E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
KAYMAKLI EKMEK KADAYIFININ TESCİL BELGESİNİ ALDIK
  Geri
Orjinal Resim

                KAYMAKLI EKMEK KADAYIFININ TESCİL BELGESİNİ ALDIK

                Afyonkarahisar Belediyesi'nin başvurusu doğrultusunda coğrafi işaretle tescillenen kaymaklı ekmek kadayıfının tescil belgesini Türk Patent ve Marka Kurumu'nda düzenlenen törenle teslim alan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, "Sırada bekleyen sekiz ürünümüz var. Marka ve patent başvurularımız devam edecek" dedi.

                UNESCO tarafından gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen Afyonkarahisar'da yöresel lezzetlerin tescilline yönelik çalışmalar devam ediyor.

                Bu doğrultuda Afyonkarahisar Belediyesi'nin girişimleriyle kısa bir süre önce coğrafi işaret tescili alınan 'kaymaklı ekmek kadayıfının' tescil belge töreni, Türk Patent ve Marka Kurumu'nda gerçekleştirildi. Törene, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte katılan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tescil belgesini Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan'dan teslim aldı.

                PATENT BAŞVURULARIMIZ DEVAM EDECEK

                Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i tebrik eden Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Asan, kaymaklı ekmek kadayıfının artık Afyonkarahisar'ın patentli bir ürünü olduğunu belirterek, bu patentin hem ülkemize hem de şehrimizin ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlamasını temenni etti. Kaymaklı ekmek kadayıfının Afyonkarahisar'da sofraların olmazsa olmaz lezzetlerinden birisi olduğunu belirten Başkan Zeybek ise, "Böylesine önemli bir ürünümüzün patentini almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Afyon mutfağı olarak gerçekten damak zevkine hitap eden birçok ürünümüz var. Bunlardan sekiz tanesi sırada bekliyor. İnşallah daha da fazlası için müracaatımız olacak" dedi.

                YURDUNUSEVEN: "LEZZETİN BAŞKENTİYİZ"

                Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven de Afyonkarahisar'ın son 10 yılda kabuğunu kıran bir il olduğunu belirterek şunları söyledi: "Afyonkarahisar, tarihin, mermerin, termalin ve lezzetin başkenti olan bir şehir. UNESCO tarafından gastronomi alanında dünyanın 36. ülkemizin üçüncü tescilli şehriyiz. Bugün burada şehrimizin büyük bir değeri olan kaymaklı ekmek kadayıfının tescil belgesini almanın gururunu yaşıyoruz. Daha önce 12 ürünümüzü tescil etmiştik. 8 tane başvurumuz sıra bekliyor. İnşallah bunların arkası gelecek"


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 26.12.2019 13:47:53
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 23.1.2020 14:08:41
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı´nda toplandı.1
BELEDİYE MECLİSİ 1 TEMMUZ´DA TOPLANACAK
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı´nda toplanacak.
SOKAKTA SANAT VAR
Afyonkarahisar Belediyesi kültürel etkinliklerine devam ediyor.  Koronavirüs tedbirleri k
2
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2020 Bilgi İşlem Merkezi