E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
UNESCO YARATICI ŞEHİRLER AĞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  Geri
Orjinal Resim

UNESCO YARATICI ŞEHİRLER AĞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

           Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Üyeliği değerlendirme toplantısına katıldı.UNESCO’dan Gastronomi Şehri unvanı alan Afyonkarahisar'ın bu alanda kalıcılığını sağlamak, ilimize en fazla katkıyı sağlayabilmek adına Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve il yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Üyeliği değerlendirme toplantısı yapıldı.

      Üyelik sürecinin koordineli bir şekilde yürütülebilmesi için koordinasyon kurulu ve yürütme komitesinin oluşturulması, başvuru dosyasında UNESCO’ya beyan edilmiş olan taahhütlerin yerine getirilmesi için eylem planı hazırlanması ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Üyeliği’nin Afyonkarahisar ekonomisine ve tanıtımına azami katkı sağlamak için yapılacak faaliyetler masaya yatırıldı.

ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRDIK

          Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “İlimizin UNESCO tarafından gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilmesinin ardından Belediye olarak hızlıca hazırlıklara başladık. Bu konuda birimlerimizi kurup web sayfamızı oluşturduk. Logo çalışmalarımızı devam ediyor. Sayın Valimizin başkanlığında Zafer Kalkınma Ajansımızla beraber logomuzu de belirleyeceğiz.

                UNESCO'ya yapılan müracaat sırasında özellikle Sayın Bakanımıza, milletvekillerimize ve Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu süreçte Dışişleri Bakanımız ile Kültür ve Turizm Bakanımız ile randevu alarak yaptığımız ziyaretlerin de çok faydasını da gördük. Bu toplantı vesileyle sayın bakanlarımıza da teşekkür ediyorum.

                Gastronomi alanında bizden önce tescil alan Gaziantep ve Hatay illerimize de önümüzdeki ay içerisinde ziyaret gerçekleştirmek üzere programımızı yaptık. Ki zaten Belediyeler Birliği toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin'e özellikle desteklerinden dolayı teşekkür etmiş ve kendisini ilimize davet etmiştim. Kendileri, inşallah ilimizdeki bir etkinliğe katılacaklarını ifade ettiler. Ben bir kez daha toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 22.11.2019 15:11:37
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 23.1.2020 13:57:38
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ZAFER MEYDANI´NA MİLLET KIRAATHANESİ
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın ´Millet Kıraathanesi´ projesi Zafer Meydanı´nda
BAYRAKTEPE MEZARLIĞINDA YAPILI KABİRLER TAHS
 Afyonkarahisar Belediyesi Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirleri belirlenen bedel
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı´nda toplandı.1
4
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2020 Bilgi İşlem Merkezi