E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
BAŞKAN ZEYBEK "MARKA ŞEHİR´´SÖYLEŞİSİNE KATILDI
  Geri
Orjinal Resim

BAŞKAN ZEYBEK ‘MARKA ŞEHİR’ SÖYLEŞİSİNE KATILDI

         Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek,  lezzet tutkunlarını bir araya getiren 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali kapsamında düzenlenen “MARKA ŞEHİR; UNESCO GASTRONOMİ AFYON” söyleşisine katıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş’ın moderatörlüğünde düzenlenen söyleşiye Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Gıda Yöresel Ürünler Kooperatifleştirme Müdürü Mehmet Ünlü konuk olarak katıldı

“HER GİTTİĞİMİZ YERDEN TEŞEKKÜR MEKTUPLARI ALDIK”

Dünyada Unesco tarafından tescillenmiş 36 gastronomi şehri olduğunu hatırlatan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek. Türkiye de ise Gaziantep, Hatay ve Afyonkarahisar var. 31 Ekim 2019 tarihinde Unesco tarafından yaratıcı şehirler ağına alındık. Aşçılara Derneğimiz, üniversitede yer gastronomi hocalarımız, Zafer Kalkınma Ajansı ve sivil toplum örgütlerinden oluşan bir komisyon oluşturuldu. Çeşitli illerimizde düzenlenen fuarlara onur konuğu olarak davet edildik. Yöresel ürünlerimizi bu fuarlarda tanıtma imkânı bulduk. Her gittiğimiz ilden yöresel lezzetlerimizi tanıttığımız için teşekkür mektupları aldık.” dedi.

“GURURLUYUZ”

Festivale ilginin büyük olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Yaklaşık bir buçuk yıldır tüm dünya olduğu gibi ülkemizde covid-19 mücadele ediyor. Temmuz ayında başlayan rahatlamayla birlikte arkadaşlarımız bu festivali gerçekleştirelim istediler. Ciddi bir çalışma neticesi Unesco tarafından ilimizde üçüncüsü turizm ve gastronomi festivali olarak bugün itibariyle başladık. Gerçekten açılışta da gördüğümüz kadarıyla müthiş katılım var. Dünyanın bazı ülkelerinde ve çeşitli illerimizden şefler aramızda büyükelçiler aramızda buda bizi Afyon olarak gerçekten gururlandırıyor” dedi.       

 “TANITIM İÇİN BÜYÜK ÇABA SARFEDİYORUZ”

            Afyonkarahisar’ın tanıtımı adına büyük çaba içinde olduklarını ifade eden Başkanımız söyleşinin son bölümündü şu ifadelere yer verdi; “Afyonumuzun lezzetlerini tatlarını ön plana çıkarmak için var gücümüzle gayret sarf ediyoruz. Arkadaşlarımız yöresel ürünler üreten firmalarımız ve lokantalarımız hijyen kurallarına ön planda tutmalarını tavsiye ettiler. Şehrimizde faaliyet gösteren firmaları kurallara birebir uymalarından dolayı ben hepsini tebrik ediyorum” dedi.

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 14.10.2021 19:11:23
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 14.10.2021 19:14:27
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
ATIK SU ARITMA BİRLİĞİ TOPLANDI
         Afyonkarahisar Atıksu Arıtma Birliği Kasım Ayı 2. Olağan toplantısı meclis salon
ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ TOPLANDI
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği, 33. Olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi. B
4 MEVSİM AFYON
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar´ın her mevsim turizm festivallerine ev
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi