E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
KİTAPLARI OKUDULAR ÖDÜLLERİ KAPTILAR
  Geri
Orjinal Resim

 

KİTAPLARI OKUDULAR ÖDÜLLERİ KAPTILAR

      Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in destekleriyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şubesi’nin iş birliğinde düzenlenen Ödüllü Kitap Okuma yarışması sona erdi.Şehrimizde orta öğretim düzeyindeki öğrencilere hem okuma hem de yazma kültürünü kazandırmak amacıyla Kitap Okuma Yarışmasında dereceye giren 120 öğrenciye bisikletleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törenle teslim edildi.

      Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen törene Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Afyonkarahisar AK Parti Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim camiası ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“HER ŞEY ÖĞRENCİLERİMİZE FEDA OLSUN”

         Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın birer konuşma yaptı.  Böylesi güzel bir projeye ortak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Yalçın ve Sendika Başkanı Arslan, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

      Projenin mimarı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise milli ve manevi değerlere bağlı, kişisel ve sosyal yönden gelişmiş, etkin, üretken, topluma faydalı nesiller yetiştirmek adına bu tür projelere çok büyük önem verdiklerini söyledi. Sendika ve Milli Eğitim Müdürlüğünden kendisine gelen bu projeyi hiç düşünmeden hayata geçirmeye karar verdiğini aktaran Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, bundan sonra da her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. “5 binin üzerinde öğrencinin kitap okuması bizim en büyük kazancımız” diyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Her şey öğrencilerimize feda olsun. Bir nebze de olsa eğitime katkıda bulunduysak ne mutlu bizlere” diye konuştu. 

“MUASIR MEDENİYET SEVİYESİNE ÇIKMANIN YOLU BİLGE NESİLLERDEN GEÇİYOR”

       Kitap okuma yarışmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesi’ne herkese teşekkür eden Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven öğrencilere seslendi. Yurdunuseven, “Şunu unutmayın ki hepinizin bir hedefi olmalı. Hedefi olmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur” dedi. Bu tür eğitim projelerinin önemine dikkat çeken, Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven; öğrencileri bilgiyle, kitapla buluşturan etkinlere ağırlık ve önem verilmesi gerektiğini söyledi. Okuyan, araştıran, soran, sorgulayan, gençlere ihtiyaç olduğunu belirten Yurdunuseven muasır medeniyet seviyesine çıkmanın yolunun bilge nesillerden geçtiğini kaydetti.

“ÖNÜNÜZDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

    Ödül törenin son konuşmacısı Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın oldu. Afyonkarahisar'daki kitap okuma yarışmasını ortaya koyan iradeyi takdir ettiğini söyleyen Genel Başkan Ali Yalçın, "Biz Türkiye genelinde 'Bir bilenle bilge nesil' diyerek kitap okumayı, deneme yazmayı ve yazarı yaşıyorsa onunla kritik yapmayı bir geleneğe dönüştürdük. Yıllardır da bir emek veriyor, ter akıtıyoruz. Bugünde bu çalışma devam ediyor. Ama 81 il içerisinde 5 bin sayıyla çalışan tek şehir Afyonkarahisar. Onun içinde önünüzde saygıyla eğiliyorum. Diğer illerimize de hep Afyonkarahisar'ı örnek verdim. Şimdi buradaki denemelerimizin ardından İstanbul'da 400 bin kitapla yola çıkıyoruz. Buradan aldığımız cesaretle de Türkiye genelindeki etkinliğimizde bir level daha atlıyoruz. Onun için yaptığınız çalışma ve coşkunuz son derece kıymetli" diye konuştu. Konuşmaların ardından Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı ile Grup Yürüyüş konser verdi. Konserin ardından 5. Kitap Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet ve çeşitli hediyeler verildi.

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-5riU1mTqMD


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 8.10.2021 19:55:23
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 8.10.2021 20:19:56
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
BELEDİYE MECLİSİ 2 KASIM´DA TOPLANIYOR
Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6. maddesi hükümleri gereğince 02 KASIM 2021 SALI
ZEYBEK BAŞKAN´DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Belediye Başka
BALKANLAR´DA LEZZET RÜZGÂRI
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibi, kadim şehrimiz Afyonkarahisar?ın tarihini, kü
2
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi