E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BÜYÜK TAARRUZUN 100. YILINDA ZAFERE SÜRÜYORUZ
  Geri
Orjinal Resim

BÜYÜK TAARRUZUN 100. YILINDA ZAFERE SÜRÜYORUZ

           Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Büyük Taarruz emrinin verildiği Afyonkarahisar’da “Büyük Taarruzun 100. Yılı” kapsamında her ay farklı organizasyonlar gerçekleştirilecek. Büyük Taarruzun 100. Yılı kapsamında ülkemizin dört bir yanından 16-17 Nisan tarihlerinde ‘Zafer Sürüşü’ ile Afyonkarahisar-Kocatepe’ye motosiklet korteji düzenlenecek.Gençlik ve Spor Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye Petrolleri ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun destekleriyle Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nün organize ettiği Büyük Taarruzun 100. Yılında ‘Zafer Sürüşü’ 16-17 Nisan tarihlerinde yapılacak.

        İstanbul - Ankara - İzmir, Antalya ve Mersin illerinden hareket edecek motosiklet tutkunları 16 Nisan Cumartesi günü Afyonkarahisar'da buluşacak. 17 Nisan Pazar günü yapılacak Zafer Sürüşü ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Büyük Taarruza katılan bütün kahramanlarımız bir asır sonra tekrar Afyon Kocatepe’de anılacak.Büyük Taarruzun 100. Yılı kapsamında her ay farklı organizasyonlarla tüm Türkiye’yi Afyonkarahisar’da bir araya getireceklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,“Büyük zaferin coşkusunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına 2022 yılında her ay farklı organizasyonlar gerçekleştireceğiz. Türkiye Motokros Şampiyonası ile Büyük Taarruza yakışır bir start verdik. Şimdi de ülkemizin farklı şehirlerinden yüzlerce motosiklet tutkununu ‘Zafer Sürüşü’ ile birlikte Afyon’da buluşturacağız. Büyük Taarruzun 100. Yılının Afyonkarahisar ve tüm Türkiye’de büyük bir coşkuyla kutlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda; Haziran ayında Karavan Rallisi ve ATV Kupası’nı, Temmuz ayında Baba&Çocuk Kampı’nı, Ağustos ayında Gençlik Oyunları’nı, Eylül ayında Türkiye Motofest ve Dünya Şampiyonası’nı, Ekim ayında Balkan Motokros Şampiyonası’nı, Kasım ayında Türkiye Enduro&ATV Şampiyonası’nı ve Aralık ayında da 4x4 Off-Road organizasyonlarını düzenleyeceğiz. Hem Büyük Taarruzun 100. Yılı ve Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunu büyük gurur ve heyecanla kutlayacağız hem de bizlere bu toprakları vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ecdadımızı rahmet ve minnet ile yâd edeceğiz.” Dedi.

            Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, “Büyük Taarruzun 100. Yılı ülkemiz için çok önemli. Ecdadımızla aynı ruhta, aynı bilinçte gençler yetiştirmek için Büyük Taarruzun 100. Yılı kapsamında hem kültür hem spor hem de eğitim etkinlikleri düzenleyeceğiz. 100. Yıl logomuzun belirlenmesi ile birlikte etkinliklere de başladık. Milli bilinci yaymak için bu yılı bir seferberlik yılı ilan ettik ve bu konuyu çok önemsiyoruz. Her kesimden insanımıza ulaşıp ecdadını bilmeyen, Büyük Taarruz’u bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz. Amacımız bu zaferi bilmeyen tek bir kişinin kalmaması. Bu nedenle başta valiliğimiz, belediyemiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile STK’larımızla birlikte Afyonkarahisar’da her ay her hafta farklı organizasyonlar düzenleyeceğiz. Bu vatan için toprağa düşen şehitlerimize ve gazilerimize adadığımız gençlerimizin ve çocuklarımızın da yer alacağı spor faaliyetleri, kültür etkinlikleri, eğitimler, paneller ve kısa film festivallerini şehrimizde organize edeceğiz. Amacımız Büyük Taarruzun 100. Yılında tüm Türkiye’yi Afyonkarahisar’da bir araya getirip aynı heyecan ve coşkuyu yaşamak.” diye konuştu.

 

16 NİSAN 2022 CUMARTESİ

İSTANBUL

Hareket saati 09:30 (Hafıza 15 Temmuz Müzesi Önü)

İZMİR

Hareket saati 09:00 (İzmir Cumhuriyet Meydanı - Atatürk Heykeli Önü)

ANKARA

Hareket saati 11:00 (Türkiye Motosiklet Federasyonu Binası Önü – Ankara Spor Salonu)

ANTALYA

Hareket saati 11:00 (Kepez Belediyesi Önü)

MERSİN

Hareket saati 08:00 (Tarsus/Eshab-ı Keyf Opet)

16 NİSAN 2022 CUMARTESİ

15:00-18:00 Ayazini Ören Yeri Gezi Turu

17 NİSAN 2022 PAZAR

Saat 10:00 Zafer Meydanı Anıt Park Önü

Zafer Meydanı Anıt Park - Şuhut (42 Km.)

Şuhut - Kocatepe Atatürk Anıtı (20 Km.)


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 14.4.2022 12:22:56
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 14.4.2022 14:34:46
 
YEREL VE ZİNCİR MARKETLERE DENETİM
 Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü, kent genelinde yerel ve zincir marketlere yönelik sürdürdü
KAMUOYUNA DUYURU
ÇANKIRI BELEDİYESİ İLE ´SU KARDEŞLİĞİ´ PROTO
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ´Dünya Su Kayıpları Günü? nedeniyle Türkiye Belediyele
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi