E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
  Geri
Orjinal Resim

AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

          Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in Başkanlığında yapıldı. Toplantı da gündemde bulunan 35 madde ele alındı.                     

Toplantı öncesinde Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, meclis üyelerini yapılacak ve yapılmış programlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Geride bıraktığımız ayda 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. Yıl dönümünü idrak ettiklerini hatırlardan Başkanımız Zeybek, Zafer Meydanında anma programı gerçekleştirildiğini söyledi.

Koronavirüsün yeniden salgın haline gelmeye başladığını belirten başkanımız Zeybek, Sağlık Bakanlığı’ndan bilgilendirme geliyor diyerek dikkat konusunda hassas olunması uyarısında bulundu. Başkanımız Zeybek, “Ağustos ayı Zafer Haftamızın kutlanması hem Büyük Taarruzun 100. Yılı kapsamında dolu dolu geçeceği bir ay. 9-14 Ağustos’ta TEKNOFEST ve Gençlik Oyunları Festivali yapılacak. TEKNOFEST’i Valilik ve Belediyemiz müşterek olarak organize ediyoruz. Büyük ihtimalle Selçuk Bayraktar kendisi katılacak. Sanayi Bakanımız Mustafa Varank’ın gelme ihtimali de yüksek. Gençlik Oyunları ile de arkadaşlığı pekiştiren, takım oyunlarını anlatan bir festival şeklinde düzenlenecek, akşamları da konserlerde halkımızı bir araya getireceğiz. Yine 12 ülke ve ülkemizden de dört takımın katılacağı Uluslararası halk dansları gösterileri olacak” dedi.

“100 BİN KİŞİNİN İZLEYEBİLECEĞİ BİR ORGANİZASYON OLACAK”

 Türkiye’de bir ilkin Afyonkarahisar’da yaşanacağının altını çizen Zeybek Başkan şöyle konuştu; “Hava Meydan Komutanlığı’nda Suriye’deki Pençe-Kilit harekâtına katılan 50’ye yakın F16 uçaklarının, Atak helikopterlerinin, Kuzey Irak ve Suriye’de terörle mücadelede kullanılan mühimmatın sergileneceği aşağı yukarı 100 bin kişinin izleyebileceği bir organizasyon olacak. Halkımızda F-16 pilotları ile görüşebilecekleri uçakları ve mühimmatları yakından görebilecekleri organizasyon olacak.  180 ülkede canlı olarak yayınlanacak olan Dünya Motokros Şampiyonası ve şampiyonlara kupalarının verileceği organizasyon şehrimizde olacak. Sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız aynı şekilde devam ediyor. Uzun Çarşı’ya başladık. Orta refüj çalışmalarımız Yeşilyol ve Ordu Bulvarı’nda tamamlandı. Göbek çalışmamıza örnek olarak Askerlik Şubesi karşısındaki yeri yaparak gösterdik. Yarın itibariyle Uzun Çarşı girişindeki yuvarlağı ve üçgen yeşil alanı kendi ürettiğimiz bordürlerle değiştireceğiz. Afyon’umuza ve şehir merkezine farklı bir görüntü verelim diye çalışıyoruz.”

MECLİS TOPLANTISI 1 EYLÜL’DE YAPILACAK

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in yaptığı konuşmanın ardından 35 madde görüşülerek karara bağlandı. Gelecek ayın meclis toplantısının 1 Eylül saat 18.30’da yapılması kararlaştırılarak toplantı sona erdi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 3.8.2022 10:31:47
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN
Belediyemizin, Ramazan ayının manevi iklimini Afyonkarahisarlılara yaşatabilmek amacı ile
İFTAR ÇADIRLARI RAMAZAN´A HAZIR
Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca kentin farklı noktalarına kuracağı çadırlarla
DÜNYA SU GÜNÜ ÖĞRENCİLER İLE KUTLANDI
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü´nü öğrencil
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi