E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
GASTRO AFYON LEZZET FESTİVALİ´NİN İSTANBUL LANSMANI TAMAM
  Geri
Orjinal Resim

    GASTRO AFYON LEZZET FESTİVALİ’NİN İSTANBUL LANSMANI TAMAM

    Farklı kültürlerin harmanlanmasıyla zengin bir çeşitliliğe sahip olan UNESCO tescilli Afyonkarahisar Mutfağı “3. Gastro Afyon 2021 Lezzet Festivali” ile dünyaya tanıtılıyor. Afyonkarahisar 14-17 Ekim tarihleri arasında lezzet şölenine hazırlanıyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek liderliğinde 3.Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali öncesi lansman toplantıları başladı. İlk toplantı İstanbul Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleşti.

“RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU”

     GastroAfyon 2021 kapsamında festival öncesi ilk tanıtım toplantısı sinema oyuncuları, milli sporcular, sanatçılar ve ünlü şefleri bir araya getirdi.Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği (AFPAD) iş birliğinde 14-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali’nin (Gastro Afyon 2021) ilk lansman renkli görüntülere sahne oldu.Ünlü şefler ve birbirinden seçkin konukların katılımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısında Afyonkarahisar’ımızın yöresel lezzetleri hem göze hem de damaklara hitap etti. 14-17 Ekim tarihleri arasında tüm Türkiye’yi Afyonkarahisar’a davet eden ünlüler, lezzetlerimize hayran kaldı.  

“TÜM TÜRKİYE’Yİ GASTRO AFYON FESTİVALİNE BEKLİYORUZ”

          Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş 14-17 Ekim’de tüm Türkiye’yi Afyonkarahisar’daki bu lezzet şölenine davet etti. Afyonkarahisar’ın malzeme çeşitliliği, kalitesi ve zenginliğiyle, geleneksel Türk mutfağının önemli merkezlerinden biri konumunda olduğunu ifade eden Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş, “Bizler Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla yerel mutfağımızın değerlerini koruyarak, bugüne adapte etmenin ve geleceğe taşımanın yoğun gayreti içerisindeyiz. Bu amaçla Afyonkarahisar insanının emeğinin ürünü olan festivalimiz için markalaşma sürecini hep birlikte başlattık. İlk tanıtım İstanbul’da gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Ankara ve Antalya’da da tanıtım lansmanlarına devam edeceğiz. Festivalimizi, bir Afyon markası ve gastronomi vitrininin en nadide parçası olarak görüyoruz.  Birbirinden değerli lezzetlerimize sahip çıkmak, onları geliştirmek, büyütmek, dünyanın bildiği ve değer verdiği bir organizasyona dönüştürmek, Afyon aşığı her birey için en önemli görevlerden biridir. İnanıyorum ki Afyonkarahisar misafirperverliği ile Lezzet Festivaline sonuna kadar sahip çıkacak ve daha nice şölenlere ev sahipliği yapacaktır.” şeklinde konuştu.

“ARTIK TÜM DÜNYA AFYON’U TANIYOR”

         Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik ise duygularını şöyle dile getirdi; “Afyon benim için çok değerli. Ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Afyonkarahisar hem lezzet, hemde insanlığı açısından mükemmel bir şehir.  İyi ki bu lansmanda bir araya geldik. Afyon Türkiye’de üçüncü il olarak UNESCO’da yerini aldı. Artık tüm dünya Afyon’u tanıyor. Afyon dendiği zaman sadece yemekleri değil ve güler yüzlü insanı gün yüzüne çıkacak. Afyonkarahisar’ın en sevdiğim yöresel tadı haşhaş.   Haşhaş’ın Afyon’un lezzeti olarak tüm menülere girmesini istiyorum. Her menü de Afyon haşhaşı olmak zorunda. Afyon lezzetlerini herkes tatmalı” dedi.  

“AFYON’A GELMEK İÇİN BİR SEBEP YOK, BİRÇOK SEBEP VAR”

       Sinema Oyuncusu Erhan Yazıcıoğlu ise “Bu tip lezzet festivalleri insanları birbirine yaklaştırır. Sosyal olarak gelişmelerden haberdar edilir. Paylaşma kültürü arttırılır. Afyonkarahisar tarihi ve kültürünün yanında artık lezzetleriyle de adından söz ettirir bir konuma geldi. Türkiye’nin her yerinde ekmek kadayıfı var ancak Afyonkarahisar’ın ki bir başka güzel. Afyon’a gelmek için bir sebep yok, birçok sebep var. 14-17 Ekim tarihleri arasında herkesi Gastro Afyon festivaline bekliyoruz” dedi. Milli Atlet Nagihan Karadere ise “Afyonkarahisar’ın çok leziz yemekler var. Sağlıklı ve lezziz besinleri bulmak biraz zor oluyor. Afyon denince aklıma kaymak geliyor. Kesinlikle Afyon’a gelin pişman olmayacaksınız mutlaka bekliyoruz.” Dedi.

“AFYON LEZZETLERİNE GERÇEKTEN BAYILDIK”

     Milli Sporcu Gonca Kakar ise “İki gündür yemek yemiyorum desem yeridir. Antrenmandan çıktım geldim. Bu leziz lezzetleri tatmak için. Lezzet ve besin bizim için çok çok önemli. Ülkemizin bütün yemekleri çok lezzetli ama Afyon’un bir başka. 14- 17 Ekim’de herkes Afyonkarahisar’a çıkıp çıkıp gelsin. Lezzet şölenini kaçırmasınlar” dedi. Sanatçı Umut Akyürek ise “Afyonkarahisar lezzetlerine gerçekten bayıldım. Afyon’un mutfağı çok başarılı. Afyon denince aklıma kaymak, lokumu geliyor. Ama bundan sonra Afyon’a gelmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

 

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-ijG0KjOHYd


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 8.10.2021 11:15:30
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 8.10.2021 11:18:30
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ ENCÜMEN TOPLANTISI
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, başkanlığında Çevre Hizmetleri Birliğinin Ekim Ayı Ola
BELEDİYE MECLİSİ 2 KASIM´DA TOPLANIYOR
Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6. maddesi hükümleri gereğince 02 KASIM 2021 SALI
ZEYBEK BAŞKAN´DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Belediye Başka
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi