E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
OYUNCU SEÇMELERİ YAPILDI
  Geri
Orjinal Resim

OYUNCU SEÇMELERİ YAPILDI

          Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncu seçmeleri yoğun bir katılım ile gerçekleşti. 142 aday yeni sezonda oyuncu kadrosunda yer alabilmek için bir birleriyle yarıştı.

Pandemi nedeniyle tiyatro oyunlarına ara veren Belediyemiz Şehir Tiyatrosu, 1,5 yıl aradan sonra yeni sezona 2 ayrı oyunla girmeye hazırlanıyor. Oyuncu seçmelerini hafta sonu yoğun bir katılımla yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Salonu'nda yapılan seçmeler için başvuruda bulunan 142 aday yeni sezonunun oyuncu kadrosunda yer alabilmek için büyük çaba harcadı. Seçmeler sonunda 34 kişi başarılı olarak şehir tiyatrosu ekibine girmeyi başardı.

REKOR BAŞVURU

Genel Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas, bu sene başvuruların önceki senelere göre iki kat daha fazla olduğunu, artık insanların tiyatroya daha çok kıymet verdiğini belirtti.  Rekor bir katılım ile oyuncu seçmelerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Elmas, seçmelerin gün boyu sürdüğünü hatırlattı.

                Oyuncu adaylarının başvuruda kendilerine verilen tirat ve şiir örneklerinden performans göstermeleri istendi. Ayrıca yetenekleri doğrultusunda şarkı söyleme, tonlama, vurgu, dans gibi yetenekleri test edilerek en başarılı olanları tespit eden Genel Sanat Yönetmeni Elmas, gösterilen ilgiden ve adayların gayretlerinden çok memnun olduklarını söyledi.

SEZONA 2 AYRI OYUNLA GİRMEYE HAZIRLANIYOR

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu'nda kendisinin de içinde bulunduğu 18 farklı oyun sahnelediklerini belirten Elmas, bu oyunlarda takriben 120 bin seyirciye ulaştıklarını ve 400 den fazla oyuncu yetiştirdiklerini kaydetti. Yeni sezonda uzun bir aradan sonra iki ayrı oyunla seyirci karşısına çıkmaya hazırlandıklarını ifade eden Elmas, ilk oyun provalarının devam ettiğini, ikinci oyun için de oyuncu seçmelerinden başarılı olan adaylarla sahneleyeceğini söyledi. Bir aylık temel oyunculuk eğitiminin ardından ikinci oyun provalarımıza başlayıp yeni bir oyun hazırlığı içine gireceklerini, belirten Elmas “Yeni sezonun bizlere hayırlı, güzel, bol alkışlı ve seyircili bir sezon olmasını temenni ediyorum” dedi.

               

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.10.2021 15:46:57
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 20.10.2021 15:59:12
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
DÖRT MEVSİM AFYON
2022 yılının ilk festivali niteliğindeki KaravanFest, dünyanın ilk termal altyapılı karav
ZEYBEK BAŞKAN AKÇİN MAHALLESİNDE
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in mahalle ziyaretleri sürüyor. Bu haftanın ziyaret d
KARAVAN TUTKUNLARININ FESTİVALİ BAŞLIYOR
Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği?nin destekleriyle Uluslararası Kamp ve
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi