E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, TEŞEKKÜRLER AFYONKARAHİSAR (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, TEŞEKKÜRLER AFYONKARAHİSAR

         Spor şehri Afyonkarahisar Motokros'un formulası MXGP'nin ilk kez aynı haftada yapılan iki etap yarışlarına ev sahipliği yaptı.Afyonkarahisar'da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası'nın 9. ayak organizasyonunda (MXGP Of Afyon) çeşitli kategorilerde mücadeleler verildi. Dünya Motokros Şampiyonası'nda ilk kez bir şehir adına yarış düzenlendi.Afyon Motor Sporları Merkezi'ndeki organizasyonun son gününde Dünya Gençler Motokros Şampiyonası'nın (MX2) birinci yarışı yapıldı. Gençler kategorisinde yarış saat 15.00'te başladı. Türkiye'yi ve Afyon'u gururlandıran şampiyona oldukça heyecanlı anlara sahne oldu. Kıyasıya rekabetin yaşandığı yarış boyunca adeta nefesler tutuldu. İlk yarışı Fransız Maxime Renaux kazanırken, ikinciliği aynı ülkeden Tom Vialle elde etti, İtalyan Mattia Guadagnini ise üçüncü oldu.

           Şampiyonada MXGP 2. Yarış saat 16:00'da başladı. Dünyanın en iyi pistinde mücadele veren motor yarışçıları zorlu parkurda adrenalin dolu anlara da imza attı. Afyon Motor Sporları Merkezi'ndeki organizasyonda Dünya Gençler Motokros Şampiyonası'nın (MX2) ikinci yarışı yapıldı. Tom Vialle birinci tamamladığı yarışmada ikinciliği Fransız Maxime Renaux, üçüncülüğü de Jed Beaton aldı. Düzenlenen törenle dereceye girenlere kupaları Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Milletvekillerimiz Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven tarafından verildi.

120'DEN FAZLA SPORCU 180 ÜLKE 3.1 MİLYAR SEYİRCİ

            Dünyanın çeşitli bölgelerinden ve ülkelerinden 120'den fazla sporcunun katıldığı şampiyona; kupa sahiplerinin belirlendiği yarışların ardından son buldu. Yarışçılar, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in destekleri ile yapılan dünya standartlarının üstünde olan Motor Sporları Merkezi'nde ki ödüllü pistte kıyasıya bir mücadele verdi. Afyon Motor Sporları Merkezi'nde yarış heyecanı hafta boyunca devam etti. Dünya Şampiyonası yarışları Afyonkarahisar ev sahipliğinde gerçekleştirilirken, son yarışlar ise bugün tamamlandı. Dünya Motokros Şampiyonası'nın 9. ayak organizasyonunda MXGP Of Afyon, çeşitli kategorilerde verilen mücadeleler ardından şampiyonlara ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

BU GURUR AFYONKARAHİSAR'IN

           Yarışların tamamlanmasının ardından açıklama yapan Milletvekilimiz Ali Özkaya;Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in önderliğinde yapılan MXGP Motokros yarışlarının son günündeyiz. Dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar padokları bütün dünya ile buluştu. Oldukça mükemmeldi yarışlar, festivallerde çok eğlenceliydi. Emeği geçenlere, Belediye Başkanımıza, Kültür Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.Dünya Afyonkarahisar'da buluştu. dedi.

        Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven ise; Bir haftadır süren organizasyonun son günündeyiz. MXGP TURKEY ve MXGP AFYON'u büyük bir başarı ile sonuçlandırıyoruz. 125 den fazla ülkede milyarlarca insanın seyrettiği motor sporları yarışı etkinliklerinde bir başarıya imza atıldı. Bu kapsamda başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere Federasyonumuza teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar bir kez daha büyük bir şehir olduğunu, gastronomide de sporda da her alanda birinci olduğunu ispatladı. Önümüzdeki etkinliklere bakıyoruz, bizi seyretmeye devam edin. ifadelerini kullandı.

         Motor Sporları Merkezi'ndeki son yarışları yakından takip eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek açıklamasında; Her yıl devam eden Dünya Motokros Şampiyonasının ilk defa iki ayağını da Afyonkarahisar'da gerçekleştirdik. Gururlu ve mutluyuz. MXGP Şampiyonası Güvenli ülke Türkiye sloganıyla korona ile verdiği mücadele sayesinde İtalya'da değil şehrimizde yapıldı. Bu yolda bizlere destek çıkan federasyonumuza teşekkür ediyorum. Profesyonel bir organizasyonla hem yarışları hem de festivallerimizi halkımızla buluşturduk. Avrupa Gençler ve Dünya Motokros Şampiyonasını artık noktalıyoruz. Şehrimiz oldukça heyecanlı ve renkli, eğlenceli anlara ev sahipliği yaptı. Sporcularımıza hayatlarında başarılar diliyorum, katkı verenlere emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Kadim şehrimiz Afyonkarahisar uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edecek. diye konuştu.

         TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in spor alanında başarılı çalışmasına dikkat çekerek; Dünya çapındaki bu organizasyonun en önemli özelliği 100de 100 yerli ve milli kaynaklar ile yapıldı. Bu tesisler, buradaki pist hizmetleri Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapıldı. Dünyanın en iyi alt yapı ödülüne sahip parkurunun olduğu alanda yarışları düzenledik. Valiliğimiz de bizlere destek oldu, konaklama ve idari hizmetleri vermek noktasında destek çıktı. Teknik ekibi, jürisi, yarış yönetimi ve hakemlerde Türkiye'de yetişmiş olan insanlar tarafından yapıldı. 150 binden fazla misafirin ağırlandığı Afyonkarahisar artık bir dünya markası. Önümüzdeki yıllarda da 500 bin misafiri ağırlama hedefinde olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. dedi.

MXGP of TURKEY ve MXGP of AFYON

Dünyanın en çok izlenen yarışlarından biri olan Dünya Motokros Şampiyonası'nın 8'inci etabı MXGP of TURKEY ve 9'uncu etabı MXGP of AFYON dünyada ilk kez aynı hafta içinde yapıldı. MXGP of TURKEY 4-5 Eylül'de ve MXGP of AFYON 7-8 Eylül'de Dünyanın En İyi Pisti ödüllü Afyon MotorSporları Merkezi'nde koşuldu. Dünyanın en iyi motokrosçularının yarışacağı yarışlar 7.3 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede yayınlanarak 3.1 milyar izleyici tarafından izlendi. MXGP of TURKEY ve MXGP of AFYON yarışları Türkiye'de ise TRT SPOR ve TRT SPOR YILDIZ'dan canlı canlı yayınlandı.

DÜNYA'NIN GÖZÜ AFYONKARAHİSAR'A ÇEVRİLDİ

Şampiyonayı Amerika, ABD, Afrika Avrupa'dan çeşitli ülkeler de takip etti. Öte yandan önümüzdeki günler ve hafta boyunca da şampiyonanın tekrarı ve organizasyondan geriye kalanlar; FOX Latin Amerika, Redbull TV MX Dünyası, Afrika AXP, Arnavutluk Kreator TV, Avusturya Kreator TV, Baltics TV3 Sport, Bosna Kreator TV, Hırvatistan Kreator TV, Finlandiya MTV Fransa Automoto TV, Macaristan Kreator TV, Kosova Kreator TV, Karadağ Kreator TV, Kuzey Makedonya Kreator TV, Portekiz SPORT TV, Romanya Bak Spor, Sırbistan Kreator TV, Slovenya Sport TV ve İspanya Movistar 'da yayınlanmaya devam edecek.

Haberin videosi için linki TIKLAYIN 

https://we.tl/t-I90NL4Ilea

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 8.9.2021 18:16:12
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 21.9.2021 09:03:03
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ´NDEN ZİYARET
ocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´i ziyaret etti. Ziyarette
ZEYBEK BAŞKAN DEMİRÇEVRE MAHALLESİ´NDE 
Her hafta farklı bir mahalleye ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek b
SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen 3 A
2
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi