E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
  Geri
Orjinal Resim

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Afyonkarahisar Valiliği ile Afyonkarahisar Belediyesi işbirliğinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

KATILIM YOĞUN OLDU

           Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde AFBEL Termal Otel'de düzenlenen kahvaltı programına İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Ünv. Rektörü Prof.Dr. Nurullah Okumuş, İl Jandarma Komutanı J.Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt,  Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Murat Öner, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu, gazete sahipleri, ulusal basın temsilcileri, radyo, dergi, internet medyası ile televizyon kanallarının temsilcileri katıldı. Programın açılış konuşmasını Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt yaptı. Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt konuşmasının başında tüm basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik etti. Afyonkarahisar Basını ile yöneticileri arasındaki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Küçükkkurt, Afyonkarahisar'ın gelişimi adına el birliği ile hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.  Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programdan dolayı Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e teşekkür etti.

TEK GAYEMİZ AFYONKARAHİSAR'A HİZMET ETMEK

       Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik etti. Afyonkarahisar'da kamu kurumlarıyla basın arasında çok güzel bir birliktelik olduğunu söyleyen Başkan Zeybek, bu birlikteliğin artarak devam etmesini temenni etti.  Gerek İl Başkanlığı yaptığı dönemde, gerekse geride bıraktığı Belediye Başkanlığı döneminde her daim basının yanında olduğuna dikkat çeken Başkan Zeybek; Gayemiz güzel Afyonkarahisarımıza hizmet etmek. Basın, bizim gönül gözümüz, yürüyen ayağımız mesafesinde. Bu vesileyle tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz ise basın mensuplarının gününü ve aynı zamanda Mülki İdare Amirlerinin gününü tebrik etti. Yılda iki kez basın çalışanları ile bu tür etkinlikte bir araya geldiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: 2019 yılını geride bıraktık. 2019 Afyonkarahisar açısından çok parlak bir yıl oldu. Ekonomik sıkıntılar vardı. Yatırımlar açısından zaman zaman istediğimiz seviyelere gelemediğimiz dönemler vardı. Ama yılın sonuna doğru yatırımlarda önemli kazanımlar elde edilerek planlı şekilde bitirildi. 2019 Afyonkarahisar'ın tanıtımı açısından önemli bir yıldı. Bir taraftan tanıtım yapılırken diğer taraftan da bu tanıtımın uzun vadede işe ve aşa dönüşmesi için önemli kazanımlar elde ettik. Günümüzde artık ülkeler yarışmıyor. Artık iller rekabet içerisinde. Özellikle turizm alanında şehirlerin rekabetini görüyoruz. Marka değerine sahip iller daha fazla tanınıyorlar, daha fazla ziyaretçi alıyor ve refah düzeyi daha yüksek iller haline geliyorlar. İşte bizim de Afyonkarahisar'da yapmak istediğimiz şey aslında budur. Bu yönde de hızlı bir şekilde ilerliyoruz. dedi.

Türkiye'nin Her Şehrinin Gıpta İle Baktığı Bir Şehir Olduk

Afyonkarahisar'ın artık bir marka değeri olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: Geçen yıl yapılan başvurular sonucunda Tarihi Termal Kentler Birliği'ne üye olmamızla termal alanında dünyanın sayılı 42 şehrinden biri olduk. Termalde zaten iyiydik ama bu bir marka değeri katan sertifikadır. Sertifikamızı aldık dünyanın termal şehirlerinden birisiyiz. Bu alanda Bursa ve Pamukkale'den sonra 3. İliz. Gastronomi alanında dünyada 36 şehirden, Türkiye'de 3 ilden birisiyiz. Biz Afyonkarahisar'da vizyonumuzu da ortaya koyduk. Birlik ve beraberliği kamu kurum ve kuruluşları olarak sağladık. Bunun sonucu olarak da şuanda Türkiye'nin her şehrinin gıpta ile baktığı bir şehir haline geldik. Onlarca şehirde belki bu potansiyel var ama işte birlik ve beraberliği sağlayabilmek ve hedefe birlikte odaklanabilmenin sonucunu biz aldık. Başlangıçta belki çok az kişi böyle bir sonuca varacağımızı düşünmüştü ama şuanda bunun verimini almaya başladık. diye konuştu.

Basın Mensupları Yerel dinamikleri Yönlendirmeli

Afyonkarahisar'ın her geçen gün daha fazla bahsedilen bir il olduğuna değinen Vali Tutulmaz: Şuanda otellerimiz dolu. Lokantalara ve restoranlara gelen kişi sayısında önemli oranda artış var. Asıl önemli olan ilimize fenomenlerin, rehberlerin, ekonomi yazarlarının, turizm yazarlarının ilgisi arttı. Afyonkarahisar her geçen gün ulusal basında daha fazla yer alamaya başladı. Gıda alanında hizmet veren işletmelerimiz işi ciddiye alırlarsa, başarı gelir. Sadece para kazanma ve fiyat artırma yoluna giderlerse bu başarılardan verim alamayız. Bu konuda basın mensuplarına büyük görev düşüyor. Yerel dinamikleri olumlu yönde yönlendirelim. Önce nezaketi, temizliği, lezzeti ve lezzeti sunarken belirli hikâyeleri de anlatarak insanları daha cezbedici hale getirelim. Afyonkarahisar'la ilgili zaman zaman olumsuz yazılar sosyal medyada dolaşıyor. Bizim artık kendimize çeki düzen vermemiz lazım. Biz marka bir şehiriz. Bu marka değerini iyilikte, nezakette ön plana çıkarmalıyız. Olumsuzlukları azaltmalıyız. İşte basın mensubu arkadaşların bu konuyu gündeme taşımaları gerekiyor ifadelerini kullandı.

Yerel Zihniyette Kalırsak UNESCO'da Başarılı Olamayız

Afyonkarahisar'ın UNESCO'ADA Gastronomi Ağına kabul edilmesi ile artık daha fazla gezgini ağırlayacağını kaydeden Vali Tutulmaz: UNESCO gezgini baktığında dünyadaki 36 şehirden birinin Afyonkarahisar olduğunu görecek ve bu şehre gelecek. Yani biz artık dünyayı Afyon'da ağırlayacağız. Eğer biz yerel zihniyette kalırsak UNESCO'da başarılı olamayız.  Bizim biraz evrensel değerli ön planda tutacak, her yerde kabul görecek, nezaket hijyen gibi alanlarda olumlu olarak ön plana çıkmalıyız. Eksiklerimizi de gidermeliyiz. Elde ettiğimiz başarı azımsanamayacak kadar büyük bir başarıdır. Biz bu marka değeri elde ettik, alt yapımız müsaitti. Bir kültür şehriydik, turizm şehri olma yönünde ilerliyorduk, Gastronomi ile bu değerleri tescilledik. Tescil kalıcı olmayabilir. Bizim bu alandan iyi faydalanmamız lazım. Daha çok kişiye iş, aş olacak şekilde devam ettirmeliyiz dedi.

2019 Yılı 2018 Yılına Göre İlimiz Açısından Çok Başarılı ve Verimliydi.

2019 yılında kamu kurum ve kuruluşlarının başarılı bir performans sergilediğini belirten Vali Mustafa Tutulmaz: 2019 yılını özetleyen bir bilgi notu sizlerle paylaşıldı. Tüm kurumların çalışmalarını içeriyor. 2019 yılında kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarında büyük başarı elde edilmiştir. Bir önceki yıla göre büyük oranda artı değerler var.  Her yıl biraz daha üzerine koyarak gidiyoruz. Eksiklerimiz de muhakkak vardır. Onları da basın çalışanları olarak sizler tespit edeceksiniz. 2019 yılı 2018 yılına göre ilimiz açısından çok başarılı ve verimli geçmiştir. 2020 yılının da 2019 yılından daha başarılı geçmesini diliyorum. Kamu olarak, basın olarak bunun bilincinde olalım. Afyonkarahisar'da nasıl katkı sağlayabiliriz sorusuna kendimize soralım. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve basın mensupları günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

 

 

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 10.1.2020 14:25:55
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 13.1.2020 17:24:26
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybe
PROTOKOL TAŞ MEDRESE´DE BAYRAMLAŞTI
Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Belediyemiz koordinesinde Kurban Bayramı dolayısıyla
ZAFERİN MEYDANI´NDA BAYRAM NAMAZI
         Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Müftülüğü iş birliğinde düzenlenen organizasyon
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi