E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
İMZALAR GASTRONOMİ BİLİMİ İÇİN ATILDI
  Geri
Orjinal Resim

İMZALAR GASTRONOMİ BİLİMİ İÇİN ATILDI

UNESCO’YA VERİLEN BİR TAAHÜT DAHA GERÇEKLEŞİYOR

          Afyonkarahisar Belediyesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolüyle 6. Uluslararası Gastronomi ve Turizm Araştırmaları Kongresi, 6-9 Ekim 2022 tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş arasında imzalanan protokolle birlikte Uluslararası Gastronomi ve Turizm Araştırmaları Kongresi altıncı kez düzenlenecek.

SEKTÖRE ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK

           Gastronomi unvanını alan Afyonkarahisar, UNESCO’ya olan taahhütlerinden birisini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Protokol imza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, gastronomi alanında eğitim ve bilimsel çalışmaları yapmak için düzenlenecek kongrenin sektöre önemli katkıları olacağını ifade etti.Başkanımız Mehmet Zeybek; “2019 yılı 31 Ekim tarihi itibariyle gastronomi şehri ilan edildikten sonra UNESCO'NUN bizden yerine getirmemiz gereken altı şartlardan biri de Gastronomi ile alakalı uluslararası bir sempozyumun düzenlenmesiydi. Kocatepe Üniversitemiz Turizm Fakültesi Gastronomi Bölümü ile beraber uluslararası alanda bilim adamlarının katılacağı ve Gastronomi hususunda söz sahibi olan yazarlarımız kongreye katılarak bilimsel faaliyetleri ve deneyimlerini paylaşma imkanına sahip olacaklar. Düzenlenecek kongre ile birlikte UNESCO’ya verdiğimiz taahhütlerden birisini daha yerine getirmiş olacağız. Belediye olarak da biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kocatepe Üniversitemizle bir ve beraber hareket ediyoruz. Üzerimize düşen görev ne ise her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.  Tek gayemiz Afyon’umuzun yöresel lezzetlerini ve ürünlerini ülkemizin dört bir yanında tanıttığımız gibi uluslararası arenada da tanıtmaktır” diye konuştu.

“BİLİM ADAMLARI GELECEK”

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde düzenlenecek kongrenin şimdiden hayırlı olmasını temenni etti. Rektör Karakaş; “Afyonkarahisar’ın Gastronomi şehri olması dolayısıyla üniversitemizde belediyemizin ortaklığın da Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’ni Ekim ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda belediyemizin uluslararası böyle bir sempozyuma vermiş olduğu güçlü desteğin protokolünü imzalamış olduk. Bu kongreye farklı ülkelerden bildiri sunmak üzere bilim adamları gelecek. Sektörden kişiler olacak. Dolayısıyla Gastronomi şehri Afyonkarahisar'da Uluslararası bir sempozyumu gerçekleştirmiş olacağız. Çünkü Gastronomi şehri olmanın gereklerinden biri de öyle bir uluslararası organizasyon düzenlemekti. Bu attığımız imzalarla gerçekleştireceğimiz sempozyumun altyapısını bir anlamda oluşturmuş olduk. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek nezdinde Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Bey ve ekibine bu kongre vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kongrenin Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“UNESCO’YA VERİLEN TAAHHÜTLERİN SONUNCUSUNU DA YAPACAĞIZ”

Kongrenin düzenleneceği aynı hafta içinde Gastronomi Festivali’nin de yapılacağını kaydeden Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ise; “UNESCO verdiğimiz taahhütlerin sonuncusunu da normal tarih sürecinden yaklaşık bir buçuk yıl önce tamamlamış olduk. Aynı zamanda güzel bir birliktelik o hafta sonu Gastronomi Festivalimiz de var. İki tane uluslararası organizasyonu aynı hafta içinde icra etmiş olacağız. Yerli yabancı, amatör, profesyonel tüm Gastronomi takipçilerini Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in öncülüğünde Afyon'a davet ediyoruz.  İnşallah bu süreçte güzel bir kongre ve güzel bir festival olacak. Böylelikle bizde ödevimizi yapmanın mutluluğu içinde imzalanan bu protokolle festivalimizi ve kongremizi tamamlamış olacağız.” dedi.

 

Haberin Videosu için TIKLAYINIZ

https://wetransfer.com/downloads/8c548d13359efcdd0147dddc9ff704f120220810091557/fc2dd4

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 10.8.2022 14:11:17
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 16.8.2022 16:22:03
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
KOCATEPE MAHALLESİ İÇME SUYU HATTI ÇALIŞMALA
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek?in talimatlarıylaBelediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlü
EŞREFPAŞA´DA 15 ADET DÜKKÂN SATIŞA ÇIKIYOR
Mülkiyeti Belediyemize ait olan Eşrefpaşa Mahallesi´nde bulunan 15 adet dükkân ihaleye çı
VI. ULUSLARARASI GASTRONOMİ TURİZMİ ARAŞTIRM
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi iş birl
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi