E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ENGELLİLER FESTİVALDE BULUŞTU   
  Geri
Orjinal Resim

  ENGELLİLER FESTİVALDE BULUŞTU   

                Afyonkarahisar Belediyesi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Engelliler Haftası kutlamaları çerçevesinde, geleneksel olarak düzenlenen Engelliler Festivali’nin 15.’si düzenlendi. Zafer Meydanında yapılan etkinlikle Engelliler Haftası coşkuyla kutlandı.

                Kortej yürüyüşü ile başlayan Festival, Türkiye Sakatlar Derneği üyeleri tarafından yapılan halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti. Program kapsamında Özel Sporcular Halk Müziği Korosu tarafından birbirinden farklı türküler seslendirildi. Büyük beğeni toplayan gösterinin ardından festivalin açılış konuşmasını Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Faruk Özkara yaptı. Özkara, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e desteklerinden dolayı teşekkür ederken birlik ve beraberlik mesajları veren Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan’da her konuda yardımda bulunan Zeybek Başkan’a teşekkür etti. Engelliler Festivaline, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in yanı sıra Valimiz Gökmen Çiçek, İl Emniyet Müdürümüz Ali Temiz, Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Faruk Özkara, daire müdürleri ve engelliler dernekleri katılım sağladı. Yapılan konuşmaların ardından festival, engellilere yönelik eğitim kurumları ve derneklerinin hazırladığı el sanatlarının sergilendiği serginin gezimi ile sona erdi.

 “ENGELLİ BİREYLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

ENGELSİZ GASTRONOMİ MERKEZİ KISA SÜREDE HİZMETE ALINACAK

           Programda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’te engelli bireylerin her zaman destekçisi olduklarını belirterek; “Engelli bireylerimizin hassasiyetlerine kulak vermeli, onların yaşam mücadelesine destek olarak, hayatlarını kolaylaştırmak için üzerimize düşen görevleri yapmalıyız. Şunu çok iyi biliyoruz ki sağlıklı her bir birey aynı zamanda engelli adayıdır. Engel durumları ne olursa olsun zihinsel açıdan bizden farklı düşünmeden onlarla birlikte omuz omuza çalışmaya, hayatı paylaşmaya devam ediyoruz. Afyonkarahisar’da engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Afyonkarahisar Belediyesi olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Engelsiz Gastronomi Merkezini hayata geçirmek için çalışıyoruz. Merkezimizin inşası hızla sürüyor. Kısa zamanda hizmete açarak engelli bireylerimiz ve şehrimizin hizmetine kazandıracağız. Sizlerin bu önemli haftanızı tebrik ediyor, ailelerinizi, sevgi ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyorum" diye konuştu.

          Afyonkarahisar'da engellilerin hayatını daha da kolaylaştırmak için çalıştıklarını dile getiren Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, ise bu konudaki çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.Vali Çiçek; "Bu şehir engelli dostu bir kent. Ama çok daha iyi olacak. Bu konuda da Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e çok güveniyoruz. Özelikle engelsiz gastronomi merkezi düşüncesi ile kaldırımlarda yaptığı ve yağacağı çalışmalar. Yine birçok programda yaptığı ev sahipliği. İl valiliği olarak bizde her türlü desteği vermeye hazırız."

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-Jn02c55HMQ

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 10.5.2022 14:21:52
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 10.5.2022 15:13:09
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN
Belediyemizin, Ramazan ayının manevi iklimini Afyonkarahisarlılara yaşatabilmek amacı ile
İFTAR ÇADIRLARI RAMAZAN´A HAZIR
Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca kentin farklı noktalarına kuracağı çadırlarla
DÜNYA SU GÜNÜ ÖĞRENCİLER İLE KUTLANDI
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü´nü öğrencil
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi