E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AFYON PROTOKOLÜ, ANKARA´YA ÇIKARMA YAPTI
  Geri
Orjinal Resim

AFYON PROTOKOLÜ, ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI

       Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Ankara’da temaslarda bulundu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte Ankara’ya giden Başkan Zeybek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı makamında ziyaret etti.

BELEDİYEMİZE SON SİSTEM İTFAİYE ARACI

          Ziyarette “Eski Afyon” olarak bilinen tarihi mekânlarımız da devam eden sokak sağlıklaştırma çalışmaları, Kentsel Dönüşüm, TOKİ ve Cirit Kayalıkları Millet Bahçesi projelerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlığı bünyesinde ilimize yapılması planlanan yatırımların takipçisi olduğunu ifade ederek her türlü desteği vereceklerini söyledi. Bakan Kurum ayrıca Belediyemizin araç filosuna son sistem bir itfaiye aracı için hibe desteğinde bulundu.

BAKAN KASAPOĞLU “HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİM”

            Afyonkarahisar heyetinin bir sonraki durağı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu. Ziyarette Bakan Kasapoğlu’na ilimize yapılması planlanan Spor Lisesi ve Sahipata Mahallesi’nde mücbir sebeplerden dolayı inşaatı yarım kalan Kapalı Spor Salonu hakkında bilgi verildi. Bakan Kasapoğlu, spor salonu inşaatına en kısa sürede başlanması konusunda gerekli desteği vereceklerini söyledi. Ziyarette okullarımıza spor salonu yapımı ve süresi biten Zafer Spor Kompleksinin tekrar Belediyemize tahsisi konuları da istişare edildi. 

İLİMİZİN KÜLTÜR VE TURZİM POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLDİ

Ankara temasları Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ile devam etti. Ziyarette ilimizin kültürel ve turizm potansiyelini arttırmaya yönelik yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunularak UNESCO tarafından Gastronomi Alanında Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olan şehrimizle ilgili önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar değerlendirildi. 

MEVCUT MÜZE ALANI MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Yeniden ihaleye çıkan müze inşaatının da görüşüldüğü ziyarette mevcut Müze alanının Millet Bahçesine dönüştürülmesi yönünde alan karar istişare edildi. 

SON ZİYARET BAKAN SOYLU’YA

Heyetin son ziyareti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya oldu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Milletvekillerimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in katıldığı ziyarette ilçelerimizde yapılması planlanan hükümet konakları ve Afyonkarahisar’ın asayiş ve güvenlik açısından genel durumu ile yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

BAŞKAN’DAN BAKANLARA “TEŞEKKÜR”

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Zeybek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Belediyemizin yatırımlarına olan desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Zeybek, “Memleketimize yapılması planlanan her yatırımın takipçisiyiz. Afyon’a eserler kazandırmak için gayret gösteriyoruz” dedi.

 

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 23.7.2020 14:07:39
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 18.8.2020 11:56:26
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
GASTRONOMİ ŞEHRİ HATIRA PARALAR BASTIRILDI
Gastronomi alanında 2019 UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dâhil olan ilimizde tanıtım ça
ZEYBEK BAŞKAN TAŞPINAR MAHALLESİNDE
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek,  Taşpınar Mahallesini ziyaret etti.Mahalle Muhtarı Şü
TAŞPINAR DERGİSİ YİNE DOPDOLU
Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi´nin 24. sayısı okuyucularıyla buluşt
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi