E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BÜYÜK TAARRUZ ´UN 100. YILINA AHDE VEFA
  Geri
Orjinal Resim

BÜYÜK TAARRUZ ’UN 100. YILINA AHDE VEFA

ULUSLARARASI ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü himayelerinde Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür ve Sanat Derneği ile Kent ve İnsan Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Büyük Taarruzun 100. Yılında Ahde Vefa “konulu Uluslararası Şiir yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.Belediye Şehir Tiyatrosu Salonunda düzenlenen etkinliğe İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Belediye Başkan Yardımcımız Murat Öner, AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Altıntaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Ahde Vefa Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Azime Çavdar Gürlek ve çok davetli katıldı.

“6 ÜLKE 63 İLDEN 335 BAŞVURU”

Şanlı Zaferin 100. Yılını en iyi şekilde kutlamak ve tüm dünyaya duyurmak amacıyla düzenlenen şiir yarışmasına 6 ülke 63 il den toplam 335 başvuru yapıldı.Kocatepe’nin Türk Tarihi açısından, Kurtuluş Savaşındaki önemini ve Türk Ordusunun zaferini vurgulamak amacıyla düzenlenen Uluslararası Şiir Yarışmasında “Ebedi Muhafızlar Şehri” İsimli şiiri ile Samsun’dan Mustafa Bilir birinci olurken,“Şükür Demi Kocatepe” İsimli şiiri ile Osmaniye’den Turgut Ataşcı ikinci, “Zafer Busesi” isimli şiiri ile Ankara’dan Halil Gürkan üçüncü oldu.Yarışmada “Bir şehrin Lisanıyla” isimli şiiri ile mansiyon birincilik ödülü Karaman’dan İbrahim Şaşma’nın olurken “İkinci Bayrak” isimli şiiri ile mansiyon ikincilik ödülü Samsun’dan Adem Alan ve Kocatepe’nin Uzun Vuran Gölgesi” isimli şiiri ile mansiyon üçüncülük ödülü Erzurum’dan Yaşar Bayar’ın oldu.

“100. YILA YAKIŞIR ETKİNLİKLER DÜZENLİYORUZ”

Gecede bir konuşma yapan Başkan Yardımcımız Murat Öner, Dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birinin Afyonkarahisar’da geçtiğini söyledi.  Başkan Yardımcımız Murat Öner, “Bizlerde bu şanlı şehre hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Şanlı zaferimizin 100. Yılında Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek önderliğinde Belediye olarak çeşitli etkinlikler düzenledik, düzenlemeye de devam ediyoruz. Aynı zamanda Zafere yakışır şekilde tüm etkinliklere destek veriyor, kurumlarla ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ortaklaşa çalışmalar yapıyoruz. Amacımız bu şanlı Zaferin 100. Yılını en iyi şekilde kutlamak ve tüm dünyaya duyurmak” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR TEK YÜREK”

Afyonkarahisar’da nasıl mücadele edildiğini bu toprakların nasıl kazanıldığını anlatmak adına, şairlerimiz çeşitli şiirler yazdığını ifade eden Murat Öner, “Kendilerini tebrik ediyorum. Uluslararası şiir yarışmasına 6 ülke 63 il den 335 başvuru yapılmış. Gerçekten muazzam bir rakam. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Vatan ve millet aşkının nesilden nesile aktarılması adına da bizler her zaman sizlerin arkasındayız, destekçiniz. Ayrıca, 25-30 Ağustos tarihleri arasında her yıl olduğu gibi bu yıl da daha coşkulu ve gür sesle yeniden zaferi haykıracağız. Kurtuluşumuzun destanını hep birlikte ecdadın izinden giderek Zafer Yürüyüşü ile onurlandıracağız. Yediden yetmişe herkesle Muharebenin yönetildiği Kocatepe'ye yürüyeceğiz. Tüm Afyonkarahisar tek yürek Zaferin 100. Yılını onurla ve gururla kutlayacak. Ecdat, bu toprakları vatan yapabilmek uğruna canını hiç saymış, alçakları yurdumuza uğratmamıştır. Ben tüm şehitlerimizi bu vesile ile rahmet ve minnetle anıyorum. Bu programda emeği geçen paydaşlarımızı, şairlerimizi kutluyor başarılar diliyorum. Büyük Taarruz Zaferimiz hepimize kutlu olsun” dedi.

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-qSP2yJyhuK

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 17.6.2022 10:22:40
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 17.6.2022 10:24:46
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
MERCEDES TUTKUNLARI AFYONKARAHİSAR´DA BULUŞT
  Classic Mercedes tutkunları Afyonkarahisar´da buluştu. Afyonkarahisar Belediyesi´nin k
HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARINA EV SAHİPLİ
BAŞKAN ZEYBEK MİNİBÜS ESNAFIYLA BİR ARAYA GE
  Göreve geldiği günden itibaren program dâhilinde sürekli halkla iç içe olan ve şehir es
3
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi