E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
7 GÜN AÇIK KALACAK PAZARIMIZ YAKINDA
  Geri
Orjinal Resim

7 GÜN AÇIK KALACAK PAZARIMIZ YAKINDA

ZEYBEK BAŞKAN YONCAALTI ÇARŞI VE KAPALI OTOPARK PROJESİNİ İNCELEDİ

           Afyonkarahisar Belediyesi'nin vizyon projelerinden biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark projesinde başlayan inşaat çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Murat Öner, Benol Kaplan ve birim müdürlerimiz ile birlikte şehrimize ve Fakıpaşa Mahallesi’ne değer katacak yatırımın inşa sahasında incelemede bulundu.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in Afyonkarahisar’ın ihtiyacına cevap veren yatırımlarından biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark yatırımında sıva alçı ve mekanik imalatlar yapılıyor. Kısa sürede hizmete alınması hedeflenen 3 bin 63,94m² kapalı alana sahip, 80 araçlık 1239,00m² -2. Kat Otopark, 1239,00m² -1. Kat Otopark, 2 adet Araç Platformu, 585,94m² A-B-C blok şeklinde 34 dükkândan oluşan yatırım sayesinde bölgenin otopark sorunu ortadan kalkacak. Öte yandan yapılacak çarşı ile birlikte ticari hayata katkı sağlanacak, yeni istihdam alanı oluşturulacak.

"ESKİ HÜVİYETİNE YENİDEN KAVUŞACAK"

2 kattan oluşan kapalı otopark ile dükkânların yer aldığı yatırımı şehre kazandırmak için tüm gayretleri ile çalıştıklarını aktaran Başkanımız Mehmet Zeybek; "Kullanılmayan ve atıl durumda olan binayı ve otoparkın yerine yenisini inşa ediyoruz. Ayrıca 7 gün açık kalacak yerleşik pazarımızda olacak. Esnaflarımız ile yaptığımız görüşmeler ardından burasının tekrar eski hüviyetine kavuşması için çalışma başlattık. Alanın daha verimli kullanılması, otoparkın genişletilmesi ve yeniden pazar yerinin haftanın yedi günü açık kalmasını sağlayacak bir proje hazırladık. 34 adet dükkânımız var, her biri 17-18 metrekare genişliğinde. Vatandaşlarımızın taze taze meyve sebzesini alabilmesini istedik. Çarşı esnafımızın da böyle bir talebi vardı. “Bu şekilde yapılırsa çarşıya yeni bir canlılık ve hareketlilik gelir” dediler. Sahipler Sultan Türbesi ve Yoncaaltı Camimizin tarihi dokusuna uygun Osmanlı çarşısı gibi olacak bu çarşıyı en kısa sürede tamamlayıp yaz ayları içinde hizmete almayı düşünüyoruz. Bölge esnafımıza ve Afyonkarahisar’a değer katan bir yatırım olacak” diye konuştu.

BÖLGE ESNAFI PROJEDEN MEMNUN

İnceleme ardından Başkanımız Mehmet Zeybek esnaflar ile buluştu. Hemşehrilerinin talep ve isteklerini dinleyen Başkanımız hasbihal etti, hatıra fotoğrafı çekindi. Projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden esnaflar da Zeybek Başkan’a teşekkür etti.  


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 17.3.2023 10:13:52
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 17.3.2023 15:18:40
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
KARŞIYAKA MAHALLESİ İFTAR YEMEĞİ
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek hemşehrileri ile iftar sofrasında bir araya gelmeye de
AFYONKARAHİSAR´DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL
Belediyemizin düzenlediği geleneksel Ramazan Etkinlikleri büyük ilgi görüyor. Afyonkarahi
ZEYBEK BAŞKAN HER AKŞAM HEMŞEHRİLERİ İLE İFT
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel olara
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi