E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPIMINA BAŞLANDI
  Geri
Orjinal Resim

MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPIMINA BAŞLANDI

       Sosyo kültürel yaşama olan katkılar sürüyor, yeni yatırımlar Afyonkarahisarlılarla buluşuyor. Bu kapsamda projesi tamamlanan Millet Kütüphanesi’nin inşa çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in yeni bir projesi daha hayata geçiyor. Belediyemiz, hemşehrilerimizi kitaplarla buluşturmak ve gençleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak amacıyla Millet Kütüphanesinin yapımına başladı.  Zafer Meydanı’nda yer alacak kütüphane inşası kapsamında fore kazık çalışmaları yapılıyor. Afyonkarahisar’ın en büyük kütüphanesi kimliğini taşıyacak olan ve yirmi dört saat boyunca açık kalması plânlanan mekânda çok sayıda çalışma alanı yer alacakken, binlerce kitaba da rahatlıkla ulaşılabilecek. 5 katlı şekilde tasarlanan binanın kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

MEYDANIN GÖRSEL KİMLİĞİNE YAKIŞACAK

Okumayı seven, bilinçli nesillerin yetişmesi için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Afyon Lisesi ve Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nin mimarisine uygun, altında sergi salonu olacak şekilde Zafer Meydanımıza yatay mimarili 5 kattan oluşan Millet Kütüphanesi kazandıracağız. Kütüphaneler tarihin şahidi, insanlığın hafızası ve medeniyetlerin en güçlü sembolleridir. Şehrimize kazandıracağımız Millet Kütüphanesi ile hemşehrilerimizi bilgi hazinesi ile buluşturacağız. Çocuklarımızı, gençlerimizi okumaya teşvik etme adına, geleceğe daha iyi hazırlamak adına gayret ediyoruz. Kitaplarla huzur içinde buluşsunlar, çaylarını yudumlarken bir yandan da kitaplarını okusunlar veya sınavlarına hazırlansınlar istedik. Modern yaşamın ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanan yeni nesil kütüphanemizi kısa sürede tamamlayarak, Afyonkarahisarlıların hizmetine sunacağız.

TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ YAPILMASI PLANLANIYOR

Temel atma töreni yapılacağını duyuran Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Törene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ı davet ettik ve katılacağını öğrendik. Bakan Yardımcımız ve Afyonkarahisarlılarla birlikte bu nefis projenin temelleri atılacak. Aynı zamanda proje tamamlandıktan sonra toplu açılış töreni yapmayı planlıyoruz. Bu törenimizde de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şehrimizi onurlandırmasını bekliyoruz. Bu ve buna benzer yatırımlarımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

MİLLET KÜTÜPHANESİ HAKKINDA

5 Katlı bir bina olarak inşa edilecek yatırım projesinin bodrum katında çok amaçlı salonlar ve çalışma odaları, zemin katında; çocuklar için oyun ve etkinlik alanları, 1. katında kütüphane, 2.katında kütüphane, teras katında ise kafeterya ve dinlenme alanı olacak. Çok amaçlı ve işlevsel şekilde dizayn edilecek bu kütüphane 24 saat açık kalacak.

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-fvbA3F7hs6

 

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 31.3.2022 13:05:30
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 6.4.2022 11:52:21
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN
Belediyemizin, Ramazan ayının manevi iklimini Afyonkarahisarlılara yaşatabilmek amacı ile
İFTAR ÇADIRLARI RAMAZAN´A HAZIR
Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca kentin farklı noktalarına kuracağı çadırlarla
DÜNYA SU GÜNÜ ÖĞRENCİLER İLE KUTLANDI
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü´nü öğrencil
3
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi