcular, 21 Mayıs Pazar günü ise iki etap halinde son yarışlarına çıkacak.

REKOR BİR KATILIM İLE MÜCADELE BAŞLADI

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, dünyanın en iyi parkurlarından olan Afyonkarahisar'da Türkiye, Avrupa Gençler ve BMU Motokros Şampiyonalarını gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Uçar; “Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak motokros sezonumuzu motorsporlarının merkezi Afyonkarahisar’da açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 büyük organizasyonu bir arada sporseverlere yaşatmış olacağız. Türkiye Motokros Şampiyonası, Balkon Şampiyonası ve Doğu Avrupa Şampiyonası. 185 sporcu ile mücadele başladı, rekor bir katılım. 36 ülkeden 34 yabancı sporcuda burada. Bu organizasyona Afyonkarahisar Belediyemiz ve Valiliğimiz çok büyük emek sarf etti. Bugün serbest antrenmanlar, sıralama turları ve yarında muhteşem finale mutlaka herkesi bekliyoruz” diye konuştu.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.5.2023 19:05:23
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 20.5.2023 20:18:20
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
TÜRKİYE´NİN İLKİ GASTRONOMİ SOKAĞI
UNESCO tescilli Gastronomi şehri Afyonkarahisar´da gastronomi alanında yapılan yatırımlar
HEMŞEHRİLERİMİZİN MEMNUNİYETİNİ ÖNEMSİYORUZ
Afyonkarahisar Belediyesi, vatandaşların belediyenin faaliyetleri ile ilgili görüşlerinin
YERLİ VE MİLLİ GURURUMUZ TOGG´U BELEDİYEMİZE
Başkanımız Mehmet Zeybek´in girişimleri sonucunda, Türkiye´nin ilk yerli ve milli otomobi
2
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
Kent Rehberi
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2023 Bilgi İşlem Merkezi