E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
HAKEM CAMİASINDAN BAŞKAN ÇOBAN´A TEŞEKKÜR [Video Haber]
  Geri
Orjinal Resim

            Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, hakem camiasını ağırladı. İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş, uzun yıllar sporun içinde olmasına karşın son 10 yılda Afyonkarahisar’ın sadece futbolda değil sporun tüm spor branşlarında şaha kalktığını söyledi.

          Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar’ın dünya standartlarında spor tesislerine sahip olduğunu ifade etti. Kendisinden sonra gelecek Belediye Başkanı’na bir çağrıda bulunan Başkan Çoban, ekstrem sporlarda Afyon’u uçuracak Otomobil ve Motorsporları Pisti projesiyle ilgili arazi yetkisinin Belediye’ye geçtiğini hatırlatarak “Allah imkân verseydi, İstanbul’daki formula pistinin daha güzelini Afyonkarahisar’a yapacaktık. 617 bin metrekare alan üzerindeki arazinin yetkisi de belediyemize geçti. İnşallah bizden sonra gelecek arkadaşlarımız bu işe önem verirler. Çünkü dünyada artık ekstrem sporlara rağbet var. Göreceksiniz o pist Afyonkarahisar’a kazandırılırsa otomobil,motor racing, carting, indoor (kapalı) carting, drift, drag, rallikros yarışlarına kadar  tüm yarışlar bu pistimizde yapılabilecek. Pistimiz tamamlanması halinde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden buraya insanlar gelecek” şeklinde konuştu.

AFYONKARAHİSAR SPOR’DA ŞAHA KALKTI

          Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Afyonkarahisar  Şubesi, 31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

         Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Mehmet Aydın, İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş ve beraberindeki hakemlerle birlikte Başkan Çoban’ı ziyaret eden heyet, Başkan’ın desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini ifade ederek son on yılda Afyonkarahisar’ın sporda şaha kalktığını söyledi.

“UZUN YILLARDIR SPORUN İÇİNDEYİM BÖYLESİ BİR GELİŞİM GÖRMEDİM”

            Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın göreve geldiği günden bu tarafa hakem camiasına büyük destek verdiğine dikkat çeken İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş” Sağolsun Başkanımızın Afyonkarahisar’da sporun gelişmesi yönünde büyük katkıları oldu.   Uzun yıllar sporun içindeyim ancak son 10 yılda sadece futbola değil tüm spor branşlarına büyük destek verdi.  Afyon’un markalaşmasında çok büyük emeği var.  Yaptığı hizmetlerden dolayı camiam adına kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“DÜNYA STANDARTLARINDA BİR SPOR TESİSİNE SAHİBİZ”

           Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar spor camiasıyla işbirliği içinde çok güzel projelere imza attıklarını söyledi. Afyon’un tüm yönleriyle olduğu gibi sporda da üst seviyelere çıktığını kaydeden Başkan Burhanettin Çoban, eski Atatürk Stadyumunun, birincilik maçlarına dahi uygun olmadığına işaret eden Başkan Çoban, dünya standartlarında bir spor tesisine sahip olduğumuzu söyledi.

           Dünya Motokros Şampiyonasının Afyonkarahisar’da yapılmasının gurur verici olduğunu söyleyen Başkan Çoban; “Yine bu süreçte dünya çapında organizasyonlara ev sahipliği yaptık.  Motokros Afyon için bir hayaldi, bu yıl ilkini gerçekleştirdik. 100 ülkeden canlı yayınlandı. Bir belediyenin uluslararası çapta bir organizasyon yapabileceğini hem ülkemize, hem dünyaya gösterdik.

“İNŞALLAH BİZDEN SONRA GELECEK ARKADAŞLARIMIZ BU İŞE ÖNEM VERİRLER”

        Allah imkan verseydi, arazisi de hazır İstanbul’daki formula pistinin daha güzelini yapacaktık. 617 bin metrekare dümdüz bir arazinin yetkisi de belediyemize geçti. İnşallah bizden sonra gelecek arkadaşlarımız bu işe önem verirler. Çünkü dünyada artık ekstrem sporlara rağbet var.  Göreceksiniz o pist Afyonkarahisar’a kazandırılırsa otomobil,motor racing, carting, indoor (kapalı) carting, drift, drag, rallikros yarışlarına kadar  tüm yarışlara uygun bir pist. Bu pistimiz tamamlanması halinde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden buraya insanlar gelecek” diye konuştu.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 08.12.2018 14:50:24
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 10.12.2018 10:17:40
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
YEŞİLAY´DAN BAŞKAN ZEYBEK´E ZİYARET
Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek´i makamında
DİLENCİ OPERASYONLARI SÜRÜYOR
 Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını istismar
BAŞKAN ZEYBEK BASINLA İFTARDA BULUŞTU
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği´nin iftar programına
4
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015