E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BAŞKANIMIZ ZEYBEK´TEN ÜRETEN KADINLARA DESTEK
  Geri
Orjinal Resim

            BAŞKANIMIZ ZEYBEK’TEN ÜRETEN KADINLARA DESTEK

              Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ımızı, amigurumi bebekler simgeleyecek. Belediyemiz himayesinde faaliyette bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi bez bebek üreterek ekonomiye can katacak. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatı ile kentteki ev kadınlarını istihdama katmak amacıyla yeni bir proje başlatılıyor.

              Belediyemiz, üreten kadınlara öncü olmaya devam ediyor. Bez bebek yapımını içeren proje kapsamında üretilen ürünler kadınların ve şehrin ekonomisine değer katacak. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşayan kadınlar, Afyonkarahisar gastronomisini sergileyecek bebekler üreterek hem sosyalleşecekler hem de ev ekonomilerine katkı sağlayacak.

AFYONLU HANIMLAR “BEZ BEBEK” ÜRETEREK EKONOMİYE CAN KATACAK

               Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in önderliğinde ‘Gastro Bebekler’ Afyonkarahisarlı kadınların elinde hayat bulacak, satışlardan elde edilen gelir ise ev ekonomisine destek olacak. Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi’nde hanımlar hem sosyalleşecek hem de çeşitli aktivitelerde bulunacak. Belediyemiz, kadınlara meslek kazandırmak ve aile bütçelerine katkı sunmalarını sağlamak amacıyla çok sayıda kurs da düzenleyecek. Kurslardan biri de bez bebek kursu olacak. Bu kursla birlikte kadınlar AFİ maskotu, zabıta, jandarma, polis, asker, sporcu bebekler ile aşçı kadın ve aşçı erkekten oluşacak örgü bebekler üretecek. Üretim atölyesinde örgü bebekler için ihtiyaç olan tüm malzemeler, belediyemiz tarafından karşılanacak. Atölyede son hazırlıklar ise tamamlandı, kursiyerlerin en kısa sürede üretime geçmesi bekleniyor. 

ZEYBEK BAŞKAN’DAN GASTRO BEBEK MÜJDESİ

                 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Benol Kaplan ve Süleyman Karakuş ile birlikte en kısa zamanda hizmete açılacak olan Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi’ni ziyaret etti. İncelemelerde bulunan Başkanımız Mehmet Zeybek, istihdama ve ekonomiye katkı sağlayacak üretim atölyesinin bilinen örgü bebeklerin yanı sıra ‘gastro bebek’ üreteceğini müjdeledi. Zeybek Başkan açıklamasında; “ Valimiz Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek’in 18 ilçemizde başlattığı kadın kültür evleri projesine Belediye olarak Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde hayata geçirdiğimiz kadın kültür evi ile destek veriyoruz. Belediyemizin himayesinde olan bu evde mahalle sakinlerimiz çeşitli kurslardan yararlanabilecek, eğlenceli ve eğitici aktivitelerde bulunacak. Aynı zamanda kurslar ile birlikte ekonomilerine de katkıda bulunacak. Üreten kadınlar şiarı ile harekete geçerek atölye oluşturuktuk ve bu atölyede örgü bebekler yapılarak, satışa sunulacak. Burada asker, jandarma, polis gibi bebeklerin yanı sıra Gastro bebekte üretilerek Afyonkarahisar’ımızın mutfağını, gastronomi değerini ön plana çıkararak el sanatı alanında da şehrimizi simgelemiş olacağız. Kadın Kültür Evimiz birçok el ürünlerinin yapılacağı, hanım kardeşlerimizin sosyalleşeceği güzel bir mekân olarak hizmet verecek. Afyonkarahisar’ımıza hizmet edecek tüm hanım kardeşlerimizi kadın kültür evimize davet ediyoruz.”

 

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-iUDrafJSNg

 

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 15.11.2021 16:13:32
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 15.11.2021 16:15:10
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
AMBALAJ ATIKLARI GERİ KAZANIM HANE EĞİTİMLER
Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında Çevre Hizmetleri Birliği, ambalaj atıkla
ENDURO VE TÜRKİYE ATV ŞAMPİYONASI HEYECANI B
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek?in atılımları ile yaz kış demeden, dört mevsim etkinlik
KAVŞAK İNŞAATINDA "ÇINAR" HASSASİYETİ
Yol yapımı gerekçesiyle ağaç kıyımının olağan hale geldiği bir dönemde Belediyemiz, Başka
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi