E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK
  Geri
Orjinal Resim

HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK

HALK OYUNLARI EKİPLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

     Afyonkarahisar Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen bölge yarışması Afyonkarahisar’da yapıldı. Aydın, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar’dan 22 Kulüp ve aileleri ile birlikte 1500’e yakın sporcuyu şehrimizde ağırladık.Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte ekipler hünerlerini sergilerken, birinci olmak için kısasıya yarıştı.Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Bölge Yarışması, açılış seremonisiyle başladı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından hakem kurulu üyeleri ve hakemler tanıtıldı.

“Kültür Elçilerisiniz”

         Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Halk Oyunları Bölge yarışmalarının ilimizde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.Afyonkarahisar Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara her zaman destek olduklarını söyleyen Başkanımız, “Türkiye’mizin farklı illerinden Afyonkarahisar’ımıza gelen genç kardeşlerimiz, değerli hocalarımız, federasyon yöneticilerimiz sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.Memleketimizin her köşesi gibi ayrı bir güzelliğe sahip olan tarihi, kültürü, lezzeti ve misafirperver insanları ile görülmeye değer Afyonkarahisar’ımızda ağırlamaktan, Halk Oyunları Grup Yarışmalarının ilimizde yapılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu özellikle belirtmek istiyorum.Sizler, yarışmaya katıldığınız ilden başarılı sonuçlar alarak bir üst tura çıktınız ve buraya tekrar yarışmak için geldiniz. En iyi sonucu almak hedefindesiniz Bu yarışma yapılırken katıldığınız yöreyi en iyi şekilde temsil edecek, aynı zamanda şehrinizin tanıtımına katkıda bulunacaksınız, bir bakıma kültür elçiliği görevi yapacaksınız. Halk oyunları kültürü sizin gayretinizle devam edecektir.

“Afyonkarahisar Tam Bir Spor Şehri”

       Halk oyunlarının geçmişten bugüne kültürümüzü yaşatan bir olgu olduğuna dikkat çeken Başkanımız; “Afyonkarahisar alt yapısı, nem oranı ve tesisleriyle aynı anda her yıl futbol, voleybol, basketbol ve karate, motor sporları, halk oyunları vb. organizasyonlara ev sahibi yapan tam bir spor şehridir. Bugün özellikle sizlere eşlik etmek, görmek, tanımak istedik. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Büyük bir heyecanla, keyifle sizleri takip edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle yarışmamızın şehrimizde düzenlenmesine katkıda bulunan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı yönetici ve hakemlerine teşekkür ediyor, ilimize gelen tüm sporculara antrenör ve yöneticilere başarılar diliyorum. Konuşmaların ardından ekipler sahne alarak hünerlerini sergiledi. Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde düzenlenen yarışmalarda her kategorinin birincisi, Temmuz ve Ağustos ayında yapılacak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Etkinliğe katılan sporcu ve ailelerine Belediyemiz tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-jheYy8HXEj


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 26.6.2022 16:51:07
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 27.6.2022 08:56:14
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
l Dokümanlar
Afyonkarahisar-Belediyesi-cesitli-etkinliklerle-hem-vatandaslarin-sosyallesmesini-hem-de-geleneklerimizin-unutulmamasini-saglamaya-devam-ediyor_26062022164959-22.docx
GÖKYÜZÜNÜN YILMAZ GÖZCÜLERİNİ ÜRETEN TEKNOFE
   Afyonkarahisar Belediyemizin destekleriyle Büyük Taarruzun 100. Yılı etkinlikleri kaps
ZEYBEK BAŞKAN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şehrimizin dört bir yanında devam eden yatırımları ye
TEKNOFEST ÖNCESİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
8
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi